İmza Beyannamesi Ne Kadar? (2020 GÜNCEL RAKAMLAR)

Güncel rakamlar eşliğinde bireyler imza beyannamesi ne kadar, şeklinde yanıt bulmak isteyebilir. Noterden alınan imza beyannamesi belirli ücrete tabi olup, şahsın adına çıkarılmaktadır. Gerekli olan evraklar niteliğinde en yakın noter şubesine gitmeniz yeterli olacaktır.

İmza Beyannamesi İle İmza Sirküsü

İmza sirküsü imza beyannamesinin birer versiyonu olarak bilinir. Firmaların yetkilileri tarafından resmi bir şekilde noter aracılığı ile verilen belgedir. Yetkili kişiler notere giderek imza sirküsü almak istediklerini söylemeleri halinde kendilerin farklı yerlere imza atmaları istenecektir. Yetkili kişileri koruyan bir düzenlemedir. İmzanın firma yetkililerine ait olduğunu belirten bu imza sirküsü günümüzde firma ve şirket açmak isteyen kişilerin noterden almakla yükümlü oldukları belge türüdür. İmza beyannamesi fiyatları her yıl artmaktadır.

İmza beyannamesi ile imza sirküsü fiyatları bu yıl yani 2020 yılı itibariyle 120 TL olarak belirlenmiştir. İmza beyannameleri günümüzde resmi bir evrak niteliği taşıdığı için şirket açmak isteyen kişilerden istenmektedir. İmza sirküsü özellikle bankalardan pos cihazı ve benzeri hizmetler alırken talep edilmektedir. Bu yüzden imza sirküsü büyük ölçüde önem taşımaktadır.

İmza Beyannamesi Fiyatı

İmza beyanname fiyatı güncel veriler eşliğinde 120 lira şeklindedir. Notere giderken yanınızda bu tutarı götürmeyi unutmayınız. Aksi takdirde beyannameyi noter vermez. Noterden belgeyi alırken tek nüsha halinde aldığınızda tek fiyat verilirken, çift nüsha halinde talep etmeniz halinde ise fiyat ikiye katlanmaktadır. Bu detaya dikkat etmek gerekmektedir. İmza beyannamesi alabilmek için size en yakın olan notere giderek imza beyannamesi çıkarmak istediğinizi belirtmeniz ve evrakları ilgili noter yetkilisine teslim etmenizin ardından kolay ve hızlı şekilde bu evrakları alabileceksiniz. İmza beyannamesi firmalar için oldukça önemli olmakla birlikte yasalar tarafından da gerekli kılınmıştır.

Günümüz şartlarında beyanname olmadan bir bankadan pos cihazı alamazsınız. Pos cihazı başvurularında imza beyannamesi talep edilebilir. Ayrıca ticari kredi başvurularında da imza beyannamesi isteniyor!

İçeriği Değerlendir
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın