Kosgeb İş Planı Örnekleri Nelerdir? (Güncel Onaylanan İş Planları)

Kosgeb nace kodu dahilinde hazırlanacak olan iş planları sayesinde sizler, devletten hibe veya faizsiz kredi alabileceksiniz. Bunun için iş planı resmiyete uygun olması ve kabul edilmesi gerekiyor ki, hibe parasını alabilirsiniz.

Kobi İş Planı Örneği

KOSGEB, yeni iş kuracaklara ve üretime destek verecek olan kişilere hizmet vermek, maddi anlamda onları desteklemek için kurulmuş olan bir yapıdır. KOSGEB tarafından elde edilen gelir ile genç girişimciler ya da halihazırda bir şirketi olup büyümek isteyenler karşılıksız hibe ya da kredi imkanından faydalanarak işletmelerini daha fazla üretim ya da hizmet verme potansiyelini elde etmektedir. KOSGEB’in en temelde desteklemesinin başında üretimi arttırmak, genç girişimcilerin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Yani KOSGEB üniversite mezunu olan kafasında bir takım parlak fikirleri olan ancak maddi anlamda destek imkanı olmayan kişileri hedeflemektedir. Bu bağlamda pek çok farklı sektöre kredi ve hibe destekleri sunmakta ve işletmelerin ekonomik anlamda sıkıntılarını yüklenmektedir.

KOSGEB tarafından destek alabilmek, karşılıksız hibe ya da kredi desteğinden faydalanabilmek için öncelikle iş planı örneğine ihtiyacınız vardır. İş planı örneği sizin işletmenizi A dan Z ye anlattığınız bir dosyadır. Bu dosyada; işletmenizin adından tutun da aylık ve yıllık gelir giderlerine, maddi olarak açılışta kaynağı nereden temin edeceğinize, işletmenizi ayakta tutmak için kaç aylık birikiminizin olduğuna, toptan ürünleri nereden temin edeceğinize, işletme içinde herhangi bir ürün satışı yapılıp yapılmayacağına, işletmedeki çalışan sayısına, çalışanlara sağlayacağınız ücret miktarlarına kadar… Kısacası işletme için aklınıza gelebilecek pek çok konuyu iş planı dosyanıza yazmanız gerekmektedir.

Kosgeb İş Planı Örneği

KOSGEB iş planı bu yüzden büyük önem taşımaktadır. İş planınızda yazdığınız verilerin doğruluğu size iş planınızın ya da girişiminizin KOSGEB tarafından kabul edilip edilmeyeceğini ortaya koyar. KOSGEB tarafından girişiminizin kabul edilmesi, iş planınızın onaylanması İş planında vermiş olduğunuz bilgilerin tutarlı olması, kendinizden emin oluşunuz ile de direkt olarak ilgilidir. Yapabilirim yerine her zaman yapacağım, gibi kesin ifadelere iş planında yer vermek sizin kendinizden emin olduğunuzu, her zaman tutarlı bir şekilde çalışacağınızı göstermektedir. Bu yüzden KOSGEB iş planı girişime adım atmanızda büyük ölçüde önemli olup size kredi ve hibe desteği almanızda kapı aralayan en önemli unsurdur.

KOSGEB iş planı örnekleri internette pek çok farklı sektörlerde mevcuttur. Farklı sektörlerden iş planı örneklerine göz atabilir ve sektörünüz ile ilgili bir takım farklı çıkarımlar yapabilirsiniz. Onaylanmış iş planı örneklerini incelerken ilgilendiğiniz ve girişimde bulunacağınız sektör dışında farklı iş planlarını da mümkünse incelemenizi tavsiye ederim. Çünkü iş planını yazarken sınırlı cümlelere ve kelimelere bağlı kalmamanız bu şekilde mümkün olabilir. Çünkü iş planı komisyonun en çok önem verdiği ve dikkat ettiği, üzerinde incelediği, düşündüğü konudur. Bu yüzden iş planı işletmenizin göz bebeğidir. Sizin yapacaklarınızı ve hayallerinizi kısacası işletmeniz için gerekli olan her şey bu iş planında bulunmalıdır.

KOSGEB İş Planı Nasıl Bulabilirim?

İş planı örneklerini internette arama yaptığınızda farklı sektörlere ait onaylanmış iş planı örneklerini bulabilirsiniz. Onay almış ve düzgün bir dil ile yazılmış pek çok farklı iş planı örneklerine göz atarak sizler de iş planı hazırlarken faydalanabilirsiniz. Bunların dışında iş planı hazırlarken Youtube gibi farklı kanallardan da iş planı oluşturmaya yönelik eğitim videolarını izleyebilir, bireysel girişimcilerin bu konuda yaptığı ve yaşadığı deneyimleri izleyebilirsiniz. Sadece PDF dosyalarına bağlı kalmamanızda, farklı kaynakları tarayıp farklı alanlarda araştırma yapmanızda büyük fayda olacaktır. Böylelikle sizin iş planınız daha anlaşılır olup kendinizi çok daha iyi şekilde aktarabileceksinizdir.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın