Modern technology gives us many things.

İş Kurmak İstiyorum Ama Sermayem Yok!

İş kurmak veya iş yeri açmak isteyenler sermayesiz bir şekilde bunu nasıl başaracaklarını tam olarak bilmezler.

Dükkan açmak isteyip de, sermayesi olmayanlara bir çok iş fikri sunmak mümkün. Bireylerin aklında ise iş kurmak istiyorum ama sermayem yok, sorusuna yanıt aramaktalar. Ancak sanıldığı kadar çaresiz olmadıklarını belirtelim. Sivri zekanız sayesinde sıfırdan zengin olabileceğinizi unutmayın! Özellikle ülke vatandaşlarımız sermayesiz dükkan açma derdinde. Ancak öyle işler var ki, 0 sermaye ile dükkandan kazanacağınız gelirin 10 katını kazanmak mümkün.

Sermayesiz Ticaret

Öncelikle şunu belirtmekte fayda olacaktır ; sermaye demek nakit para yani kazanç anlamına gelir. Yani sermayesiz girmek yerine nakit para ile bir işe yeltenmek daha mantıklı gelecektir. Bu nedenle birazdan okuyacağınız bilgiler kişisel bazda değerlendirilmelidir. Ben kazanabilirim ancak bu demek değildir, herkes kazanacak. Bir kaç detayı kavrayan birey para kazandığı gibi aynı işlemleri partner bulmada da yapabilir.

Sermayesiz ticaret, paranın olmadığı durumlarda ortaya çıkar. Örnek vermek gerekiyorsa bir inşaat başlamadan veya bitme noktasına geldiği durumlarda mütehitten daireleri satabileceğinizi belirtip, kısa süre içerisinde daireleri kar marjınız dahilinde satabilirsiniz. Her daire başına 15/25 bin TL kazanmak mümkün. Birde daire sahiplerinden de komisyon alabilirsiniz. Biz buna pazarlamacı desek de, emlakçı da denilebilir.

Diğer bir iş yapma yani sermayesiz para kazanmak taktiklerinden biri de kosgeb kredileri yani kosgeb hibelerinden yararlanmak. Devlet her yıl olmak üzere, vatandaşlardan proje karşılığında projelerini gerçekleştirme amacına yönelik 200 bin TL’ye kadar kredi veriyor. Üstelik alacağınız bu krediyi geri ödemek zorunda değilsiniz. Projeniz onaylandığı anda işlemler başlar ve ilgili tutarları nakit olarak bankalardan alıyorsunuz.

Ticaret Yapmak

Geçmişten günümüze en çok para kazandıran işler arasında ticaret yapmak geçtiği belirtilmiştir. Haklılar da, zira ticaret ile 1 e 2 kazanmak ve hızlı büyümek mümkün. Ticaret yapanlar geneli itibari ile bakkal manav gibi düşünmemelerini önerelim. Yurdun her alanında ticarete girebilecek ürünler bulunuyor. Parke taşından tutun da, cam balkon taktırmak veya satmak da örnek verilebilir. Emsallerine göre para kazanmanın formülü çok vardır yeter ki girişken olun ve diliniz ile iş yapmayı öğrenin. Söz konusu pazarlama yeteneği olan her birey, kısa yoldan para kazanabilir.

Bunu biraz açarsak bir pazarlamacının cebinde para olmadığında toptancıdan aldığı malın fiyatına az bir kar marjı da bırakarak, o ürünleri müşterilerine satarak hem toptancıdan komisyon alacak hem de aradaki fark tutarını da cebine atacak.

İş Kurmak

İş kurma amacında olanlar ise ne iş kuracaklarını hatta hangi işin daha karlı olacağını merak edebilir. İşten kar elde etmek için süreklilik ön planda olmalı ve sürekli al sat yapmanız önerilir. Yani ayda bir çocuk bezi satıyorsanız onu büfede tutmanın anlamı yoktur. Çerez, çikolata ve soğuk içecek ülkemizde en fazla tercih edilenler arasında olduğu için bunları iş yerinizde bulundurmanız çocuk bezinden alacağınız kara göre yüzlerce kat üzerinde olacaktır.

Kuracağınız iş yerinde müşteriler ne alabilir ne satabilirim bunu düşünüp yanıt bulmanız zor değil. Çevreye bakın bireyler ne satın alıyor neler gidiyor en fazla yok çekilen ürünler neler?

Bunları da beğenebilirsin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku