Kosgeb Hafta Sonu Açık Mı?

Girişimci ve kobi işletmeleri, kosgeb il müdürlüğünün hafta sonu açık mı sorusuna yanıt arayabilir. Kosgeb bildiğiniz gibi iş kurmak isteyenlere veya var olan işini büyütme amacında olanlara çok avantajlı eğitimler vermekle beraber, faizsiz kredi desteği de sunar. Bir çok kişi ise kosgeb çalışma saatlerini merak edebildiği gibi acaba kosgeb hafta sonu açık mı, sorusuna yanıt arayabilir.

Kosgeb Çalışma Saatleri

Kosgeb mesai saatleri için 2020 yılını baz aldığımızda aşağıdaki saatler arasında mesainin olduğunu söyleyebiliriz. Genelde tüm memur kurumlarında olduğu gibi devlet statüsünde çalıştığı için mesai saat 08:00 de başlıyor. Ve saat 12:00 ye kadar devam ediyor. 12:00 / 13:00 arası bildiğiniz gibi öğlen arası olup, tüm memurlar 1 saat kadar dinlenme ve yemek molasına geçer. Sonrasında saat 13:00 de işler başlar ve 17:00 ye kadar devam eder. Kısaca özetlemek gerekiyorsa;

08:00 – 12:00 (öğle arası 12:00/13:00) ile 13:00 – 17:00 olarak güncellenmiştir.

Kosgeb ile girişimci kurslarına katılarak, hayal ettiğiniz iş yerini kolayca kurabilir ve açabilirsiniz. Bildiğiniz gibi kosgeb girişimcilik kursları 70 saat sürmektedir. Bu eğitimde işiniz için sizlere avantaj sağlayacak bir çok eğitimi ücretsizce alacak ve bu alanda ilk adımı geçmiş olacaksınız. Kosgeb uygulamalı girişimcilik kursları 81 ilin tamamında yapılmakla beraber, kurs açılış tarihleri genelde kosgebin resmi internet adresinde duyurulmaktadır.

Kosgeb Hafta Sonu Açık Mı?

Ne yazık ki normal işlemlerde kosgeb hafta sonları açık değildir. Ancak şu şekilde bazı haftalar açık olduğu görülmüştür. Devlet bildiğiniz gibi bazı kosgeb duyurularında başvuru son haftasında, kosgeb il müdürlüklerinde yaşanan yoğunluklara bağlı olarak sadece cumartesi günleri açık bırakmıştır. Ancak bu sürekli değildir.

Yani buna şu şekilde örnek verebiliriz. 2020 yılında devletin tüm esnaflara faizsiz kredi başvurusu için kosgebe başvuru yapmaları gerektiği duyurusu yapıldı. Hali  ile 81 ildeki bir çok esnaf ilgili tarihler arasında başvuru yaptı. Ancak yapmayanlar da olduğu için süre uzatılmasına gidilmedi ama hafta sonu kosgeb açıktır ilanı açıldı. Ve esnaflar, faizsiz kosgeb kredisinden yararlanmak için hafta sonu kosgebin yolunu tuttu. İyi mi oldu diyenler olacaktır, ama oldukça iyi oldu esnaflar için diyebiliriz.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın