Modern technology gives us many things.

İmza Beyannamesi Noter Ücreti 2021 Ne Kadar?

Vatandaşlar notere imza beyannamesi çıkarmak için gittiklerinde imza beyannamesi noter ücreti 2021 yılında ne kadar diye araştırabilir. Zira o tutar altında ne yazık ki, noter görevlisi işlemi yapmamaktadır. 2021 imza beyanname ücreti 85 TL olup bazı noterler 90 TL alabiliyor!

2021 yılı noter ücretlerine zam yapıldığını ve bu zamlardan imza beyannamesi de etkilendiğini belirtelim. Notere giden vatandaşlar, tek bir nüsha imza beyannamesi için 85 lira ödemek zorunda. Geçen 2020 yılında 60 lira olan ücret bu yıl 25 lira zam yapılarak, 85 liraya çıkması vatandaşları çileden çıkarsa da, bu ücreti ödemek zorunda. Zira noter ücreti peşin alındıktan sonra ilgili imza beyannamesi şahsa teslim ediliyor!

İmza Beyannamesi 2021

Vatandaşlar imza beyannamesi kelimesi ile ilk kez karşılaştığında acaba bunu nereden alırım sorusunu soruyor. Oysa ki, yanıt çok basit olmakla beraber imza beyannamesi, size en yakın noter tarafından verilmektedir. Oraya giderken kimin adına alınacak ise şahsın kendisi gitmeli veya gidemiyor ise ilgili şahsın üzerine vekalet alınarak teslim alınabilir. Bunun için imza beyannamesi 2021 ücreti de ilgili bireylerden talep edilir. 85 lira olan imza beyannamesi nüsha sayısına göre artabiliyor. Bunun için yanınızda belli tutarlarda ücret bulundurmanız zaman kaybetmemek için sizler adına önemli bir adımdır.

İmza beyannamesi bana lazım olmaz dememelisiniz. Zira banka kredi başvurularında özellikle ticari işletmelerin mevcut durumlarında bankalar tarafından zorunlu olarak alınmakta. Esnaf iseniz imza beyannamesi çıkarmanız sizlerin yararına olacaktır. Kobi işletmelerinde kosgeb kredisi başvurularında imza beyannamesi talep ediliyor. Özellikle esnaflar için önemli olan pos cihazı başvurusunda ilk etapta talep edilen resmi evraklardan bir tanesidir imza beyannamesi.

2021 İmza Beyannamesi Ne Kadar?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi noterde imza beyanname ücretleri 85 lira olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle imza beyanname ücreti tutarında cepte nakit bulundurmanız size zamandan tasarruf sağlamaktadır. Bir birey notere giderken başkası adına imza beyannamesi çıkaramaz. Bu nedenle beyan edecek kişinin şahsen gelmesi gerekiyor. Okuma yazması olmayanların notere gelmesi durumunda yanında şahit getirmesi zorunludur. Bu nedenle okuma yazması olmayan bir bireyin mühür karşılığında işlemleri başlanır. Ancak dediğimiz gibi burada şahit sayısı 1 veya 2 olabilir. Bireyler noterden kendileri için talep ettikleri beyannameyi alması için notere peşin olarak 85 lira vermesi gerekmektedir.

Söz konusu imza beyannamesi ile imza sirküsü karıştırılmaktadır. Bu nedenle imza sirküsü bireysel vatandaşlar için olmamakla beraber ticari faaliyet gösteren ltd veya şirketler için alınan resmi evraklardan bir tanesidir. Bunun da işlem ücreti artırılmış olup, 2021 imza sirküsü noter ücreti konumuzdan öğrenilebilir.

Bunları da beğenebilirsin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku