Kadınlara Hayvan Kredisi 2020 (ŞARTLARI & FAİZ ORANI)

Kadınların erkeklere göre kredi başvurusu daha hızlı onaylanmakla beraber, kadınlara hayvan kredisi 2020 yılında da veriliyor. Özellikle başvuru şartları ve faiz oranı oldukça ideal olup, hayvancılıkla hayatını sürdüren kadınlara bazı ayrıcalıklar da tanınmakta. Bu ayrıcalıklar arasında en önemlileri;

  • Kredi vade süresinin uzun olması
  • İlk ödeme tarihinin en az 1 yıl sonraya sarkıtılması
  • Eşit taksitler ile uygun faizlerin sunulması

Hayvan kredisi başvuruları dahilinde düşük faizli kredi almak mümkün. Özellikle ziraat bankası hayvan kredileri 2020 yılındaki faiz oranları ile bakıldığında oldukça ideal durumda. Üstelik kadınların başvuruları hızla onaylanmakta. Kadınlara hayvan kredisi 2020, adlı konumuz ile tüm detaylara ulaşmak mümkün! Ancak bankalara faiz ödemek istemeyen bayanlara tavsiyemiz kosgeb hayvancılık kredileri başvurularını takip etmek.

Kosgeb Hayvancılık Kredileri

Ülkemizde üretime ve üreticilere destek anlamında yapılan çalışmalara hızla devam edilmekte. Özellikle devlet bünyesinde çiftçilere üretim aşamasında hem maddi hem de eğitimsel anlamda destek olunmakta. Bu adımlardan biri de kosgeb ile başarılı üreticiler çıkarmak. Üretilen malların değer kaybını önleyerek, hem üreticiye hem de devletin geleceğine fazlası ile önem verilmekte. Bu adımlardan en önemlisi kosgeb olup, kosgeb aracılığı ile devlet desteği alanların sayısı da her yıl katlanarak artmakta. Kadın girişimcilerin ticarete atılması, kadınların üretimde destekleri adına olumlu gelişmelerin yaşandığını söyleyebiliriz.

Kosgeb ile hayvancılık kredileri verilerek, kadınlara hem teşvik primi hem de tarla da söz sahibi olma avantajı da sunulmuştur. Bildiğiniz gibi bayanların beylere göre daha baskın üretimi destekledikleri görülüyor. Kosgeb desteklerinden yararlanmak için il merkezinde bulunan kosgeb il müdürlüğüne giderek başvuruda bulunmaz gerekmekte. Ancak kosgeb hayvancılık desteklerinden almak isteyen hanımların girişimci sertifikası almaları gerekiyor. Bunun için her 3 ayda bir yapılan kosgeb kurslarına katılarak (32 saat sürmekte) başarı belgesi alınmalıdır. Konu hakkında tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/mudurlukler

Kadınlara Hayvan Kredisi 2020

Kadın girişimcilere sadece kosgeb kredi vermemekte zira bankalar da düşük faiz oranları ile kredi kullandırmakta. Özellikle Ziraat bankası hayvan kredileri hem faiz oranları hem de kredi başvuru şartlarının hafif olması, kadın girişimci adaylarına büyük kolaylıklar sunmakta. Örnek bir kredi hesaplama yapmak istersek;

50.000 TL Hayvan kredisi başvurusu yapmak isteyen bir bayan için kredi faiz oranı %1,15 den başlıyor. Normal bireylere göre kredi faiz oranları %1,35 iken, bu düşük faiz oranlı bir kredi sizlerin cebinden daha az paranın çıkmasını sağlayacak. Son yıllarda devlet, bildiğiniz gibi kadın girişimcilere büyük önem veriyor. Üstelik bazı bankalar, kredi faiz oranlarını azami düzeyde tutmakta. Bunlara baktığımızda;

  1. (KOP) Konya Ovası Projesi,
  2. (GAP)Güney Doğu Anadolu Projesi,
  3. (DAP) Doğu Anadolu Projesi,
  4. Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP)

Bu projeler kapsamında çiftçilerimizin tarım ve hayvancılık bölümünde yatırımlarının desteklenmesi amacıyla, 2020 senesinde yeni bir paket ve program rehberi yayımlandı. Bu program rehberi ile çiftçilerimize ahır yapmaları amacıyla verilebilecek olan %50 oranında geri ödemesiz hibe amacıyla müracaat şartları ve tarihleri belirtildi.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın