Kosgeb İş Planı Örnekleri İndir

Kosgeb hibe konusunda önemli konular arasında gösterilen iş planı örnekleri olmazsa olmazlardan. Zira iş planı örneği olmayan kişilerin kosgeb başvuruları kabul edilemez. Kosgeb müdürlüklerinin önemle üzerinde durdukları konular arasında gösterilen kosgeb iş planı örnekleri ile şahıslar ne tür iş yapacaklarını bakanlığa bildirerek, bunun karşılığında kosgeb üzerinden hem hibe hem de faizsiz kredi alabiliyor.

Kosgeb İş Planı Nasıl Hazırlanır? Yandaki kısımdan daha önce bu planların nasıl hazırlandığını detaylıca belirtmiştik. Sizlerde nasıl bir plana sahip olacağını ilgili metinleri okuyarak, bilgi sahibi olabilirsiniz. Kosgeb bildiğiniz gibi iş yeri açmak isteyenler veya var olan iş yerine ekonomik destek alarak daha da büyütmek isteyenler için önemli bir kurum. Bu kurum hem ekonomik hem de eğitim açısından şahısların bilgilendirilmesi görevini üstlenir. Yani iş kurmak isteyenlere, iş fikri dahil bir çok alanda yardımcı olur. Zira hibe veya kredi alacak kişilerin hangi konularda çalışması yaptığını açıklar.

Onay alan hibe planları

Öncelikle kosgeb hibelerinden yararlanıp iş yeri açma düşüncesinde olanlar, acaba onay verilen hibe programları hangileri veya hibe çıkan planlar sorularını bizlere yönlendirmektedir. Ancak bilmeniz gereken tek etkenin, kosgeb girişimcilik kurslarında yattığını söyleyebiliriz. Zira kosgeb 32 saatlik sürecek bu programda sizlerin tüm eğitimlerini sunarken, bilmediğiniz tüm teknik ayrıntıları da kursiyerler ile paylaşmaktadır. Onay hangi iş planlarını kapsıyor gibi sizlerin işine yarayacak bilgileri de öğrenebilirsiniz.

Girişimcilik kurslarında iş kurma süreci, masrafı ve teknik detayları da kursiyer ile paylaşan eğiticiler, kosgeb bünyesinde 32 saat boyunca sizler ile derslere girmektedir.

Kosgeb iş planı örnekleri

Kısaca kurum sizlere siz bu işi ne için istiyorsunuz nasıl bir yol izleyip neleri yapacağınızı sorgular. İş planı demek, iş kuracak olan kişinin bu süreçte hedefinin ne olduğunu ve hedefine ulaşmak için nelerin gerekli ve işlemleri nasıl yapacağına karar vermesidir. Bunu şu şekilde açıklayabiliriz kpss’yi kazanmak isteyen öğrencilerin belirli bir çalışma planı yaparak tüm dersleri zamanında yapması ve sonrasında kpss’yi kazanmasıdır. Burada geçen çalışma planı bizlerin bahsettiği kosgeb iş planı olarak nitelendirilebilir. Sizlerin yol haritası olarak da sunulacak olan iş planlarında; mali tablolar, araştırma ve gerekli olan etkenleri kapsaması gerekiyor.

İş planı yapılırken işin güncelliğini kaybetmemesi önerilir. Yani zamana yenilmeyen bir işçilik düşüncesi daha da mantıklı gelecektir. Geçmişte kalan iş deneyimleri zamanla daha farklı modern yapıya çevrilmesi amaç edinmelidir. Eski zamanlarda iş planı hazırlamak isteyenler uzun bir sürecin geçmesini ve neleri yapabileceğini düşünür dururdu. Ancak gelişen teknolojik faaliyetler içinde internetin olması artık iş planı hazırlanmasında hızla gelişmesine ve zamandan tasarruf etmenizi kolaylaştırmıştır. Yapacağınız işi önceden biliyorsanız iş planı hazırlamada sizleri yormadan kolayca tamamlayabilirsiniz. Öncelikle kosgeb’in sitesinden ilgili formu indirelim.

” yeni girişimci desteği başvuru formu ” yandaki linkte formu indirip doldurmanız gerekiyor. Pdf şeklinde olan dosyayı indirip doldurduktan sonra ilgili evraklar dahilinde başvurmanız gerekiyor. Bu formu dilerseniz kosgeb il müdürlüğünde de alıp orada da doldurabilirsiniz. İş planını sizler a4 kağıdına doldurarak eklemeniz gerekiyor tavsiyemiz iş planında en az 7 sayfa hatta 10 sayfa olmasına dikkat ediniz.

  • kosgeb iş planı örnekleri TIKLA İNDİR
  • kosgeb iş planı formu TIKLA İNDİR
  • kosgeb iş planı dosyası TIKLA İNDİR
  • kosgeb iş planı 2018 TIKLA İNDİR
İçeriği Değerlendir
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın