İş Bankası Ek Hesap Nedir? Faiz Oranı Ne Kadar?

Son zamanlarda iş bankası nakit avans konusunda yeni bir girişim olan ek hesap devreye alınmıştır. Banka müşterileri ise ek hesap faiz oranı ne kadar şeklinde arama yapabilir veya iş bankası ek hesabını kapatma kararı alabilir ancak nereden ve nasıl başlayacaklarını tam olarak bilmemekte.

Ek hesap ile banka hesaplarınızda paranız olmasa dahi bu hesaplardan faiz karşılığında para çekmek artık iş bankası ile mümkün. Uygun faiz oranları ile ek hesap kullanmanız dahilinde gün içinde çektiğiniz tutarı yerine bırakmanız dahilinde faiz ödemeyeceksiniz. Bunun için yapmanız gereken iş bankası ek hesabınızı açtırmak gerekiyor. Banka müşterileri iş bankası ek hesap faiz oranı şeklinde sorgulama yaptıklarında, 2020 iş bankası ek para faiz oranının %2.25 olarak verildiğini görmekteyiz.

İşbankası Ek Hesap Nedir ?

Ek hesap, ana hesabın para çekmeye müsait olmadığı (paranın olmadığı) anlarda bu hesabın devreye girmesi yani nakit çekmeye uygun hale getirilmesidir. Bunun amacı bankanın müşterilerini mağdur etmemesidir ancak burada bankalar yine kara geçecektir zira ödenmeyen gün kadar faiz alacaktır sizlerden. Ek hesabınızdan para çekmeniz dahilinde hesabınız o kadar – bakiyeye girecektir. Bu tutarı ödemeniz için her hangi bir şubeye gidebilirsiniz. Üstelik şubeye gitmeden de işlemlerinizi bankamatik veya internet bankacılığı ile de yapabilirsiniz.

Bazı bireyler verilen ek hesap limitlerini beğenmeyebilir. Bu durumda iş bankası ek hesap limiti nasıl arttırılır şeklinde arama yapabilirler. Bu durum doğrudan bankanın müşterilerine göre değişken oluyor. Yani iş bankası iletişim kanalları ile görüşerek, ek para limitini yükseltebilirsiniz.

İş Bankası Ek Hesap Nasıl Açılır ?

Ek hesabınızı açıp kullanmak için her hangi bir iş bankası şubesine kimlik kartınız dahilinde gitmeniz kafidir. Sonrasında ek hesabınız anlık olarak açılacak ve kullanmaya uygun hale gelecektir. Ayrıca bu hesabınızı açmak veya kapatmak için iş bankası internet bankacılığı üzerinden de işlem yapılabilmektedir. Bunun için www.isbank.com.tr web adresine şifreniz dahilinde girmeniz gerekiyor.

Ek hesap başvurularında istenen belgeler arasında Gelir belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi ve ikametgâh belgesi talep edilebilir. Ancak önceden vadesiz hesabınız var ise bu evraklar talep edilmez. Faiz oranları normal ihtiyaç kredisine oranla daha uygundur diyemiyoruz. Zira %2,02 oranla karşımıza çıkmakta olup örnek bir ödeme tablosu yapmak istediğimizde her 1.000 TL lik ek hesap kullanmanızda aylık kesinti 50/70 TL arasında olacaktır. Bazı bireyler ise iş bankası ek hesabının kapatılmasını talep edebilir. Bu nedenle işbankası ekhesabımı nasıl kapatabilirim internetden sorusuna yanıtımız : Yani faiz işine girmeden hesabından kaldırılmasını düşünenler, kapatma işlemleri genelde şubeden uzun sürerken, internet bankacılığı üzerinden anlık gerçekleşmektedir. Bunun için internet hesabınızın olması gerekiyor. Daha da pratik olması açısından iş bankası müşteri hizmetleri telefon numarası olan 0850 724 0 724 aranarak, müşteri numaranız dahilinde hesabınızı kapatabilirsiniz.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın