Kızılay 168 Gıda Yardımı Başvurusu

Sosyal yardımlaşma konusunda kızılay 168 gıda yardımı başvurusu başlatılmış olup, belirlenen aileye doğrudan ulaştırılması söz konusu. İhtiyaç sahibi vatandaşlar ise gıda yardım başvurusu yapma konusunda endişeli. Zira nasıl bir başvuru yöntemi olacağını bilmeyenler olup, kızılaya nasıl ulaşacaklarını da tam olarak bilmemekte!

Gıda Yardım Başvurusu Yapma

Kızılay tarafından 2020 nisan ayı sonlarına doğru Ramazan ayının gelmesi ile beraber “Dertler Paylaştıkça Bitecek Yeter Ki İnan Buna” sloganı ile ihtiyaç sahiplerine ramazan kolisi vereceğini duyurdu. Söz konusu 207 milyon liralık bütçe çıkarılan bu yardım parası ile 10 milyon ihtiyaç sahibi aileye ramazan kolisi verilecek.

Muhtaç ailelere bir sms kodu gelecek ve o sms ile ramazan kolisini il veya ilçenizde bulunan her hangi bir marketten tahsil edebileceksiniz. Anlaşılan marketler arasında BİM, A101 ve ŞOK marketler zinciri bulunuyor. 168 gıda yardımı başvurusu için yapılması gereken ise il veya ilçede bulunan kızılay müdürlüğüne şahsen olarak gitmek ve cep telefon numaranızı bırakmak!

168 Gıda Yardımı Başvurusu

168 neyin numarası, bu hat kızılayın iletişim numarası olmakla beraber smsler doğrudan buradan gelecektir. Bu nedenle kızılay da yardıma muhtaç aile bireylerinden en az bir tanesinin cep telefon numarası kayıtlı olması zorunludur. Öte yandan bakanlık ilgili yardım kampanyasında sosyal yardımlaşma ve dayanışma olarak edevlet üzerinden başvuruların da açılabileceğini görüşmekte. 4. faz yardım başvurusu içinde kızılay da yardım kampanyasına başlayacak gibi.

Bireyler sosyal yardım başvurusu yapma aşamasında ne yazık ki tam bir bilgi sahibi değil. Bu nedenle devlet, vatandaşına sosyal mesafe kapsamında ilgili sosyal hizmete girmeden de başvuru alınacağını duyurmuştu. Bu nedenle bir takım sosyal yardım talebini www.turkiye.gov.tr adresinden edevlet şifresi aracılığı ile kabul edilmişti. Devlet vatandaşlarına son olarak 3 faz yardım olacağını duyurdu yakın bir zaman diliminde. Peki bu başvurular nasıl olacak, kimler alabilecek? 3 faz yardım başvurusu nasıl yapılır?

3 faz yardım başvurusu nasıl yapılır?

1000 TL ödenecek olan bu yardım başvurusu yine edevlet üzerinden alınacak. Ancak başvuru yapacak olan vatandaşın T.C. kimlik numarasının son hanesine göre alınıyor. Yani sosyal yardım talebinde kim bulunacak ise

  • 0 olan vatandaşlarımızın Pazartesi,
  • 2 olan vatandaşlarımızın Salı,
  • 4 olan vatandaşlarımızın Çarşamba,
  • 6 olan vatandaşlarımızın Perşembe,
  • 8 olan vatandaşlarımızın Cuma

alınacak. Cumartesi ve Pazar günleri herhangi bir sınırlama olmaksızın tüm vatandaşlar söz konusu hizmeti kullanarak başvurularını iletebilecektir. Edevlet üzerinden aranılacak olan kelime ise

  • Pandemi Sosyal Destek Ön Başvuru Formu

yukarıdaki kısımdan giriş yapacaksınız. Biraz açarsak;

PANDEMİ SOSYAL DESTEĞE BAŞVUR

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın