İng Bireysel Emeklilik Yorumları (nn hayat bireysel emeklilik)

İNG Bank üzerinden BES yaptıranlar yani bireysel emeklilik sistemine girenler kullanıcı yorumlarını merak edebilir. Zira nn hayat bireysel emeklilik yaptırmayı düşünenler oldukça fazla. Bireysel emeklilik yapmak isteyenler tercihlerini kendi bankası olan ing bank ile yaptıklarında nn hayat bireysel emeklilik ile sözleşme yapılmakta. Ancak bir çok ingbank müşterisi bunu yaptırmadan önce bes – bireysel emeklilik yorumlarını merak etmekte. Burada en önemli bilgiyi bizler yorumlarsak;

BES’in mantığı; para biriktirmeyi bilmeyenler veya kumbaradaki parayı zor zamanlarda hemen kırıp alanları önlemek içindir

İngbank Bireysel Emeklilik Sistemi

Öncelikle bireysel emekliliğin tanımının yapılması gerekmektedir. Bireysel emeklilik sistemi tasarrufların güvenli bir şekilde yapılarak, bu tasarrufların en uygun koşullarda yatırıma dönüştürülmesi işlemlerinin özel bir kurum tarafından yapılması işlemidir. Bu sistem dahilinde kazanılan emeklilik, ister toplu para halinde ister maaş ödemesi şeklinde kullanılmaktadır.

Bireysel emeklilik sistemi SGK tarafından sağlanan emekliliğe ek bir emekliliktir. Buradan toplanan paraların uzmanlar tarafından uygun fonlara yönlendirilmesi ile kazanç sağlanan bir yatırım çeşididir. Devlet bireysel emeklilik sistemine dahil olan vatandaşları desteklemektedir. Burada öncelikli olan husus bu sistemin SGK sistemine bir alternatif değil bu sistemi tamamlamak üzere kurulmuş bir sistem oluşudur. Bu sisteme katılım gönüllülük esasına göredir. Katılım mecbur değildir. Bu nedenle ing bireysel emeklilik iptali için uygun telefon numarasını aramanız yeterlidir.

Bireysel Emeklilik Sistemi Nasıl İşlemektedir?

Müşteriye sunulan planlar arasından bir tercih yapılarak sisteme dahil olunmaktadır. Bu tercihler farklı riskler içermiş olmasından dolayı getirileri değişmektedir. Bu sistem içerisinde ödeme yapacağınız tutar ile nasıl bir emekliliğin bizi beklediği görülmektedir. Sabit bir yatırım ile emekli olunduğunda ne kadar bir toplu para veya ne kadar bir maaş alınacağı açıktır.

Bireysel emeklilik sistemine dahil olmayı kabul etmemiz durumunda giriş bilgi formu ve teklif formu olarak bilinen formlar doldurulur ve imzalanır. Bu imzalanan formlardan birer örnek müşteriye verilmektedir. Yapılan anlaşma neticesinde ödemeler yapılmaktadır. İstenildiği takdirde bu ödemeler artırılabilir.

İng Bank Bireysel Emeklilik Yorumları

Bireysel emeklilik sistemi devlet tarafından desteklenmektedir. Bu sisteme dahil olan vatandaşlara 1000 TL hediye devlet tarafından verilmektedir. Yorumlara bakarsak ekşi olsun diğer sikayetvar.com gibi büyük platformlarda sistemden şikayetçi olunmakta. Ancak buradaki asıl etken, bu şikayetleri yapanların çoğu sistemden erken çıkma yani nakit paraya ihtiyacı olanlar yapmıştır.

Bu 1000 TL dışında bir diğer devlet desteği de her ay yapılan ödeme tutarının yüzde 25’i kadarı devlet tarafından bireysel emeklilik sistemi hesabına aktarılmaktadır. Yani sisteme dahil olan bir bireyin yapmış olduğu 100 TL aylık ödemenin üzerine 25 TL devlet katkıda bulunmaktadır.

İngbank üzerinden bireysel emeklilik işlemlerinin yapılmasının da bazı avantajları bulunmaktadır. Bu sistemi dahil olanlara banka tarafından bazı bonuslar verilmektedir. İngbank aracılığı ile yaptırılan bireysel emeklilik işlemlerinden memnun kalınmaması durumlarına 1 sene devamında haklar farklı bir bireysel emeklilik sistemine taşınabilir.

İng Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir?

İng Bank bireysel emeklilik sistemi (Bes) iptal işlemleri için 444 1 666 numaralı İNG bireysel emeklilik müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Bu işlemler için sizlerden kim bunu tercih etmiş ise onun kişisel bilgileri talep edilmektedir. Yani eşiniz veya siz iseniz onun TC kimlik numarası ve anne kızlık soyadı gibi bilgiler talep edilmekte. Ayrıca iptal ettirmeyi engellemek için bir takım promosyon ürünleri verilebilir.

Bir çok birey ing bireysel emeklilik iptal numarası olan 444 1 666 noya ulaşamadıklarını belirtir. Genelde mesai saatleri içinde nn hayat emeklilik çalışmakta. Bes iptali için hafta içi mesai saatleri arasında arama yapmayı öneriyoruz. Banka müşterisi olsun olmasın, nn hayat emeklilik müşteri temsilcisi sizlere bu konuda tam destek verecektir.

Nn Hayat ve emeklilik sistemi! Arkadaşlar öncelikle BES iptal edilmemesi gereken yatırım araçlarından bir tanesidir diyebilirim. Buradaki asıl amaç, bir kumbara görevi gören BES yatırımları, kullanıcılara yatırdıkları tutara ek olarak devlet katkısı dediğimiz %25 ek ödeme de yapmasıdır. Üstüne bir de bu gibi yatırımlar, fonlarda değerlendirilir yani oradan da ek ödeme gelecektir. Uzun vadeli yatırımcı iseniz portföyünüzde kesinlikle bireysel emeklilik sistemi gerekiyor!

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın