İlgi Çekici Dükkan İsimleri 2021

Bireyler sürekli ilgi çekici hareket yaparak, karşı cinsin kendilerini fark etmesini talep etmekte. Bu durum ilgi çekici dükkan sahiplerinin de üzerinde durduğu etkenler arasında. Bu nedenle sizlere işyeriniz için dükkan isim önerileri köşemizde bugün ” ilgi çekici dükkan isimleri ” vermek istedik.

Dikkat Çeken Dükkan İsimleri

Ticarethane açarken en dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birsi de hizmete girecek olan işletmenin ismidir. İşletmenin adı müşteriler tarafından kolay şekilde telaffuz edilen bir isim olmasının yanı sıra akılda kalıcı gibi farklı özelliklere de sahip olmalıdır. Müşterinin bilinçaltında kaliteli algısını oluşturmalı ve işletmenin içinde diğer aksesuar ve elemanların üzerine rahat şekilde basılabilecek bir isim olması dikkat edilmesi gereken özellikler arasında yer alması gerekir.

Dükkan açarken isminin ilgi çekici olmasından bahsettik, bu dükkanın hangi hizmet yapacağına bağlı olarak piyasada oldukça ilgi çekici sayılabilecek farklı dükkan isimleri vardır. Bunlardan en akılda kalanlardan birisi Et üzerine lokanta tarzı bir yer açmak isteyenler için “Dikkat ET” şeklinde bir isim düşünülebilir. Farklı logo ve tasarım ile oldukça güzel bir dükkan açılabilir. Yine lokanta isimlerinden birisi “Ye Babam Ye” olabilir.

Dikkat Çekici Dükkan İsimleri

Farklı ve oldukça ilgi çekici bir kafe ismi olan “Çaykoyvski” de oldukça farklı bir kafe ismi olabilir. Bunların dışında; FisTAN, Şımarık, Sosyete, Sibelinka, Artemis, Tamtam, Matmazel, Lezzet Konaks, Favorim, Gayfe, Bızbız, Melodi, Medcezir, Biz X, Merasim, ThePaper, Bi Dünya, Bi Yemeks,  Mış Mış Kuruyemiş gibi farklı isimlerle dükkanınızı akılda kalıcı hale getirebilirsiniz.

Bunların dışında sizler de kendi hizmet vereceğiniz sektöre yönelik olarak dükkan ismi bulabilir, alfabeyi sırasıyla yazarak her bir harf ile başlayan güzel farklı isimler bulabilirsiniz. Böylece elde ettiğiniz isimlerden bir tanesi mutlaka en iyisi olacaktır.

Değişik Dükkan İsimleri

Değişik isimler bulmak isteyenler öncelikle çevrelerine bakarak bu kararı alabilir. Ancak aynı olmamak şartı ile zira marka ihlali olabilir bu durum sizlerin zarar görmesine de vesile olabilir. Çok ciddi yaklaşanlar, buldukları isimleri markalar halinde patent yapabilir. Bunun için patent başvurusu yaparak markanızı kendi adınıza tescil ettirmek mümkün.

Söz konusu dükkan adını bulduktan sonra artık sizlerde markanın çatısı altında ilerleyerek, daha da büyümeye geçebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken markanın patenti olup olmamasıdır. Zira çoğu işyeri işletme sahibi belirli yere geldikten sonra patent yapmaması nedeni ile markasının başka ellere geçmesinden dolayı var olan adını hızla kaybederek, maddi ve prestij kaybı yaşayabilir.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın