iPhone WİFİ Şifresi Öğrenme (En İyi Yöntemler)

Ziyaretçilerimizin sıklıkla sorduğu ve bilgi almak istediği iPhone wifi şifresi öğrenme, paylaşma özelliği ile iPhone wifi şifresi öğrenme ve benzeri konulara bu içeriğimizde yer verdik.

iPhone WiFi şifresi öğrenme bazı alternatif yöntemler sayesinde gerçekleşebiliyor. Normalde jailbreak olmadan doğrudan WiFi şifresi öğrenme mümkün olmazken birkaç yolla şifreyi öğrenip arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. iPhone’da kayıtlı WiFi şifresini görmek için telefonda kayıtlı bir program yoksa işinize yarayacak çeşitli yöntemleri deneyebilirsiniz. Dolaylı yollardan WiFi şifresi öğrenme metotlarını inceleyelim.

iPhone WİFİ şifresi öğrenme
iPhone WİFİ şifresi öğrenme

Paylaşma Özelliği ile iPhone WiFi Şifresi Öğrenme

iPhone üzerinde direkt olarak kayıtlı WiFi şifrenizi görme olanağınız olmasa bile bağlı olduğunuz ağın şifresini arkadaşınızla paylaşarak şifreyi öğrenebilirsiniz. Fakat bunun için şifreyi paylaşacağınız kişinin de iPhone kullanması gereklidir. Ayrıca numarasının da telefon rehberinizde kayıtlı olması ve mail bölümünde de Apple ID mailinin kayıtlı olması lazımdır. Son olarak her iki cihazda da WiFi ve Bluetooth bölümlerini aktif etmelisiniz.

Bahsi geçen tüm bu özelliklere sahipseniz tek yapmanız gereken her iki telefonu da birbirine yakın tutmaktır. Şifre paylaşmak istenilen telefonun WiFi bölümüne tıkladığınızda sizin telefonunuza WiFi paylaşma ekranı gelecektir. Böylelikle Parolayı Paylaş dediğiniz an diğer telefon ağa kolayca bağlanabilecektir.

iCloud Anahtar Zinciri ile iPhone WiFi Şifresi Öğrenme

Bu özelliği ancak Mac kullanıyorsanız uygulayabilirsiniz. Mac cihazınızda iCloud anahtar zinciri özelliği aktifse iPhone’da yer alan birçok kayıtlı parolaya ulaşabilirsiniz. Mac ile iPhone WiFi şifresi öğrenme için aşağıdaki adımları sırasıyla takip edebilirsiniz:

  • Mac cihazınızdan Spotlight’ı açtıktan sonra Anahtar Zincir Erişimine gidin.
  • Bu bölümdeki arama çubuğuna iPhone’da kayıtlı olan WiFi adını yazdığınızda bağlantı noktası kaydını görebilirsiniz.
  • Son olarak Mac cihazının şifresini girdiğinizde WiFi şifresini kolaylıkla öğreneceksiniz.

Modemden iPhone WiFi Şifresi Öğrenme

iPhone WiFi şifresi öğrenme metotlarından belki de en kolayı modem üzerinden şifreyi öğrenmektir. iPhone cihazınızın modeme bağlı olup olmadığını kontrol ettikten telefonunuzdan işlemleri şu şekilde uygulayabilirsiniz:

  1. Telefonunuzdan ilk olarak Ayarlar ve sonra WiFi bölümüne gidin.
  2. Telefonunuzun bağlı olduğu WiFi ağının hemen yanında yer alan “i” ikonuna tıklayın.
  3. Sonrasında ise Yöneltici bölümünde yazılı IP adresinin üzerine parmağınızı basılı tutun. Kopyala bölümünü seçin.
  4. Kullanıcı ağı ve şifrenizle oturum açın. Kablosuz Ağ bölümünde WiFi şifreniz otomatik olarak karşınıza çıkacaktır.

Yukarıda yazılı adımları takip ederek herhangi bir arama motoruna şifrenizi yapıştırdığınızda modemin arayüzüne ulaşabilirsiniz. Kullanıcı adı ve şifrenizle zahmetsiz bir şekilde ağınıza bağlanabilirsiniz. Şifrenizi dilerseniz değiştirebilirsiniz.

YouTube video
YouTube video

Kodsuz Whatsapp Mesaj Okuma adlı içeriğimize göz atmayı unutmayın.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın