Modern technology gives us many things.

İmza Beyannamesi Nasıl Alınır?

Bireyler veya şahıs firmalarına sahip vatandaşlar imza beyannamesi nasıl çıkarılır sorusuna yanıt arayabilir.

Bireyler veya şahıs firmalarına sahip vatandaşlar imza beyannamesi nasıl çıkarılır
sorusuna yanıt arayabilir. Söz konusu imza beyannamesi nasıl alınır şeklindeki aramalara yanıt vermek istersek dakikalar içinde bu belgeyi çıkarmak mümkündür!

İmza Beyannamesi Nasıl Çıkarılır?

Bu konuda bilgi almak isteyenler öncelikle kim için çıkaracak ise o şahsın noterde hazır bulunması gerekiyor. Siz kendi adınıza imza beyannamesi çıkarmak için girişimde bulunuyorsanız eğer sizin şahsen noterde olmanız gerekiyor. Ancak orada bulunmayanlar, notere vekalet vererek, o bireyi devreye sokarak onun adına imza beyannamesi alabilir. Bu belgeyi çıkarmak isteyenler öncelikle;

  • Şahıs adına çıkarılacak ise şahsın TC kimlik kartı veya ehliyet kartı yanında bulundurması zorunludur
  • Sizlere noterde uzatılan evrak üzerinde imza atmanız talep edilir. Oraya imza attıktan sonra sisteme kayıt edilir.
  • Noterdeki imza beyannamesi geçerlilik süresi 1 yıl olup, her hangi bir kurum güncel tarihli talep ettiğinde yenilemek zorunda kalabilirsiniz. Genelde bir yıllık süreç zarfında sorun çıkmamakta.
  • İmza beyannamesi noter ücreti 2020 yılı tutarı 83 lira şeklinde. Bu tutarı orada nakit olarak ödemek zorundasınız.

Noter Tasdikli İmza Beyannamesi

Noter tarafından sizlere verilen evrak üzerinde noter imzası ve kaşesi bulunmakta. Bu iki önemli etken bulunmadığında geçersiz bir evrak parçası olduğunu belirtelim. Bu nedenle noter tasdikli imza beyannamesi sizlere en yakın noter tarafından çıkarılmakla beraber, 2020 yılı noter imza beyanname ücreti 83 liradır.

Bireyler ise 2 farklı terimi karıştırabilir. Söz konusu imza beyannamesi ile imza sirküsü karıştırılmaktadır. Bu nedenle imza sirküsü bireysel vatandaşlar için olmamakla beraber ticari faaliyet gösteren ltd veya şirketler için alınan resmi evraklardan bir tanesidir. Bunun da işlem ücreti artırılmış olup, 2020 imza sirküsü noter ücreti konumuzdan öğrenilebilir.

Bunları da beğenebilirsin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku