İninal Karta Ptt Bank ATM’lerinden Nasıl Para Yüklenir?

İninal karta sahip olan bireyler veya çocuklar, bu kartı nasıl kullanacaklarını hatta nasıl para yüklenir sorusuna yanıt aramakta. Başta ptt bank atmlerinden olmakla beraber ininal karta para yüklemek sanıldığı kadar zor değildir. Şubesiz bankalar sitesi olarak ininal kart ile ilgili birçok paylaşımda bulunduk. Faydalı olabileceğini düşündüğümüz paylaşımlara kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu yazımızda Ptt Bank ATM’lerinden para yükleme konusunu anlatacağız.

İninal Karta Para Yükleme

Ptt ATM’lerinde para yükleme işlemini karta yapmalısınız. İlk olarak kartınızı ATM’ye yerleştirip şifrenizi giriniz. Çıkan menüde para yükleme seçeneğini seç ve 5 TL veya katları halindeki parayı ininal kartına yatır.

İninal karta ptt matikten para yükleme işlemi yukarıda anlattığım gibi oldukça basit birkaç adımdan oluşmaktadır. Bu işlemleri doğru yaptıysanız paranızı yatırmış ve yatırdığınız miktar hesabınızda görünüyor demektir.

İninal Sanal Kart Oluşturma

İninal kart müşterileri, kartın güvenliğinden şüphe duydukları anlarda sanal kart oluşturmak isteyebilir. Bu durumda ininal kart aynı zamanda bir kredi kartı türü olması nedeni ile kolaylıkla sanal kart oluşturabilirsiniz. Ancak bu kez sanal karta nasıl para atılacağı sorusu gelebilir. Bunun için ininal kart müşteri hizmetleri numarasını arayarak konu hakkında sanal kart oluşturmak istediğinizi dile getirmeniz gerekmektedir.

Not : İninal karta PTTMATİK’lerde para yüklenirken, yüklenen tutarın %2’si kart bakiyenizden düşülür.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın