Hedef Evim Güvenilir Mi? (HEDEF EVİM KULLANICI YORUMLARI)

Hedef evim kullanıcı yorumlarını merak edenlerin akıllarında hedef evim güvenilir mi sorusuna yanıt aramakta. Zira faizsiz bir şekilde ev almak isteyenler, bu girişimler ile kolayca daire alabilirler. Tercihini hedef evim’den yana kullananlar şirket için araştırma gereksinimi duyabilir. Peşinat verdikten sonra şirketin mevcut durumu hakkında tüm bilgileri buradan öğrenebilirsiniz.

Türkiye’de banka kredilerine bulaşmadan ev sahibi olmak isteyen herkesi ev sahibi yapabilen Hedefevim  isimli proje, daha önce Türkiye’de aynı mantıkta kurulan oluşumlardan birisidir. Temel prensip olarak ev almak isteyen kişilerin aylık ödeme yapmasını, bunun karşılığında da kişinin ödeme planlamasına göre belirli bir süre içerisinde ev sahibi olmasını hedefleyen bir projedir. Türkiye’deki ev alma sistemlerine pek yakın olmadığı için büyük bir kitle tarafından yadırganan bu sistem, Türkiye’de yüz binlerce vatandaşı daha kolay yollar ile ev sahibi yapmıştır.

Hedefim Nedir?

Hedefevim, aylık taksit ödemeleriyle kişilere ev, arsa veya araba gibi gayrimenkuller alabilmesine imkan tanıyan bir sistemdir. Bankaların kredi faiz oranlarına göre çok daha uygun olan bu sistem sayesinde vatandaşlar daha az ücret ödeyerek de ev sahibi olabiliyorlar. Ancak işin içinde şans faktörü etkili olduğundan ve ödemenin büyük bir kısmını başlangıçta yapmadığınızdan dolayı sisteme dahil olur olmaz ev sahibi olmuyorsunuz.

Aylık ödeyebileceğiniz taksit limitine göre bir taksit sayısı oluşturuyor, sizinle aynı taksit sayısını seçen diğer müşterilerle bir grup oluşturuyorsunuz. Örneğin 60 aylık taksitte ev ücretinizi ödeyeceğinizi varsayalım. 60 kişinin olduğu bir gruba dahil oluyorsunuz. Taksitlerin ödenmeye başlandığı tarihten itibaren her ay çekilişle grupta kişilerden birisi evine kavuşuyor. Bu mantık ile işlemeye devam eden sistem kapsamında 60 ay içerisinde gruptaki herkes evini almış oluyor. Bunların yanında bir miktar peşin ödeme yaparak veya taksit sayınızı düşürüp aylık ödemelerinizi arttırarak evinize daha kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Hedefevim Güvenilir Mi?

Hedefevim, 2017 yılında kurulan yeni bir kuruluş. Bu yüzden sisteme dahil olmak isteyen kişilerin aklında soru işaretleri olabilir ancak sistemin bugüne kadar güvenilir bir şekilde işlediğinizi ve sisteme dahil olan vatandaşların olumlu yorumlarının bulunduğunu söyleyebiliriz. Türkiye’de aynı sektörde hizmet veren köklü kuruluşların da olduğunu göz önünde bulundurursak Hedefevim’in işi biraz zor gibi görünüyor.

Sonuç olarak bakıldığında bu gibi sistemlerde güvenilirlik ön planda. Firma size ne kadar güven veriyor öncelikle buna bakmanız ve buna göre para yatırmanız önerilir. Yeni kurulan firmalardan uzak durmaktansa güvenilirlik konusunda araştırılmalıdır. Hatta vermiş olduğu sözleşme metinleri tek tek incelenmeli gerekirse avukatlar ile bizzat sözleşme yapılmalıdır. Eğer ki çok iyi durumda iseniz senet yaparak firma ile temas kurmanız önerilir.

Hedef Evim Yorumlar

Peki kullananlar neler diyor; işin püf noktası burada zira. Bir kaç kişiden bizzat aldığımız yorumları siteye eklemek istedik.

Ali İhsan Bey: Firma ile ortalama olarak 3 aydır çalışıyoruz. Firma bana göre çok başarılı zira sözleşmeleri incelememe izin verdiler. Avukatım ile görüştük bir sorun görmedik ve ödemelere başladık.

Füsun Hanım: Hedef evim hedefimi bulmamda çok yardımcı oldu. Param şu kadar ne zaman alabilirim evi kesin diyerek bana yol gösterip, ev sahibi olmayı sundular. Teşekkürler.

Kader Hanım: İstanbul şubesi ile hedef evim ofislerinde görüştük. Ortalama 2 gün bıkmadan usanmadan sorularıma net yanıtlar verdiler. Ben olsam bıkardım bıkmadılar. Tavsiyeleri doğrultusunda yön veren hedef evim ile başladık.
Rıza Bey: 5 aydır aktif olarak her ay ayırdığım parayı hedef evim için veriyorum. Evin değeri orta şeker olsa da önümüzdeki yıl teslim edileceği belirtildi.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın