Kosgeb E-Ticaret Destekleri (Eticaret İş Planı Örnekleri)

Hem e ticaret iş planı örnekleri hem de kosgeb’in e-ticaret sitelerine destek olup olmadığı hakkında genel bilgileri buradan öğrenebilirsiniz. Kosgeb bir çok teknolojik faaliyet yapacak olanlara ekonomik ve eğitim açısından yardımcı olmaktadır. 2020 yılı dahil tüm kosgeb girişimcilik kurslarına katılan bireylere, devlet tarafından faizsiz krediler veya hibe programlarına katılanlara hibe kredi vermektedir. Bunlardan biri de eticaret sitelerine yapılan destekler olup, ancak her eticaret sitesine ne yazık ki yardım yapılmadığını belirtelim. Sadece Kosgeb eticaret iş planı örneği olan ve nace kodu bulunan alanlardan destek alabilirsiniz.

Kosgeb Eticaret Destekleri

E-ticaret demek elektronik ortamda alışveriş olarak sunulan online mağazacılık olmaktadır. Normal iş yeri yerine internet ortamında halka sunulan ürünlerin pazarlamasıdır. Bu ortamlardan satış yapmak isteyen bireyler, kosgeb desteklerinden yararlanması için bir takım şartları yerine getirmeleri ve üzerinde durması gerekiyor. Bu şartlar arasında en önemlisi uygulamalı girişimcilik eğitimine katılıp başarılı olmak! Uygulamalı girişimcilik kurslarına katılmak için kosgebin kurs tarihlerine bakarak ne zaman bu kursun açıldığını öğrenmeniz gerekiyor. Bağlı bulunduğunuz kosgeb il müdürlüğü için kosgeb iletişimden destek alabilirsiniz.

32 saat süren kosgeb kurslarına katılım her ilde fazla olup, yılın belirli aylarında yapıldığının altını çizelim. Bu nedenle vakit kaybettirmeden kosgeb iletişim numaralarından destek almanızı öneriyoruz. Bu kursları tamamladıktan sonra kosgeb hemen destek vermiyor zira iş planı örnekleri hazırlamanız talep edilir. Yani ne iş yeri açacaksın, giderler ne kadar, neler alman gerekli amaçların neler tarzında kısaca bir iş planı hazırlayarak bilgi vermeniz talep edilir. İş planı örneği hazırlandıktan sonra bu evrakları kosgeb il müdürlüğüne götürüp teslim etmeniz gerekiyor. Eğer ki kosgeb, iş planı örneğini beğenip onaylanırsa işlem başlamış olacak ve tüm girişimci desteklerinden hızlıca yararlanacaksınız.

Kosgeb iş planı örnekleri içinde yer almayan iş kollarına ne yazık ki destek verilmiyor. Bu yüzden iş planı hazırlamadan önce kosgeb nace kodları araştırılmalıdır. Güncel kosgeb nace kodları BURADA.

Eticaret İş Planı Örnekleri

İş planının çok önemli olduğunu belirtelim zira her iş yeri açan kesin destek alır demeyiniz. Nace kodu olmayan iş kollarında destek alınmadığı gibi harcadığınız zamanında farkına varmak için kesinlikle nace kodlarına bağlı olarak çalışma yapmanızı öneriyoruz. İş yeri açmada ise

  • İşletme kuruluş desteği adı altında 2 Bin lira
  • Kuruluş dönemi makine, teçhizat, ofis donanım ve yazılım desteği olarak 18 bin lira
  • İşletmelerin kuruluş tarihinden itibaren 24 ay boyunca iş yerinin kirası ve personel masraflarına destek amacı ile 30 bin lira verilmektedir.
  • E-ticaret sektöründe faaliyet gösterebilmek için yine işletmenin evrak üzerinde açılmış olması şartı aranmaktadır.
  • Kosgeb haricinde sermayesiz e-ticaret işine girmek isteyen girişimcilere bazı bankalar da finansman desteği sağlarlar.

Gibi teşvikler yapılmaktadır. İş yerini açanlar dilerse bankalardan faizli kredi alabileceği gibi teminat göstererek de hızlıca kredi başvurusu yapabilir ve krediyi kullanabilir. İş planı örnekleri indir eticaret

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın