İhraç Fazlası Mallar Nereden Alınır?

Bireyler veya şirketler, para kazanma yolları 2021 konusunda belirttiğimiz gibi ihraç fazlası mallar alarak yüksek kar elde edebiliyor. Bu yüzden ihracat fazlası ürünler sürekli gündeme gelebiliyor.

İhracat Fazlası Mal Nereden Alınır?

Ticaret yapmanın en temel şartlarından birisi alınacak olan ürünü en uygun fiyatlarla satın almak olmaktadır. Satın alacağınız ürünü ucuza alırsanız, bu ürünü satarken ciddi karlar edinebilirsiniz. Bu yüzden pek çok ticaret yapan kişi ihracat fazlası malları araştırmakta ve ucuza mal alabileceği yerleri araştırmaktadır.

İhracat fazlası mal nedir ve neden ucuz olur, öncelikle bunu biraz açıklayalım. İhracat işi yapan firmalar genellikle sipariş aldığı rakamdan daha fazla üretim yapar. Örneğin Almanya’dan 5 bin adet lastik siparişi alan bir ihracat firması, genellikle 6 bin civarında üretim yapar. Çünkü bunun sebebi, Almanya’ya gümrükten girerken ürünler incelenir, hatalı, sorunlu ya da defolu ürün varsa bu ürünler geri bırakılır ve firmaya geri gelir. İşte bu ürünler artık ucuza satılabilecek ürünlerdir. 5 bin sağlam sorunsuz ürün Almanya’ya giriş yaparken kalan bin adet ürün ise ihracat fazlası ürün olarak ülke içinde daha düşük fiyatlara satışa sunulacaktır.

İhraç Fazlası Ürünler

İhracat fazlası mal nereden alınır? Bu soruyu pek çok kişi merak etmektedir. İhracat fazlası mallar internet üzerinden bulmak oldukça zordur. Çünkü direk olarak ihracat işi ile uğraşan firmalarla görüşerek ihracat fazlası malları alabilir, hem de oldukça ucuz rakamlara bu ürünleri satın alabilirsiniz. İnternet üzerinden de pek çok ilan yayınlanmaktadır, ancak bunların pek çoğu dolandırıcıdır. Çünkü büyük firmaların ihracat fazlası ürünleri daha internete düşmeden pek çok takipçi tarafından anında satın alınmaktadır, ve bu aracı firmalar kendileri daha yüksek rakamlara satışa sunmaktadır. Sizler de eğer ihracat fazlası ürün işine girmek istiyor ve ürünleri alırken karlı şekilde almak peşindeyseniz. İhracat işi ile ilgilenen firmaları takip etmeli bu firmalarla sürekli irtibat haline olmalı ve ihraç fazlası mallarını satın almalısınız.

Buna dikkat etmeniz sizlerin yararına olacaktır. Söz konusu büyük firmalar ile iletişim kurmanız önerilir. Köklü firmalar bu işleri sürekli yaparak kazanç sağlamakta.

İhracat Fazlası Ürünler

Bildiğiniz gibi ihracat olacak ürün sayısı önemlidir burada. Farz edelim ki, Almanya ülkemizdeki bir firmadan 10000 adet abajur talep etti. Yerli üretim firması gümrükten sıkıntısız ürünleri hazırlar genelde 10000 yerine 11000 şeklinde ürünler gümrüğe gönderilir. Burada ülke içindeki gümrük genelde yasal işlemlere bakar yani ürün kalitesi ile ilgilenmez. Asıl önemli olan karşı tarafın gümrüğü, zira buraya giriş yapan ürünlerin belgelerinden çok ürün kalitesine bakılıyor. Yani Almanya gümrüğü ürünleri tek tek evet yanlış okumadınız tek tek inceleyerek kalite puanı verir. Sorunlu ürünler var ise onları işaretleyerek geri iade eder.

Elalemin ülkesi işte böyle güzel işlemler yapar zira insanına değer verir. Bizim ülkemizde ise Çin’den gelen ürünler sadece etiket fiyatına bakılarak ülke içine sokulur her hangi bir kalite araştırması yapılmaz!!!

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın