İninal Kartıma Nereden Para Yükleyebilirim?

Kredi kartı yerine geçen ve ön ödemeli olarak çalışan ininal karta nasıl para yüklenir sorusuna yanıt arayanlar, buradan bu bilgilere erişebilir. Söz konusu ininal karta para yüklemek oldukça basit olup, nereden yapılacağını da bu şekilde öğrenmiş olacaksınız. İnternetten indirimli alışveriş kartı olarak bilinen ininal kart ile ilgili paylaşımlara kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu yazımız bize sorulan ve internette sıkça rastladığımız ininal karta nereden para yüklenir ve türevi sorulara cevap olabilecek bir yazı olacak. Sizleri fazla sıkmadan ben konuya fazla detaya girmeden bir açıklık getireyim.

1. Banka ATM’lerinden Yükleme

Ülkemizdeki birçok bankanın bankamatiklerini kullanarak ininal kartınıza para yükleyebilirsiniz. Ülkemizdeki Ziraat Bankası, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi, Halkbank ve Akbank ATM’leri başta olmak üzere banka ATM’lerinden kartınızı kullanarak yükleme yapabilirsiniz. Bu bankaların bankamatiklerini kullanarak yükleme yaptığınızda banka sizden yüklediğiniz tutarın %1.15’i +%1.04 gibi bir kesinti yapacaktır.

2. Ptt ve Pttmatik

Ülkemizdeki PTT şubelerini kullanarak vezneden para yükleyebilir veya Ptt ATM’lerini kullanarak kartınıza yükleme yapabilirsiniz. Burada yatırılan tutarın %2 gibi bir kesinti yapar.

3.MİGROS ve MİGROSjet

Migros kasalarını kullanarak ininal karta para yükleyebilirsiniz. Burada ücret 2 TL olup ayriyeten sizden tahsil edilir.

4. GAZETE BAYİLERİ

Ülkemizdeki büyük gazete bayilerini kullanarak ininal karta para yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ücret 2 TL olup sizden ayrıca tahsil edilir.

5. nkolay

İninal kartınıza bakiye yükleyebileceğiniz diğer bir nokta ise nkolay noktalarıdır. Nkolay noktalarından bakiye yükleme işlemini yapabilirsiniz. Burada da ücret 2 TL olup sizden ayrıca tahsil edilir.

6. ING BANK ATM

İNG BANK ATM’lerinden kartsız işlemler menüsünü kullanarak ininal kartınıza ücretsiz bir şekilde para yükleyebilirsiniz.

7. ParaMara

Paramara uygulamasına kredi kartınızı tanımlayarak hesabınıza para yükleyebilirsiniz. Bu işlem ücretsiz olup sizden ücret tahsil edilmez.

8. PARA TRENSFERİ

İninal karttan bir başka ininal karta para transferi gerçekleştirerek para transferi yapabilirsiniz. Bu işlemde ücret başına 1 TL para ödersiniz.

9. BANKA/KREDİ KARTI İLE YÜKLEME

Telefonunuza indirdiğiniz ininal cüzdan uygulamasını kullanarak kredi veya banka kartlarınızı kullanarak kartınıza bakiye yükleyebilirsiniz. Bu işlemde de ücret 2 TL olup sizden ayrıca tahsil edilir.

İninal Karta Para Nereden Yüklenir?

İninal karta nereden yükleme yapılır ile ilgili bilgi verdiğimiz bir yazımızın daha sonuna geldik. Konu ile sorularınız veya merak ettiğiniz bir şeyler varsa konu altında yorum olarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ininal kartına para nerede yüklenir sorusuna bu şekilde yanıt vermiş olduk. Sizlerin de elinde bir ininal kart var ise yukarıdaki yöntemler dahilinde para yükleyebilirsiniz.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın