Kosgeb Çalışma Saatleri 2021

Kosgeb yani küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme birimi olup, hemen her birey tarafından takip edilmektedir. Kosgeb il müdürlüklerine gitmek isteyen bireyler, kosgeb çalışma saatleri 2021 konusunda bilgiye sahip olmak isteyebilir. Zira kosgeb mesai saatleri 2021 dışında giden bir vatandaş mesaiye takıldığında boşuna gitmiş olacak veya zaman kaybına neden olabilir.

Kosgeb Çalışma Saatleri

Kosgeb çalışma saatleri oldukça önemlidir zira kosgeb il müdürlükleri genelde şehrin dışında kurulmakta ve buna göre hizmete başlamaktadır. Sizler onca yolu gittiğinizde bir de kosgebin kapalı olduğu ana denk gelirseniz, sinir krizi geçirebilirsiniz. (Başıma geldi)

Devlet dairelerinde mesai saatinin bankalara nazaran daha erken başladığını belirtelim. 2021 yılını baz aldığımızda mesainin başlama saati 08:00 olup, öğlen arası 12:00 / 13:00 arasıdır. Kosgeb mesai saatleri için çalışma bitimi saat 17:00 de sonlanmaktadır. Bunu tabloya dahil ettiğimizde aşağıdaki çizelge sizlere yardımcı olacaktır. Bu sayede artık kosgeb mesai saatlerini detaylıca öğrenmiş olacaksınız.

Kosgeb Mesai Saatleri

08:00 – 12:00 (öğle arası 12:00/13:00) ile 13:00 – 17:00 olarak güncellenmiştir.

Kosgeb ile her yıl hem esnafa hem de gençlere bir takım teşvik ödemeleri yapılmaktadır. Kosgeb aracılığı ile hazırlanan girişimcilerin yapacakları taslaklara göre, faizsiz kredilerden yararlanabilirsiniz. Kosgeb başvuruları için kosgeb il müdürlükleri sizlere fazlası ile yardımcı oluyor. Ancak oraya gitmeden önce bir takım evrakları yanınızda bulundurmanız gerekebilir. Bu nedenle önceliğiniz kosgeb iletişim kanallarından birinden destek almanız.

Kosgeb Hafta Sonu Açık Mı?

Kosgeb ne yazık ki hafta sonları çalışmıyor zira devlet memuru oldukları için aynen memur mesai saatleri arasında hizmet vermektedir. Normal şartlar dışında hükumetin yapacağı resmi açıklamalara göre, bazen cumartesi günü esnaf kredileri başvuruları için açık olduğu görülmüştür! Kosgeb bildiğiniz gibi esnaflara faizsiz kredi konusunda destek olsa da, genç ve girişimci olacak bireylere de hem hibe kredi hem de faizsiz krediler ile destek oluyor. Makine alımı dahil tüm giderlerin %70 ine kadar karşılayan kosgeb, bu nedenle vatandaşlar tarafından sürekli olarak takip edilmektedir.

Kosgeb kredilerini almak için başvuru adımlarının nasıl olacağını ilerleyen konularımızda detaylıca anlatacağız. Bugün sizlere sunacağımız bilgiler ile kosgeb mesai saatlerini öğrenmiş olduk. Mesai saatleri , devlet memurları için oldukça önemlidir. İşe geç gitmemek için hazırlanan yeni düzenekler ile memurlar artık düzenli bir şekilde işlerine gidebilir.

İçeriği Değerlendir
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın