İmza Beyannamesi İçin Gerekli Belgeler

Vatandaşlar, noterden imza beyannamesi almak için gerekli olan belgeler neler şeklinde arayış içine girebilirler. Zira zaman harcamamak adına notere gitmeden önce imza beyannamesi için bu belgeleri hazır bulundurmanız yararınıza olacaktır. Noterden imza beyannamesi için bir takım gerekli belgeler istenir. Bu evrakların neler olduğunu öğrenmek isteyenler, aşağıdaki bilgileri okuyarak konu hakkında yeterli bilgiye sahip olabileceklerdir. Noter bir resmi kurum olup burada yapılacak olan tüm işlemler kimlik onayı talep edilerek yapılmaktadır. Bunun için her türlü noter işlemlerinde yanınızda TC kimlik kartınız götürmeniz ve ibraz etmeniz önerilmektedir.

İmza beyannamesi çıkarmak için gerekli evraklar

Noterler tarafından şirket yetkilisi olan kişilerin imzaları kayıt altına alınması işlemine imza beyannamesi adı verilmektedir. İmza beyannamesini çıkarmak için size en yakın konumda yer alan bir notere giderek kolay ve hızlı şekilde imza beyannamesi edinebilirsiniz. İmza beyannamesi için gerekli olan bir takım evraklar mevcuttur. Evraklarınızı hazırladıktan sonra notere gidip imza beyannamesi için istenen ücreti ödedikten sonra imza beyannamenizi alabilirsiniz. İmza beyannamesi çıkarmak için gerekli evraklar aşağıda detaylı olarak açıklanmıştır;

  • Vergi levhası,
  • Şirketin kayıtlı bulunduğu ticarat sicil gazetesi,
  • Kimlik fotokopisi

İmza beyannamesi çıkarmak için yeterli olacaktır. Notere bu evraklar ile başvuruda bulunduktan sonra noter tarafından size bir takım nüshalar verilecektir, bunlara imza atmanız istenecektir. İmzanız farklı evraklarda kayıt altına alınacak, bunların neticesinde size bir nüsha ve noterde kalması üzere farklı nüshalar elde edilecektir. Tüm bunların neticesinde artık imza beyannamesine sahip olabileceksiniz. İmza beyannamesi ile kolay, hızlı ve pratik bir şekilde bankacılık işlemlerinizi yapabilecek, yetkili imza gerektiren yerlerde kolay ve hızlı şekilde işlemlerinizi yürütebileceksiniz. Noterden imza beyannamesi alırken tek nüsha fiyatı ile 2,3 nüsha fiyatı farklılık göstermektedir. Bu yüzden bunları dikkate alarak notere ödeme yapmanızı tavsiye ederiz. Noter imza beyannamesi ile kamuya ait ya da pek çok özel kurum ve kuruluşlarda hızlı şekilde işlerinizi yürütebilirsiniz. İmza beyannamesi yasalarla düzenlenmiş olan zorunlu bir hizmet türüdür.

İmza Beyannamesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Bildiğiniz gibi hayat şartları giderek zorlaşmakta olup, bireylerin bankalar ile olan etkileşimi her yıl artmaktadır. Buna karşın bankaların karları, her yıl katlanarak artmakta olup, insanlar ekonomik sorun ile karşılaştıklarında soluğu banka kredilerinde aramakta. İhtiyaç kredisi, taşıt ve konut kredileri derken son yıllarda bankaların en önemli hamlesi; nakit avans olarak geçmektedir.

Bankalardan kredi çekmek isteyenler, bankalara uğradıklarında karşılarına evraklar çıkabiliyor. Noterden alınan imza beyannamesi bankaların talep ettikleri evraklar arasında geçer.

İçeriği Değerlendir
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın