Instagram Önerilen Gönderiler Kapatma (En İyi Çözüm)

Ziyaretçilerimizin sıklıkla sorduğu ve bilgi almak istediği Instagram önerilen gönderileri kapatma, Instagram önerileri kapatma ve benzeri konulara bu içeriğimizde yer verdik.

Instagram önerilen gönderiler kapatma geçtiğimiz ağustos ayında Instagram platformuna yeni bir özellik olarak eklenmiştir. Birçok sosyal medya takipçisi bu özelliğin nasıl kullanıldığını araştırmaktadır. Kullanıcıların ana sayfasında daha çok içerik görüntülenmesine izin veren bu özellik Instagram tarafından geliştirilmiştir. Sosyal medya kullanıcıları bu özellik sayesinde görüntülenecek içerik olmadığında sosyal medyada daha fazla vakit geçirmektedir.

Instagram önerilen gönderiler kapatma
Instagram önerilen gönderiler kapatma

Instagram Önerilen Gönderileri Kapatma

Instagram önerilen gönderiler kapatma konusunda takip edilmeyen sayfaların gönderileri önerilen gönderileri kapatma özelliği ile adeta dolup taşıyor. Esasında birçok sosyal medya uygulaması bu şekilde kullanıcıların takip etmedikleri ancak ilgi duydukları konular hakkında yeni öneriler sunuyor. Bazı kullanıcılar bu özelliği severken bazıları da çok fazla öneriden rahatsız olup Instagram önerilen gönderileri kapatma yollarını arıyor. Peki, Instagram’da önerilen gönderileri kapatmak için neler yapılabilir?

Instagram Önerileri Kapatma

Instagram kullanıcılarının Instagram önerileri kapatma için direkt olarak yapacağı bir işlem bulunmamaktadır. Ancak belirli bir sayfa ya da konuyu görmemek için bazı yöntemler mevcuttur. Bunun için takip edilmesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • İlk olarak Instagram hesabınıza bilgisayardan ya da akıllı telefonunuzdan giriş yapın.
  • Sonrasında karşınıza çıkan herhangi bir öneriye gidin.
  • Gönderinin sağ üst kısmında yer alan üç nokta bölümüne basın.
  • Açılan pencerede yer alan “İlgilenmiyorum” seçeneğine tıklayın.
  • İstemediğiniz sayfaların önerileri bu şekilde kapanacaktır.

Bu şekilde en azından Instagramda karşınıza çıkan sayfaların önerilerini görmeyecekseniz. Ayrıca Instagram’ın keşfet bölümüne düşen gönderilerden kurtulmanın bir diğer yolu ise eski görüntüleri açmaktır. Takip edilen hesaplarda yayınlanan gönderilerin hemen altında “Daha Eski Gönderileri Gör” seçeneği yer almaktadır. Bu seçenek sayesinde önerilen gönderileri kapatabilirsiniz.

Instagram Arama Önerileri Silme

Instagram arama önerileri silme konusunda sadece kişiselleştirilmiş olarak istediğiniz herhangi bir sayfanın önerilerini kapatabilirsiniz. Instagram algoritması bir daha o sayfaları karşınıza çıkarmayacaktır. Bu şekilde Instagram’da dilediğiniz gibi daha kaliteli ve eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Instagram yetkililerin bugüne kadar bu özelliği devre dışı bırakmak ya da platformdan kaldırmak gibi bir açıklaması bulunmamaktadır.

YouTube video
YouTube video

Genel kategorimizde benzer içeriklere ulaşabilirsiniz.

5/5 - (1 Kişi Değerlendirdi!)
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın