İşkur iban kaydetme sayfası (KAYIT NASIL YAPILIR)

2020 mayıs ve nisan ayının işsizlik maaşı ödemeleri İŞKUR IBAN kayıt ve güncelleme ekranı dahilinde yapılıyor. Ancak işkur kaydı olduğu halde iban bilgisi girmeyenler, ödemeleri farklı şekilde alabiliyor.

İşkur iban kaydetme sayfası

İşkur kaydı olmayanlar, doğrudan işkur şubelerine gitmeleri gerekmiyor. Bunun için öncelikle işkur kaydı yaptırmanız gerekmektedir. Bunun için öncelikle kayıt olmanız gerek. İşkur kaydı yapmak için TIKLA

Kayıt ekranında TC numarası, adı soyad ve baba adı soruluyor bu kişisel bilgilerinizi girdikten sonra doğum tarihi de girilerek güvenlik kodu 4 haneli rakamı girip, ileri tuşuna basın. Burada sizlerden bir takım formları doldurmanız ve CV yani öz geçmiş oluşturmanız talep edilir. Öz geçmiş dediğimiz CV örneğini fazla kelimeler kullanmadan hızlıca doldurup kayıt ol butonuna bastıktan sonra kayıt işlemleriniz başarılı şekilde olur.

İşkur iban kaydetme sayfası ise ; işsizlik ödeneği dediğimiz mayıs ayı ödemeleri dahil maaşın iban verilmesi dahilinde banka hesabınıza yapılması için talep edilmiştir. Bunun amacı banka kuyruğunda fazla beklememek ve artan virüs salgını nedeni ile vatandaşların ödemelerinin doğrudan kendi banka hesaplarına yapılması içindir. Bu nedenle İŞKUR IBAN kaydetme ve İŞKUR IBAN güncelleme ekranı bilgileri buradan öğrenebilirsiniz.

  • İşsizlik ödeneği sorgulama için TIKLA
  • işkur iban kaydetme için TIKLA

YUKARIDAKİ bağlantılar üzerinden işkur iban kaydetme veya işkur iban güncelleme işlemlerini yapabilirsiniz.

İşkur ibanı olmayanlar nasıl ödeme alacak?

Korkmanıza gerek yok, her hangi bir banka hesabı bulunmayan vatandaşların, işkur iban girmesine gerek yoktur. Bu nedenle ilgili işkur kurumu sizler için şu bilgileri vermiştir.

  • Ptt hesabınız var ise para buraya yatacaktır ve ptt kartı olanlar bankamatiklerden çekebilir.
  • İbanı hatalı yanlış girenler veya uyuşmayan ad soyad dahilinde ödemeler yine ptt şubelerince yapılmaktadır.
  • Başkasının iban bilgisi kesinlikle girilmemelidir. Ad soyad çakışması olması nedeni ile şahsi banka bilginizin iban bilgisi girilmelidir.
  • İban numarası TR ile başlar 26 haneden oluşur. Genelde bankamatik kartın alt kısmında yazar. TR şeklinde başlıyor.
  • İşkur iban değiştirme güncelleme işlemleri yine aynı sayfadan yapılmaktadır.

Ücretsiz izin maaşı 2020

kısa çalışma ödeneği e devlet olarak da adlandırılan ücretsiz izin maaş desteği 2020 yılı dahilinde günlük 39 lira 24 kuruş verilecek. 3 ay boyunca verilmesi beklenen kısa çalışma ödeneği yani ücretsiz izin maaş desteği aylık 1170 TL olarak verilmektedir. Ancak çocuk olursa bu tutarın arttığı gelen bilgiler arasında.

  • işkur iban kaydetme için TIKLA
İçeriği Değerlendir
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın