İninal Kart Nedir? Nasıl Alınır? Para Transferi Nasıl Yapılır?

İninal kart hakkında bilmeniz gereken tüm soruların yanıtları burada. İninal kart nedir, bu karta nasıl para yüklenir, 2020 ininal kart ücreti ne kadar banka atm üzerinden nasıl para yüklenir, kart işlem ve yenileme ücreti var mı varsa ne kadar?

İninal Kartıma Nasıl Para Yüklerim?

Şubesiz bankalar sitesi olarak hayatımızı bir nebze de olsa kolaylaştıran, insanlara fayda sağlayan, zamandan ve maddiyattan tasarruf eden hizmetler ile ilgili paylaşımlarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bugün paylaşacağımız konu birçok kişinin sorduğu sorular neticesinde belirlediğimiz ininal karttan ininal karta para gönderme ile alakalı olup bu yönde bildiklerimizi sizlerle paylaşmış olacağız.

Bugün ininal kart sahibi olan herkesin bir ininal cüzdan uygulamasının olduğunu varsayarak bu konuyu ininal cüzdan uygulaması üzerinden konuyu anlatacağım. İninal cüzdan uygulaması ile ininal karttan ininal karta para aktarma gerçekten de çok kolay. Anlatacağım işlemleri sırasıyla anlatacağım İlk olarak para göndermek istediğiniz arkadaşınızın ininal kart barkod numarasını giriyorsunuz veya okutuyorsunuz. Daha sonra arkadaşınıza göndereceğiniz para miktarını belirliyorsunuz. Para miktarını da belirledikten ve girdikten sonra açıklama bölümüne gerekli olan açıklamayı yazıp devam butonuna basıyorsunuz ve paranız eğer bütün işlemleri doğru yaptıysanız gönderdiğiniz kişinin ininal kart hesabına aktarılmış oluyor.

İninal Kartına Havale EFT İle Para Gönderme Yükleme

İninal kart birçok avantajı bünyesinde barından, zaman zaman oldukça güzel kampanyalar yapan ve bu kampanyalar sonucunda birçok kişiyi sevindiren ön ödemeli bir karttır. İnsanların ininal kart ile ilgili sordukları soruları ve arama motorlarında aradıklarını göz önünde bulundurarak bu konuyu yazmaya karar vermiş bulunuyorum. Kısacası bu yazımız ininal karta para yükleme eft ile ilgili olacaktır.

EFT yapmak için eft yapacağın Kartın kişiselleştirilmiş olduğundan emin olmalısınız. Bundan eminseniz eğer herhangi bir banka ya da online bankacılık şubesinden ininal karta eft yapabilirsiniz.

İşlemleri sırasıyla anlatacağım.

  • Bankanızın intenet ya da mobil şubesine giriş yapın.
  • Para transfer bölümünden EFT işlemini seçin.
  • Alıcı hesabın bulunduğu banka “ING Bankası” olacak şekilde ayarlıyorsunuz.
  • Banka kodunu 99 olarak belirliyorsunuz.
  • Banka şubesi İstanbul Genel Müdürlük olacak.
  • Şube kodu olarak 01 seçiyorsunuz.
  • Alıcı hesap no bölümüne İninal kartın 16 hanelik kart numarası yazılacak.
  • Alıcı adı bölümüne İninal kartın sahibinin adı yazılacak.
  • Tutar bölümüne en fazla 300 TL olacak şekilde göndermek istediğiniz miktarı giriyorsunuz.
  • Tamam butonuna basarak EFT işleminizi tamamlayabilirsiniz.

İninal Kart Ne İşe Yarar?

İninal kartın birçok avantajı olduğunu, birçok işe yaradığını kullananlar bilir ama ben kullanmayanlar için bildiklerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Her şeyden önce ininal karta öyle bir banka kartındaki ve kredi kartındaki gibi 18 yaş sınırı diye bir şey yoktur. Bu oldukça önemli çünkü internetten alışveriş yapmak isteyip ama 18 yaş sınırı yüzünden bir banka kartı veya kredi kartı edinemeyen insanlar oldukça fazla. Özellikle oyun satın almak veya oynadıkları oyunun oyun içi ödemelerini yapmak isteyen ama kart sahibi olmadıkları için ödeme yapamayan birçok insan vardır. işte ininal kartın önemi burada ortaya çıkıyor. Çünkü ininal kartında yaş sınırı bankalarınkinden farklıdır. Kısacası 12 yaşından büyük olan herkes ininal kart sahibi olabilir ve dilediğince alışveriş yapabilecektir. Bir diğer konu ise kampanyalar. İninal kampanyaları sayesinde birçok alışveriş sitesinde veya oyun satın alımlarda oldukça güzel indirimlerden yararlanabiliyorsunuz.

İninal kart nedir ne işe yarar diye kafanızda bir soru varsa ve yazdıklarımız hala cevap olamamışsa yorum bölümüne merak ettiklerini, sormak istediklerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. İninal kart ön ödemeli bir karttır. Yani içine yüklediğiniz bakiye kadar harcama yapabildiğiniz, bir kredi kartı veya banka kartının geçtiği her yerde rahatlıkla ve güvenle alışveriş yapabilmenizi sağlayan, internetten indirimli alışveriş yapabilmenize olanak veren bir karttır.

İninal Kart Ücreti Fiyatı 2020

İninal kart fiyatı oldukça uygundur ve bir kereliğine mahsus bir ücret ödüyorsunuz. Yani siz ininal kart aldığınızda bu ücreti ödüyorsunuz. İninal kart fiyatı 5 TL gibi çok cüzi bir miktardır. Cipli ve temassız olanın fiyatı ise 10 TL dir. Bunun yanında ininal kart sahiplerinden aylık 2 TL kesinti yapar. Tabi bu kesintinin yapılabilmesi için kartınızda paranın olması zorunluluğu vardır. Yani eğer sizin kartınızda para yoksa bu kesintiyi yapmaz veya bu kesintileri biriktirip hesabınıza para geçtiği zaman sizden bunları kesmez. Kısacası hesabınızda para varsa aylık 2 TL keser. Hesabınızda para yoksa sizden herhangi bir kesinti yapmaz.

İninal kart birçok avantajı bünyesinde barındıran çok özellikli bir karttır. Bir kere her şeyden önce nakit para taşıma derdinden kurtuluyorsunuz. Bu çok önemli bir olay. Hele bu devirde yanında belli bir miktarın üzerinde para varsa birçok açıdan sorun var demektir. Diğer bir önemli özellik ise banka ve kredi kartının geçtiği her yerde ininal kart ile işlem yapabilirsiniz. Siz de takdir edersiniz ki banka veya kredi kartı edinebilmenin birçok şartı vardır. Bu şartların en başında ise belli bir yaşa erişmiş olma vardır. İninal kartta böyle bir yaş zorunluluğu yoktur diyebiliriz. Zira ininal kart sahibi olabilmek için 18 yaş ve üzeri olmanız yeterlidir. Kısacası ininal kart özelliklerini saymakla bitmez.

İninal Kart İle Sanal Kart Oluşturma

Sanal ininal kart oluşturmak için her şeyden önce akıllı telefonuna ininal cüzdan uygulamasını indirmelisiniz. Uygulamaya bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra kart işlemleri bölümünden ininal kart ekle seçeneğini tıklayarak istediğin bir kartı seçip ücretsiz sanal kartınızı oluşturabilirsiniz. Oluşturduğun sanal kartınızı sadece internet alışverişlerinde kullanabilirsiniz. Şubesiz bankalar sitesi olarak ininal ile ilgili paylaşımlarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Sanal kartın alışveriş için önemli olduğunu düşünüyorum. Önemli bir konu olarak gördüğüm için de bu konuyu yani ininal sanal kart oluşturma konusuna değinmeye karar verdim.

İninal sanal kart ekleme ile ilgili yazımızın sonuna geldik. Konu ile alakalı kafanızda soru işareti oluşuyorsa veya sormak istediğiniz bir şey varsa konu altındaki yorum bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.

İninal Kartını İptal Ettirme

İninal kullanıcıları tarafından sıkça dile getirilen işlemlerden biri de ininal sanal kart iptali ile ilgili olup bu konu ile alakalı arama motorlarında veya şikayet sitelerinde birçok arama ve şikayet konusu mevcuttur. Bizde şubesiz bankalar sitesi olarak ininal sanal kart iptal etme ile ilgili bir yazı yazıp sizlerle paylaşmaya karar verdik.

İninal hesabınıza kayıtlı ininal kartınızı kullanıma kapatmak için öncelikle ininalin kendi sitesine giriş yapıyorsunuz. İninal sitesine yani ininal.com’a giriş yaptıktan sonra online işlemlere giriş yapıyorsunuz. Buraya giriş yaptıktan sonra aktif ve pasif bütün kartlarınızı görebiliyorsunuz. Kullanıma kapatmak istediğin kartın yanında bulunan ” Kart Hareketleri” butonuna tıklıyorsunuz. Bu akışı takip ettiğinde karşınıza 3 adımlı güvenlik paketi çıkacaktır. Bu güvenlik adımlarını geçtikten sonra kolaylıkla kartınızı kapatma imkanı buluyorsunuz. Bu adımları geçtikten sonra ”Kartı Kapat” butonuna tıklıyorsunuz ve kartınızı kullanıma kapatmış oluyorsunuz.

Not : Bir ininal kullanıcısı en fazla 3 adet ininal kartını kullanıma kapatabilir. Üç kart kapatma işleminden sonra sistem kart kapatmanıza izin vermeyecektir.

Değerli ininal kullanıcısı kapattığınız kartlarınız ” Aktif Olmayan kartlar” arasında listelenmeye devam edecektir. Bu sayede sizde varsa eğer kart bakiye bilginize veya kart hareketlerine bakabilirsiniz. İninal sanal kart nasıl silinir ile ilgili bilgi paylaştığımız bir konumuzun daha sonuna geldik. Konu ile alakalı merak ettiklerinizi ve sorularınızı bizimle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

İçeriği Değerlendir
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın