Kadınlara Hayvan Kredisi 2021 (Faizsiz Hibe Krediler)

Kadınların erkeklere oranla çalıştığı iş kurumlarında veya elini attıkları iş planlarında daha başarılı oldukları araştırmaların sonuçları arasındadır. Kadınlara kredi veren bankalar olduğu kadar faizsiz hibe kredilerde verilmektedir. Bunlardan biri de kadınlara hayvan kredisi 2021 konusudur.

Ne Kadar Kredi Kullanabilirim?

Bayanların hibe alma ihtimali beylere göre daha yüksektir. Özellikle çiftçi ve tarım kredilerinde olduğu kadar hayvan kredisi başvurularında hem onaylama hem de hibe alma hızları daha başarılıdır. Kadın erkek demeden pek çok kişinin maddi anlamda desteğe ihtiyacı vardır. Bayanlara kredi desteği sağlayan bankaların neler olduğunu, hayvan kredisi için hangi bankaların destek sunduğunu bu başlığımızda sizlerle açıklamaya çalışacağız.

Girişimci kadınlara devlet daha fazla destek sunmaktadır, erkeklere göre kadınların büyükbaş ve küçükbaş hayvan kredisi ve hibesi almak için başvurduğunda devletin daha olumlu yaklaştığı bu sektörde girişimci olmak isteyen kadınlara devletin daha büyük destek sağladığını biliyoruz. Kadınların girişimcilik ruhunu destekleyen ve kadınlara özel olarak uygun faiz avantajları ile kredi desteği sağlayan bankalar şunlardır;

Ziraat bankası, Şekerbank, vakıflar bankası, Denizbank, QNB Finansbank, TEB,  İNG bank gibi bankalar olmak üzere diğer bankalar da bu konuda genç ve girişimci kadınları desteklemek üzere kredi desteği sağlamaktadır. Bunların yanında bir takım devlet kurumları da gerek hibe gerekse verdiği uygun fiyatlı kredilerle genç girişimcilerin projelerini hayata geçirmelerinde büyük ölçüde katkı sağlamaktadır. TKDK ve Gıda Tarım ve Hayvancılık bankalığı gibi kurumlar da genç girişimci kadınlara kredi desteği sağlamak için farklı çalışmalar yürütmektedir.

Kadınlara Hayvan Kredisi Veren Bankalar

En uygun faiz avantajları ile hayvan kredisi Ziraat Bankasında mevcuttur. Ziraat bankası devlete ait bir banka olmasından dolayı girişimcileri desteklemek üzere özel bir takım avantajlı faiz oranları ile sizlere en kaliteli hizmeti sunmak için çalışan bir bankadır.  Kadınlara özel avantajlar ve uygun faiz oranları ile her zaman en uygun girişimci desteği ziraat bankasında sizleri bekliyor. Siz de hayal ettiğiniz projeyi hayata geçirmek, projenize ekonomik katkı alarak işinizi büyütmek ve istihdam sağlamak istiyorsanız hemen en uygun faiz avantajları ile ziraat bankasında başvuruda bulunarak işinizi büyütecek desteğin ilk adımını atabilirsiniz. Daha fazla beklemeden hemen başvurmak için ziraat bankası şubelerine uğrayın.

Sonuç olarak bakıldığında hayvan kredisi alma amacınız; hayvan besleme yani üretime destek olma amacı ile verilen kredi tahsisidir. Burada devlet, kosgeb ve tarım gıda bakanlığı ile ÇKS sistemi ile ortak hareket ederek, vatandaşların üretime destek olmaları karşılığında hem hibe hem de gerektiğinde faizsiz kredi sunar. Faizsiz kredilerde geri ödeme ise şu şekilde oluyor. İlk yıl geri ödemiyorsunuz sonraki yıllar ise 36 ay taksit ile eş ödemeli nakit para ödeyeceksiniz. Düşünsenize bir banka 30 bin TL kime faizsiz kredi verir? İşte devlet, amaçları doğrultusunda sizlere faizsiz kredi sunar.

Hibeyi alacağınızda tabiki bazı taahhüt vermeniz gerekmektedir.

“Satın alınan damızlık boğa/koç/tekeleri mücbir sebepler dışında elden çıkarmayacağıma ve işletme faaliyetlerimi başvuru şartlarındaki minimum işletme varlığı ile 3(üç) yıl süre ile devam ettireceğimi beyan ederim.”(BU ALAN ÖZGÜN DEĞİLDİR)

Bu şartları kabul eden çiftçilerimiz, hayvan hibesi 2017 , 2018, 2019 ve 2020 senelerinde dahi alabilme imkanına sahip olacaklar.. Milli Tarımın desteklenmesi amacıyla devlet besili hayvan sahibi olmak isteyen çiftçilerimize %80 , ahır alanı oluşturmak isteyenlere ise %50 oranlarında geri ödemesiz hibe ve teşvik kredileri vermeye devam edecek.

Çiftçiye Ahır Yapma Kredisi Devlet Hibesi Verdiği 4 Ana Proje

  1. (KOP) Konya Ovası Projesi,
  2. (GAP)Güney Doğu Anadolu Projesi,
  3. (DAP) Doğu Anadolu Projesi,
  4. Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP)

Bu projeler kapsamında çiftçilerimizin tarım ve hayvancılık bölümünde yatırımlarının desteklenmesi amacıyla, 2021 senesinde yeni bir paket ve program rehberi yayımlandı. Bu program rehberi ile çiftçilerimize ahır yapmaları amacıyla verilebilecek olan %50 oranında geri ödemesiz hibe amacıyla müracaat şartları ve tarihleri belirtildi.

Eğer sizde kendi işinizi kurmak istiyor, çiftçilik sektöründe yeterli bilgiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, Hayvancılık Hibe Destek Başvuru tarihlerinde başvuru yapabilirsiniz.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın