İmza Sirküsü Sorgulama

Noterden imza sirküsü aldıktan sonra imzasının aslı gibidir olduğunu görmek isteyenler edevlet aracılığı ile imza sirküsü sorgulama işleminin olup olmadığını öğrenmek isteyebilir. Kişisel bilgilerin doğru olup olmadığını sürekli sorguluyoruz bunlardan biri de imza sirküsü sorgulama olup bu sorgulamanın nasıl ve nereden yapıldığını merak ediyor insanlarımız. Ancak şimdiden belirtmek gerekir ki, imza sirküsü sorgulama işlemlerinin yapılmadığıdır. Yani bir panel veya edevlet şifre ile sisteme giriş yapabileceğiniz bir yer olmamasıdır. Aslında elektronik ortamlara aktarılan imza sirküleri, devletin belirli bir ortamında insanların ulaşabileceği bir panelden görülmesi gerekiyordu!

İmza Sirküsü Sorgulama

Noterden ücret dahilinde alacağınız imza sirküleri ile işlemlerinizi yapabileceğinizi belirtelim. Genelde bankalardan kredi çekerken sizlerden talep edilen imza sirküleri, günümüz şartlarında önem verilen konular arasındadır. Bankalardan ticari hesaplar açtıranların çoğunda imza sirküleri talep edilir. Esnaf iseniz ve esnaf ve sanatkarlar derneği tarafından kefilsiz kredi çıkarmak isteyenlerden de bu imza sirküleri talep edilir. Her yıl imza sirküsü ücreti artarken 2020/2021 imza sirküsü fiyatlarını sitemizdeki diğer konulardan bakarak kontrol edebilirsiniz.

İmza sirküsü sorgulama öğrenme işlemlerini ancak il ve ilçelerde bulunan noterlere giderek yapabilirsiniz. Daha önce alınan imza sirküleri zaman aşımına uğrayabilir. Yani bundan 6 ay önce alınan imza sirküsü ile gidip eskisini almak istediğinizde yine ücret vereceğinizi belirtelim. Şuan için edevlet kapısında imza sirküsü sorgulama yapılmadığı gibi bizlerin ulaşabileceği bir sistemin de olmadığını söyleyebiliriz. Bu nedenle imza sirküsü hakkında merak ettiğiniz konuları sitemizden öğrenebilirsiniz.

İmza Sorgulama Öğrenme

Noter tarafından verildiğini ve bu belgenin aslının teslim edilmesi gerekiyor. Her yıl ortalama olarak 5/10 TL arasında artma söz konusu olup, imza beyannamesi ücretleri konumuzdan bilgi alınabilir. Çok yakında 2021 imza sirküsü ücretleri de verilecektir sitemizde.

Sizlerde imza sirküleri sorgulama işlemini öğrenmek istiyorsanız en yakın notere giderek imza sirküsü örneğini talep ederek hızlıca giderebilirsiniz.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın