Sicili Bozuk Olan Köylüye Kredi Veren Bankalar

Kredi notu veya sicili bozuk olan köylüye kredi veren bankalar mevcut olup, yüksek tutarlar söz konusu olmakta. Tarım kredisine başvuranların büyük çoğunluğu köylü vatandaşlar olup, sicili bozuk olanların sayısı da yine onlar belirlemektedir. Sicili bozuk olan köylüye yeniden kredi veren bankaların var olduğunu söyleyebiliriz.

Köylüye Kredi Uygun Faizli

Ülkemizde yer alan bankalar son zamanlarda yaptıkları ilgi çekici kampanyalar, düşük faiz oranlarıyla kredi ürünlerini müşterileriyle buluşturuyorlar.Standart altı veya üstü müşteri ayrımı yapılmadan gelir düzeyine bakılmadan maalesef altından kalkamayacağımız kredi ürünleri veren bankalar mevcut. Bilinçli müşterilerin genel olarak kredi notları düzenli ödemelerinden ötürü yüksek olsa da, bilinçsiz kredi çeken, veya kredi çekiminden sonra maddi olanağı yetmeyen,işini kaybeden müşterilerin maalesef tekrar her bankadan kredi çekebilecek durumda olmadığını hepimiz biliyor, duyuyoruz.Bu konumuzda düzenli ödeme yapamadığı için kredi notu düşen, veyahut kara listede bulunan banka müşterileri tekrar kredi çekebilir mi, sicili bozuk olana kredi veren bankalar hangileri ? bu soruların yanıtını bulacağız.

Eğer daha önce kredi çekmiş olup düzenli ödeme yapamadıysanız, kredi çekme ihtimaliniz riskli gözüküyor. Çünkü bankacılık sistemlerinde ödeme sorunu yaşatan müşteriler belirli bir puanlama sistemine tabi tutuluyorlar.Bu puanlama sistemi (KKB) yani Türkiye’de hizmet veren bankaların sahip oldukları kredi müşterilerinin, bilgilerini paylaştığı resmi sistemdir.Bu sistem sayesinde bankalar yeni müşterilerini analiz etmekle beraber, hangi bankadan ne kadar kredi çekmiş,ödemelerde problem yaşanmış mı görebiliyorlar.Bankalarda prosedürler böyleyken her ne kadar kredi çekmek sizin için imkansız bir yola çıksa da endişelenmeyin.Eğer resmi bir kurumda çalışıyor veya özel sektörde olup kurumsal bir firmada maaşlı olarak görev yapıyorsanız, çalıştığınız firma yada resmi kurum hangi banka üzerinden size maaş ödemesi yapıyor ise şansınız % 60 artmış demektir.Unutulmaması gerekir ki bir bankada maaşlı müşteri olarak nitelendirmek, ne kadar riskli bir müşteri olursanız olun kredi alma şansınız yüksektir.Tabi ki bu durumunda bazı prosedürleri vardır.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi 2020

Kredi sicili önemli konular arasında olmakla beraber bir kez bu hataya düşmüş olanlar ne yazık ki, mevcut borcu ödeyip kapattırdıktan sonra da bankaların gözünde iyimser görünmez. Bu nedenle normal şartlarda bankalara borçlanmamak en mantıklı hamledir. Eğer ki geliriniz yok ise gidip bankalardan kredi çekerek borçlanmak kötü bir hamle olacaktır sizler adına. Özellikle sosyal destek kredisi adı altında 2020 yılı dahilinde bir çok bireye 3000 ile 5000 TL arasında 36 ay vadeli kredi paketi sunuldu devlet bankaları tarafından. Eğer ki bu krediyi alanlar bu borçları zamanında kapatmaz ise sicili bozuk olan vatandaş sayısında patlama yaşanabilir! Peki kredi sicili bozuk olanlardan bankalar ne şartlar dahilinde yeniden kredi verebiliyor? İşte detaylar

  • Çalıştığınız Firma da en az 6 ay boyunca çalışmak.
  • Çalıştığınız İş yeri düzenli olarak maaşınızı gününde yatırması.

 

Bu kriterlere uyuyor iseniz siciliniz bozuk olsa dahi maaş oranınıza göre kredi çekebilmeniz mümkün diyebiliriz.Bu konuda bir diğer tavsiyemiz 6 ay çalışıp direk başvuru yapmamanızdır. Üç yıl boyunca aynı bankadan düzenli maaş alan bir çalışanın kredi alma olasılığı ile altı ay boyunca düzenli maaş alan siz değerli okurumuzun olasılığı maalesef bir değildir. Kısacası ödeme planına uymadığınız taktirde sicilinizi bozmak durumda iseniz sadece maaş aldığınız bankadan, maaşınızdan otomatik ödeme talimatı vererek kredi çekebilirsiniz.

İçeriği Değerlendir
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın