Kredi Başvurum Onaylanmadı Para Nasıl Bulurum?

Bankalardan para çekmek için genelde bireyler, kredi başvurusu yaparak ihtiyacı olan nakit parayı alma amacındadır. Ancak banka kredi şartlarını taşımayan şahıslara, bankalar kredi onayı vermez. Hali ile kredi başvurum onaylanmadı sorusuna yanıt olarak para nasıl bulurum sorusu ortaya çıkacaktır. Bizde araştırmalarımıza göre kısa yoldan nasıl para bulacağınızı detaylıca yazmak istedik!

Kredi Başvurusu Onaylanmadı

Finans geçmişi kirli olan ve dolayısıyla bu geçmişteki olumsuz finans sabıkaları Findeks Kurumu tarafından kredi notu olarak değerlendirilir. Findeks’in belirlediği bu notlar kişilerin kredi kullanıp kullanmamasında başrol oynamaktadır. Kredi notu zayıf veya riskli olanlara bankalar kredi kullandırtmaz. Bu durumda kredi kullanamayanlar nereden para bulabilirler? Bu yazımızda kredi dışında para bulma alternatifleri üzerinde bilgiler vereceğiz.

Normal yolla kredi kullanamayan kişilerin uygulayabileceği diğer bir kredi yöntemi ipotek karşılığı kredi kullanmadır. Eğer ki kredi kullanamayan kişinin üzerinde taşınır – taşınmaz malı varsa ve bu malı banka üzerine ipotek göstermek şartıyla kredi kullanabilmektedir. Eğer ki varsa size borç para verebilecek bir dostunuz onun kapısını çalmayı ve borç para istemeyi deneyebilirsiniz. Gerçi böyle bir dost bu zamanda zor ama yine de nesli tükenmemiş dostlar olabileceğini hatırlatmak istedik. Kredi kullanmayanların para bulma alternatiflerini sırasıyla ele aldığımızda ilk önce vadeli hesaplara tanınan ek hesaplar başvuracağımız ilk yöntem olmalıdır. Bu ek hesaplar kısa süre de olsa nakit ihtiyacını karşılamış olacaktır. Yine varsa kredi kart limitinizde size kısa süreliğine yardım edecek bir yöntem olacaktır.

Kredi kartından alınacak beyaz eşya, elektronik eşyaların taksitlendirilmesi sonrası alınacak eşyaların satımı ile geçici para bulma sorunu ortadan kalkacaktır. Bu yöntemle ile en çok alınan eşya cep telefonlarıdır. Alınan sıfır cep telefonları, paket açılmadan satılmakta ve alınan fiyatın %60-70 arasında daha düşük bir fiyata geri satılmakta ve nakit ihtiyacı karşılanmaktadır.

Hızlıca Para Nasıl Bulabilirim?

Yine senet ile alınacak altın, beyaz eşya, elektronik eşyaların satımı da kısa süreliğine çare olacak nakit karşılama yöntemidir. Kredi kullanamayan, kredi kartında limit olmayanların nakit ihtiyaçlarını karşılamak için başvurduğu diğer yöntem ise cep telefon hattına ilave ikinci bir telefon alımıdır. Cep telefon operatörleri, müşterilerinin sabit faturalarına ilaveten eklediği yeni taksit tutarı ile müşterilerine yeni cep telefonu satışı yapmaktadır. Kişiler bu cep telefonu yukarıda belirttiğimiz gibi daha düşük fiyata satmakta ve nakit ihtiyacını geçici olarak karşılamaktadır.

Diğer bir para bulma yöntemi ise asla tavsiye etmeyeceğimiz tefecilerden para almaktır. Tefeciler, ya yüksek faiz oranından para verip senet imzalatmak da ya da borç isteyenlere boş senet imzaya çıkabilir. Bu da borçlu için felaketin habercisidir. Bu yöntem ayrıca illegal bir yöntem olduğunu da hatırlatmak isteriz.

İçeriği Değerlendir
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın