İş Kurmak İstiyorum Ama Sermayem Yok! Parasız İş Kurmak 2024

Bireylerin aklında iş kurmak istiyorum ama sermayem yok, sorusuna yanıt aramaktalar. Parasız iş kurmak son yıllarda merak edilenler arasında. Ancak sanıldığı kadar çaresiz olmadıklarını belirtelim. Sivri zekanız sayesinde sıfırdan zengin olabileceğinizi unutmayın! Özellikle ülke vatandaşlarımız sermayesiz dükkan açma derdinde. Ancak öyle işler var ki, 0 sermaye ile dükkandan kazanacağınız gelirin 10 katını kazanmak mümkün.

Sermaye olmadan iş kurmak sanıldığı kadar zor değildir ancak düşünerek, hareket edilmesi gerekiyor. Satacağınız üründen öncelikle para kazandıran bir sistem olması lazım. Dükkan açmak isteyip de, sermayesi olmayanlara bir çok iş fikri sunmak mümkün.

İş Kurmak İstiyorum Sermayem Yok!

Öncelikle şunu belirtmekte fayda olacaktır ; sermaye demek nakit para yani kazanç anlamına gelir. Yani sermayesiz girmek yerine nakit para ile bir işe yeltenmek daha mantıklı gelecektir. Bu nedenle birazdan okuyacağınız bilgiler kişisel bazda değerlendirilmelidir. Ben kazanabilirim ancak bu demek değildir, herkes kazanacak. Bir kaç detayı kavrayan birey para kazandığı gibi aynı işlemleri partner bulmada da yapabilir. Bu nedenle iş kurmak istiyorum sermayem yok diyenler oldukça fazladır.

Sermayesiz ticaret, paranın olmadığı durumlarda ortaya çıkar. Örnek vermek gerekiyorsa bir inşaat başlamadan veya bitme noktasına geldiği durumlarda mütehitten daireleri satabileceğinizi belirtip, kısa süre içerisinde daireleri kar marjınız dahilinde satabilirsiniz. Her daire başına 15/25 bin TL kazanmak mümkün. Birde daire sahiplerinden de komisyon alabilirsiniz. Biz buna pazarlamacı desek de, emlakçı da denilebilir.

Diğer bir iş yapma yani sermayesiz para kazanmak taktiklerinden biri de kosgeb kredileri yani kosgeb hibelerinden yararlanmak. Devlet her yıl olmak üzere, vatandaşlardan proje karşılığında projelerini gerçekleştirme amacına yönelik 200 bin TL’ye kadar kredi veriyor. Üstelik alacağınız bu krediyi geri ödemek zorunda değilsiniz. Projeniz onaylandığı anda işlemler başlar ve ilgili tutarları nakit olarak bankalardan alıyorsunuz.

Parasız İş Kurmak Neyin Ticaretini Yapabilirim?

Geçmişten günümüze en çok para kazandıran işler arasında ticaret yapmak geçtiği belirtilmiştir. Haklılar da, zira ticaret ile 1 e 2 kazanmak ve hızlı büyümek mümkün. Ticaret yapanlar geneli itibari ile bakkal manav gibi düşünmemelerini önerelim. Yurdun her alanında ticarete girebilecek ürünler bulunuyor. Parke taşından tutun da, cam balkon taktırmak veya satmak da örnek verilebilir. Emsallerine göre para kazanmanın formülü çok vardır yeter ki girişken olun ve diliniz ile iş yapmayı öğrenin. Söz konusu pazarlama yeteneği olan her birey, kısa yoldan para kazanabilir.

Bunu biraz açarsak bir pazarlamacının cebinde para olmadığında toptancıdan aldığı malın fiyatına az bir kar marjı da bırakarak, o ürünleri müşterilerine satarak hem toptancıdan komisyon alacak hem de aradaki fark tutarını da cebine atacak.

Kendi işimi kurmak istiyorum ne iş yapabilirim, bir yatırımcı olarak bu soruya en güzel ve net yanıt şu şekilde olacaktır. En iyi iş bildiğiniz iştir, yani sizlerin ellerinden neler geliyor, siz ne yapabilirsiniz. Sıradan bir insan mısınız, yani vasıfsız dediğimiz hiçbir iş yeteneği olmayan mı? Eğer vasıfsız biriyseniz öncelikle bir alanda kendinizi geliştirmeli o alanda çalışma yapmanız gerekiyor.

İş Kurmak İstiyorum Parasız İş Kurmak

İş kurma amacında olanlar ise ne iş kuracaklarını hatta hangi işin daha karlı olacağını merak edebilir. İşten kar elde etmek için süreklilik ön planda olmalı ve sürekli al sat yapmanız önerilir. Yani ayda bir çocuk bezi satıyorsanız onu büfede tutmanın anlamı yoktur. Çerez, çikolata ve soğuk içecek ülkemizde en fazla tercih edilenler arasında olduğu için bunları iş yerinizde bulundurmanız çocuk bezinden alacağınız kara göre yüzlerce kat üzerinde olacaktır.

Kuracağınız iş yerinde müşteriler ne alabilir ne satabilirim bunu düşünüp yanıt bulmanız zor değil. Çevreye bakın bireyler ne satın alıyor neler gidiyor en fazla yok çekilen ürünler neler? Parayı bulan adam Napolyon Bonapart wikipedia hakkında bilgi alabilirsiniz.

Zengin olmak istiyorum makalemizi okuyabilirsiniz.

İş kurmak istiyorum ama fikrim yok, diyenler yıllarca okul okuyup, atanamayanlar olarak akıllara gelirler. Özellikle üniversite okumak ülkemizde atanırım, gözüyle bakılıyor oysa ki, günümüz şartlarında sıradan bir inşaat amelesi bile üniversite mezunlarından daha da vasıflıdır. Zira bir sektörde işe hakim olan amele, sıradan bir üniversite mezunu ile kıyaslandığında daha verimli çalışmaktadır.

Bayanım iş kurmak istiyorum, bayanlar genelde erkek bireylere göre hem daha verimli hem de iş bulma konusunda daha avantajlıdır. Zira bayanın olduğu ortamlarda gelen müşteri sayısında ciddi bir artış görülür. Bu nedenle bayanların kendi başlarına iş kurması da avantaj sağlayabilir. Özellikle iş kurmak isteyen bayanların, organik gıda üretim ve paketleme sektöründe lider oldukları bilinir.

İş kurmak istiyorum devlet destekli

Devlet destekli iş kurmak isteyenler hayallerine kavuşabilir zira devletin destekleri sayesinde iş kurup, kendilerini geliştiren yüz binlerce vatandaş bulunur. Bunlar ilk etapta kosgeb üzerinden kursa katılıp, belge alıyorlar sonrasında iş fikirleri onaylanınca kosgeb üzerinden geri ödemesiz kredi alıyorlar.

Sıfırdan iş kurmak

Sıfırdan iş kurmak isteyenler öncelikle ne iş yapacaklarını baştan bilmelidir. Tüm plan projelerini kağıda döküp, giderleri hesaplamalı ona göre inanarak düşüncelerini uygulamalı. Öte yandan kuracağınız sektörün gelişime açık olmasına dikkat etmelisiniz.

İçeriği Değerlendir
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın