İnekbank Projesi Nedir, Getirisi Ne Kadar?

Daha önceki konumuzda sütbank projesi ile akıllardaki soruların yanıtlarını sunduk şimdi de inekbank projesi ile gelirin ne kadar olacağını tüm detayları ile sizlere sunacağız. Bu sayede yatırım yapmak isteyenler güvenilir firmaların hangileri olduklarına bakacak ve litre başına hem süt parası alacak hem de kendi ineklerin de durumuna bakacaklar.

İnekbank Projesi Nedir?

Diğer konuda olduğu gibi burada da ineklere yatırım yapıyorsunuz yani inek satın alıyorsunuz inek fiyatları ortalama ülkemizde 5.000 TL ile 10.000 TL arasında değişiyor. Kaliteli ve cılız olmayan bir inek aldığınızda süt verimi hem daha fazla oluyor hem de ineğin değeri artıyor.

Yatırım araçları olarak değerlendirilen inek satın alımıdır. Burada ineklerin bakımını sözleşme imzalanan firma karşılıyor. Ek olarak ineklerin her biri sigorta yapılıyor. Yani bir ölüm anında paranız yanmıyor tabi sözleşmede geçen metinleri iyi okumanız ve varsa avukatlar aracılığı ile imzalamanız daha mantıklı olacaktır. Firma sizlere her ay inek başına gelen süt parasını veriyor. Sütbank projesinde ineklerin sayısı ve süt miktarı büyük rol oynar.

Bu fiyatlar değişebilir yani ineklerin fiyatı bölgeye göre değişebilir. Bu nedenle yapılması gereken anlaştığınız firmadan önceden konu hakkında bilgilendirme yapılmasını talep edin.

İnekbank Projesi Getirisi Ne Kadar?

Getiri bakımından incelemek istediğimizde sözleşme sonunda (çoğu firma minimum 3 yıl talep eder) süt parası ve inek kendisi sizlere kalıyor. Eğer ki ineği almak istemezseniz aynı gün şirkete bir bedel karşılığında satıp paranızı alabilirsiniz. Tabi o anda inekleri eğer firma karıştırmamış ise (şişman inek yerine cılızı verebilirler dikkat) sonuç olumlu olacaktır.

Getiri bakımından ineklerin fiyatları 6000/7000 TL arasında değişiyor. Aylık bazda sizlere verilen süt miktarı ortalama 150/180 lt arasında değişiyor. Firma ineklerin tüm bakımlarını yapıyor ve siz sadece yatırım yapıyorsunuz. Ay sonunda da ise süt paranızı alıyorsunuz.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın