Kredi Başvuru Sayısı Nedir? Kredi Sorgulaması Nasıl Yapılıyor?

Bankalardan kredi başvurusu yaparak, nakit ihtiyacınızı gidermek sanıldığı kadar zor değil! Öncelikle müşterilerin kredi başvuru sayısına göre bir limit verileceğini belirtelim. Diğer adı ile kredi notu olarak da tanımlanan, kredi sorgulaması sayesinde bankalar müşterilere yanıt vermektedir.

Kredi başvuru sayınasıl silinir, en fazla merak edilenler arasında. Öncelikle başvuru sayısını sildirmek için öncelik ön onay alan bir krediniz olmalıdır. Bu nedenle ön onay alan bireylerin, mevcut kredilerini kapatması gerekmektedir.

Kredi Başvuru Sayısı Nedir?

Kredi başvurularının sayısına değinmek istediğimizde, şahıs kredi için bankaların yolunu tuttuğunda her başvuru durumunda BBDK tarafından veya bankalar birliği adı ile kurulan genel merkez müracaat sayısını almakta ki buna da kredi başvuru sayısı denmektedir. Rastgele bir bankaya kredi başvurusu yapılınca bu bütün bankaların ortak veri havuzunda biriktirilir ve bu şekilde bir bankaya kredi başvurusunda bulunmuş olduğunuzda bunu başka bankalar çok rahat şekilde öğrenir. Bu ortak veri tabanında beyan ettiğiniz bu durum karşısında, bütün kredi başvuruları ve bu başvurulara almış olduğun kredi başvuru yanıtları görülmektedir. Çünkü bankalar üzerinden sık sık kredi başvurusunda bulunursanız, kredi almak şansınız azaldığını belirtelim.

Kredi müracaat sayısını öğrenmek için belli aşamalardan geçmeniz gerekir. Kredi müracaat sayınızı müşterisi olduğunuz bankanın mobil uygulamasından veya Meydan şahıs hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz. rastgele bir banka müşterisi değilseniz ama kredi başvurusu yapmışsanız, müracaat yaptığınız bankadan kredi müracaat sayınızı öğrenebilirsiniz.

Kredi Müracaat Sayısı Silinir Mi?

Kredi müracaat sayısı kredi alımını zorlaştırdığını biliyoruz. Bu kredi müracaat sayıları belirli aralıklarla silinmektedir. Bu nedenle kredi müracaat meydana getirecek olan kişilerin kredi başvurularında 3 ile 6 ay arasında bekleyerek müracaat yapmaları henüz Müsait olacaktır. Bu müddet içinde bankaların havuzunda bulunan profil güncellenmesi bilgilerinizde sıfırlanacaktır.

Anında kredi almak isteyenlere tavsiyemiz başta ziraat bankası olmakla beraber denizbank şubeleri aracılığı ile yapılmasından yana. Zira bu iki büyük bankaların ortak çalışmaları nedeni ile her kredi başvurusu yapacak olan bireyleri, geri çevirmedikleri görülmüştür. 2020 yılı kredi faizlerinin düşmesi, acil nakit ihtiyacı olan bireyler için bulunmaz bir fırsattır diyebiliriz.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın