İninal Karta Ziraat Bankası ATM’lerinden Nasıl Para Yüklenir?

Kredi kartının görevi gibi hizmet veren ininal kart ile internet üzerinden veya pos cihazından alışveriş yapmak mümkün. Bu kart sahipleri ise ön ödemeli kart olan ininal karta ziraat atm üzerinden para yüklemesi nasıl yapılır aramaları yapmakta.

Ziraat İninal Para Yükleme

İninal kartlar günümüzde her il ve ilçede bir çok iş yerinde satışa sunulmaktadır. Ayrıca aldığınız iş yerinden bakiyeleri var ise kolayca para yüklemesi yapılabilir veya hazır bir şekilde kartın içinde tarafınıza satışı yapılıyor. Kart ücretleri, içindeki para tutarına göre değişkenlik gösterse de, bir tür kredi kartı görevi görmekte. Sanal kart gibi düşünülen ininal kartlar ile güvenli bir şekilde alışveriş yapabilir veya ödeme yapabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi internet alışverişi zamanla artan ve bu alanda milyarlarca lira harcanan büyük bir sektör olmuştur. Bu nedenle net yani sanal ortamda yapılan harcamalara çok dikkat edilmelidir. Kart güvenliği açısından kartın arkasında bulunan cvv kodu 3. kişiler ile paylaşılmamalıdır.

İninal Kartıma Nasıl Para Yüklerim?

  • İninal kart ile ilgili bilgi verici paylaşımlarıma kaldığımız yerden devam ediyoruz. Şubesiz bankalar sitesi olarak ininal ile ilgili de baya paylaşım yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Bu yazımızda ininal kart ziraat atm para yükleme işlemini detaylı olarak anlatacağız. Oldukça basit birkaç işlemden sonra paranızı kartınıza yüklemiş olacaksınız. Sizleri fazla sıkmadan hemen anlatmaya geçeyim.
  •  İlk olarak kartınızı ziraat bank ATM’sine yerleştiriyorsunuz. Kartınızı yerleştirdikten sonra ise ininal kart şifrenizi giriyorsunuz.
  • Karşınıza çıkan ekranda para yatırma butonuna basıyorsunuz.
  • Paranızı yatırmak için devam tuşuna basın ve paranızı bankamatiğin para çekme ve yatırma kısmından bankamatiğe yerleştirin.
  • Paranız tanımlayana kadar bankamatik sizi biraz bekletecektir. Ardından çıkan ekranda yatırdığınız para bilgisi ekranda görünecektir. Burada ekleme yapabileceğiniz gibi devam tuşuna basıp işlemin son kısmı olan onay kısmına geliyorsunuz.
  • Onay kısmında hem yatırdığınız para hem de bankanın sizden yaptığı kesinti görünecektir. Onay tuşuna basıp işlemi bitiriyorsunuz.
  • Kart iade butonuna basıp kartınızı alıyorsunuz ve yükleme işleminiz burada bitmiş oluyor.

İninal kart ziraat atm ile ilgili merak ettiğiniz bir şey veya sorularınız varsa konu altındaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın