İcra Dava Dosyası Sorgulama 2021

İcra dava dosyası sorgulama işlemleri edevlet şifresi aracılığı ile yapılmaktadır. 2021 üzerimde icra var mı, icra açılmış mı şeklindeki tüm soruların yanıtlarını buradan öğrenmek mümkün! Edevlet icra üzerinden icra takibi yapılabildiği gibi UYAP bilişim sisteminden de takip edilebilir. Adıma icra var mı gibi sorulara en net yanıtı buradan öğrenmek mümkün. İcralık olanların öncelikle icra avukatları ile görüşmesi ve buna göre hareket etmeleri önerilmektedir.

İcra Dosyası Sorgulama

Ülkemizdeki borç oranı düşünüldüğünde icra dava dosyaları oldukça fazladır. Hakkınızda bir icranın olup olmadığına icra dava dosyası sorgulama sayesinde ulaşabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ise sadece bir kaç dakikanızı ayırmak olacaktır. Genelde çoğu insan borçlu olduğu zamanı unuttuğunda veya ciddi anlamda vermek istemediğinde icralık olabilir karşı taraf ile. Karşı taraf sadece kişi hakkında eldeki belgeler ile dava açması kafidir.

Bana açılmış icra davası var mı, eğer varsa dava ne durumda diye sorgulama işlemlerinizi kısa sürede öğrenebilirsiniz. Çoğu alt yapı UYAP bağlı gerçekleştiğini belirtelim. Dava sorgulamaları ve hakkınızda açılan davaların seyri hakkında tek yer UYAP portalı olduğunu ve bu sistem sayesinde artık mahkemeye yani adliyelere gitmenize gerek yok.

Adıma İcra Açılmış Mı? Nereden Bakabilirim?

Edevlet üzerinden yapacağınız bu işlemler sayesinde artık icralık olsanız dahi davanın seyri veya davaların açılıp açılmadığını öğrenebilirsiniz. UYAP sistemini kullanan bir çok servis olup, bunların ücrete tabi tutulduğunu da belirtelim. Ancak edevlet şifreniz var ise icra dosyası sorgulama ücretsiz olacaktır. Edevlet ile turkiye.gov.tr internet adresine PTT’den aldığınız edevlet şifresi ile TC no ile giriş yapıyorsunuz. Sonrasında dava dosyaları alanından ulaşabilirsiniz.

Sistemi hızlı bir şekilde kullanmak isteyenler ise özel numaralar ile istediği sonuca da ulaşabilir. Bunun için arama başına ücret alınıyor. Arayın İcra dosya sorgulama hattımızı sizlere en doğru bilgileri paylaşalım. Dava dosya takibi, icra dosyası takibi, icra dosyam ne aşamada, haciz gelir mi gibi bir çok soruya biz cevap verelim. Güvenilir bir şekilde UYAP üzerinden bilgi alın. 11870 servisi ile icra dosyası sorgulama yapabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki adresten de bilgi alabilirsiniz.

https://vatandas.uyap.gov.tr/vatandasportal/sss.html

İçeriği Değerlendir
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın