Modern technology gives us many things.

İmza Beyannamesi Nedir?

İmza sirküsü diğer adı ile imza beyannamesi ile aynı anlamda değildir. İmza beyannamesi noter tarafından verilmekte beraber ücrete tabi olduğunu hatırlatalım. Söz konusu imza beyanname fiyatları her yıl artmakta olup sizlere 2020/2021 imza sirküsü ücretlerini de buradan vererek bilgi almanızı sağlayacağız.

İmza Beyannamesi

Öncelikle bu belge evrak için noter tarafından verildiğini ve ücretini vermediğiniz takdirde alamayacağının altını çizelim. Belgeyi almak için yanınızda ehliyet veya TC kimlik kartınızın olması zorunludur. Okuma yazma bilmeyenlerin imza belgesi veya imza sirküsü almaları için yanında 2 adet şahit getirmeleri de gerekmektedir. Bu konuda okuma yazma bilmeyenler için noter kesinlikle taviz vermemektedir. Bu nedenle okuma yazmayı olmayanların yanlarında imza beyannamesi için şahit götürmeleri tavsiye edilir.

İmza sirküsü belgesi gerek şahıs gerekse de ticari faaliyetler için son derece önem arz eden bir belge niteliği taşır. Bu belgenin farklı bireylere aktarılması ve zaman kavramının verilmemesi durumunda olumsuz sonuçlar doğurabilir. En basit örnek ile açıklamak istediğimizde ; şirketinizin olduğu ve imza beyannamesi için şirketin tüm resmi işlemlerinin bir şahsa aktarılması talebi ile imza beyannamesi alındığında, ilgili metinde beyannamede süre kavramına ve sınırların çizilmesine önem vermeniz gerekiyor. Aksi takdirde süre olmadığında şirketiniz elinizden gidebilir.

İmza Beyannamesi Sirküsü

Noter tarafından verildiğini ve bu belgenin aslının teslim edilmesi gerekiyor. Her yıl ortalama olarak 5/10 TL arasında artma söz konusu olup, imza beyannamesi ücretleri konumuzdan bilgi alınabilir. Çok yakında 2020 imza sirküsü ücretleri de verilecektir sitemizde. İmza beyannamesi ücretleri 2020 yıl sonuna kadar 75 TL arasındadır.

Söz konusu bu evrakları alırken noter sizlerden ücreti nakit olarak almaktadır. Genelde bankalar kredi onayı verdiklerinde sizlerden imza beyannamesi talep eder. Özellikle pos cihazı başvurularında işletme sahiplerinden imza beyannamesi isteniyor.

Bunları da beğenebilirsin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku