Modern technology gives us many things.

İmza Beyannamesi Noter Ücreti 2020

İmza beyannamesi noter ücreti 2020 yılı dahilinde artırıldı.

2020 noter imza beyannamesi ücreti 83 TL olup bu işlem tek örnek için geçerlidir. Birden fazla imza beyanname örneği çıkarmak istediğinizde fiyat artmaktadır. Beyanname almak için sizlerden talep edilenler genelde kişinin nüfus cüzdanı ve ilgili evrak üzerine atılacak olan imza yeterlidir. İşlemler noterdeki yoğunluğa göre 10 dakika sürüyor.

Normal bireylerin imza beyannamesi çıkarmaları için notere gitmeleri ve ücret dahilinde bu belgeyi alabileceklerini belirtelim. Birey notere giderken kimlik kartını ibraz etmelidir ayrıca imza beyanname noter ücreti 2020 yılı tutarını da şahsen ödemelidir. İmza beyanname ücreti 2020 konusunda geçerlilik süresi dahilinde işleme tabii olmaktadır.

2020 İmza Beyannamesi Ne Kadar?

2020 yılı için devlet kurumlarının tamamında artış olmuştur. Vergi, primler, tahsilatlar vb. tüm kalemlerde ciddi bir artış söz konusu oldu. Normal bir bağkur primi 2019 yılına kadar 525 TL den başlarken, 2020 yılı bağkur ücreti 830 TL ye yaklaştı. Hali ile bu zamlı artıştan noter ücretleri de payını aldı. Şahıslar, kendilerine gerekli olan imza beyannamesini noterden almak istediklerinde 83 TL vermesi gerekiyor. Beyanname ayrıca süreli olmakla beraber ilgili tarihleri geçerse, etkisizleşiyor ve buna göre yeniden çıkarmanız gerekiyor.

Bir birey notere giderken başkası adına imza beyannamesi çıkaramaz. Bu nedenle beyan edecek kişinin şahsen gelmesi gerekiyor. Okuma yazması olmayanların notere gelmesi durumunda yanında şahit getirmesi zorunludur. Bu nedenle okuma yazması olmayan bir bireyin mühür karşılığında işlemleri başlanır. Ancak dediğimiz gibi burada şahit sayısı 1 veya 2 olabilir. Bireyler noterden kendileri için talep ettikleri beyannameyi alması için notere peşin olarak 83 TL vermesi gerekmektedir.

2020 İmza Beyannamesi Noter Ücreti

İmza beyannamesi 2020 yılı için tek nüsha için 83 TL olmakla beraber 2 nüsha için çıkarmak istediğinizde fiyat 150 TL ye yaklaşmaktadır. Burada nüsha yani örnek sayısı esas alınıyor. Ne kadar çok çıkarırsanız o kadar çok para ödersiniz. İmza beyannamesi size özel olup, genelde kosgeb kredisi başvurularında sizlerden talep edilir. Son yıllarda kosgeb tarafından sunulan faizsiz krediler veya sıfır faizi kredi başvurularında imza beyannamesi aslı talep edilmektedir.

Birçok vatandaş imza beyannamesi ile imza sirküsünün aynı anlama geldiğini belirtir. Oysa ki, bunlar tamamı ile farklı olup farklı amaçlar için kullanabilir. İlgili evrak üzerinde bakıldığında kişinin şahsi bilgileri, beyannamenin geçerlilik süresi ve ıslak imzası bulunmaktadır. Zorunlu olmadıkça talep eden kuruma aslını vermek yerine bir adet fotokopi çekerek onu teslim etmenizi öneriyoruz. Sizlerde beyanname ücretleri hakkında sorularınızı sormak istiyorsanız aşağıdaki ekrandan bizlere ulaşabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku