İsimden Numara Bulma Sorgulama 2020

Telefondan biri gizli numaradan sizi aradığında numarayı merak edebilir ve beni kim aramış diyebilirsiniz. İsimden numara sorgulama ve bulma yöntemi çok zor olmayıp, self servis sayesinde bir kaç dakika arasında sizi arayan kişinin kim olduğunu öğrenebilirsiniz.

Numara sorgulama servisleri ne yazık ki, ücretli olup en avantajlısı yine bildiğiniz yol olduğu unutulmamalıdır. Daha önceleri cia numara sorgulama servisi aktif olmuştu ancak sonrasında kapatılmıştır.

Kim Bu Numara

Sabit hatlı telefonların yoğun şekilde kullanıldığı, ancak cep telefonlarının henüz ortaya çıkmadığı yıllarda olan bazı alışkanlıklar artık pek görünmüyor. İl, ilçe veya sektör bazında hazırlanan, adres bilgisine kadar isim ve numara yazan sarı rehberler artık yok. Ayrıca evlerde elle yazılı olan telefon rehberlerine de pek rastlanmıyor. Durum buyken, telefonlara veya SIM Kart içine kayıt yapılıyor. Olası bir arıza, kayıp veya hasar durumundaysa tüm rehber kaybolabiliyor.

Bu tip olumsuz durumlarda ve ayrıca telefon numarası öğrenilmek istendiğinde numara bulma ya da bilinen numaranın kime ait olduğunu sorgulamak ise birkaç yoldan yapılabiliyor. Bir numaranın kime ait olduğunu sorgulama veya bir kişinin telefon numarasını öğrenebilme için en hızlı çözüm 118 ile başlayan hizmet sağlayıcıları aramak.11880, 11832, 11842, 11811 gibi numaralar arandığında hem isimden numara bulma, hem de sorgulama yapılabiliyor. Bu numaralar arandığında ise dakika başına belli bir ücret ödendiği için dikkatli olunması gerekiyor.  Örneğin 11880’in tarifesi, 60 saniye için 2,97 TL olarak belirlenmiş ve bir numaranın kime ait olduğunu öğrenmek ya da isimden numara sorgulaması yapmak için 90 saniye ayrılması durumunda 4.50 TL civarında bir borç hatta yansıtılacaktır.

Arayan Kim

Sosyal medya kullanıcıları için ise bir numaranın kime ait olduğunu bulabilmenin yavaş ama ücretsiz yolu ise sosyal medya kanallarında numaranın aratılması. Birçok sosyal medya platformu, ya kayıt ya da onay işlemi için cep telefonu numarası talep etmekte ve bazı kullanıcılar da telefon numaralarının sorgulanarak kendilerine ulaşılabilme izin vermektedir. Örneğin Facebook’taki arama butonuna bir telefon numarası yazıldığında, profil bilgisinde o telefon numarası yazılı olan ve bunu herkese açık bilgi olarak gösterenler listelenir. Bununla birlikte, kişi şayet bir yorumda numarasını yazmışsa ve o gönderi herkese açıksa, o sonuçta aynı şekilde görüntülenebilir.

Sosyal medyadaki adımların aynısı Google gibi arama motorlarında da ücretsiz ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. İnternet ile yapılan sorgulamalar her ne kadar hızlı ve ücretsiz olsa da, hem kesinlikleri bulunmamaktadır, hem de güncelleme bilinememektedir.

Numara Kimin

İsimden telefon numarası bulma yöntemleri giderek artmakla beraber önemli olan doğru zamanda ve pahalı olmayan yöntemler ile çözüm bulunmasıdır. Günümüz şartlarında biri sizi aradığında ekrana çıkan numaranın kim olduğunu öğrenmek isteyenlerin sayısı fazla. Bu nedenle bireyler acaba beni kim aramış diye düşünebilir. Bu durumda en hızlı sonuç kesinlikle 118 servisleri olmakta. Bildiğiniz gibi ülkemizde bu servis ile hizmet veren bir çok firma vardır. Arama başına ücret alınarak bu servisten yararlanmak mümkün!

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın