Kart Borcunu Nasıl Taksitlendirme Yapabilirim?

Kredi kartı borcu katlanan müşteriler bankalardan teklif alarak bu borçları taksitlendirme yapabilir. Zira taksitlendirme yapılmayan ve yüklü borcu ödemeyenler hakkında hem faiz hem de yasal işlemler başlatılabilir. Ancak bir çok müşteri bankalar ile anlaşarak, var olan kart borçlarını taksitlendirme yapabilir. Nasıl yapıldığını öğrenmek isteyenler, aşağıdaki bilgilere bakabilir.

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Kredi kartı borcunuzun tamamını ödemeniz gerekmektedir. Dönem borcunuzun tamamının bankanın belirlemiş olduğu son ödeme tarihine kadar ödemelisiniz. Düzenli yapılan ödemelerde banka hiçbir borcunuza faiz uygulaması yapmamaktadır. Dönem borcunun ödenemediği durumlarda ödenmesi gereken asgari tutarın ödenmesidir. Bu durumda kalan borca banka tarafından faiz uygulaması yapılmaktadır. Her bankanın faiz oranı ise değişiklik göstermektedir. Asgari tutarı da ödeyemiyorsanız bu durumda gecikme faizi devreye girmektedir. Günlük olarak faiz işletilmektedir.

Kredi kartının sunduğu fırsatlardan faydalanmak isteyen birçok kişi vardır. Özellikli kartlarda puan kazanmanız daha kolay olmaktadır. Ne kadar yüklü alışveriş bir o kadar fazla puan kazandırmaktadır. Kişilere özel sunduğu promosyon ürünlerinden yararlanabilir, kampanyalardan faydalanarak indirimli ürünler satın alabilir, taksitli alışveriş yapıp ertelemeli ödemeler yapabilme seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Özellikle POS cihazlarını kontrol etmelisiniz. Kredi kartını kullandığını bankanın POS cihazı var ise alışveriş yaparken o POS cihazını kullanmalarını istemelisiniz. Böylece daha çok puan kazanabilirsiniz. Kazanmış olduğunuz bu puanları daha sonra alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Acil nakite ihtiyacınız olabilir bu durumda nakit avans çekerek nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirirken de faiz uygulaması ve nakit çekim için ücret alındığını unutmamalısınız. Nakit avansı borçlarınızı kapatmak için de kullanabilmektesiniz. Bunun içinde kartınızda kullanılabilir limit olması gerekmektedir. Kullanılabilir limitiniz yok veya borçlarınızı kapatacak kadar yok ise borçlarınıza yenisini eklememek için çekmemeniz daha uygun olacaktır.

Kart Borcu Taksitlendirme Hesaplama 2021

Ödeyebilmek için pek çok farklı yol denediğiniz kredi kartı borcunuzdan en ideal şekilde bir ödeme planı yaparak kurtulmanız mümkün! Bunun için sizin de çok sayıda kişi gibi en yüz güldüren kredi kartı borcu kapatma yöntemini tercih etmeniz gerekiyor. Bunun için belirli bir limitin altında bir borca sahip olmanız ya da sadece birkaç bankanın kartını kullanıyor olmanız gibi sınırlamalar yok! İsteyen her kart sahibi ödemekte zorlandığı kredi kart borcu için bu yöntemden istifade edebiliyor. Oldukça basit bir şekilde gerçekleştireceğiniz işlemin ardından siz de bu avantajlı uygulamadan faydalanabilirsiniz. Bu sayede borçlarınızı yeniden yapılandırmış olacaksınız ve yeni bir borcu kabul etmek zorunluluğundan da kurtulmuş olacaksınız.

Genellikle birkaç ay boyunca kredi kartının sadece asgari tutarını ödemek zorunda kalanlar, borçlarının bir anda yüksek rakamlara ulaşması ile adeta şok oluyor. Bu durum her an tüm kredi kartı sahiplerinin başına gelebilmektedir. Çünkü hangi banka olursa olsun kartını kullanan müşterilerine banka faiz uygulaması yapmaktadır. Ödeyemediğiniz borçlarınızın bir anda ciddi oranda yükselmesinin yegane nedeni de işte bu yüksek yüzdelik oranlar eşliğinde hesaplanan banka faiz oranları olmaktadır. Oysa banka kredisi kullanmak veya maaş gününü bekleyerek bütçeyi yeniden gözden geçirmek gibi yöntemler yerine borcunu hemen taksitlendirme metodunu tercih edenler bu faiz oranlarını da ödemekten kurtuluyor. Çünkü borç artık yapılandırılmış oluyor ve taksitlere de bağlanıyor. Bu sayede kart sahibi borcunu ödemek için evini satmak, banka kredisi kullanmak gibi zorlu yolları tercih etmek zorunda kalmıyor.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın