Kredi Kartı 57 Hata Kodu Nedir? 057 Hata Kodu Nasıl Düzeltilir?

57 hata kodu, kredi kartı ödeme aşamasında ekranlara çıkan önemli hatalardan bir tanesi olup, kart sahipleri acaba nerede hata yaptıklarını düşünürken aslında onlardan kaynaklanmayan bir sorun olarak belirtilmekte. Bu nedenle kredi kartı sahipleri 057 hata kodu aldıkları aşamada ne yapacaklarını tam olarak bilmemekte.

Pos cihazı üzerinde kredi veya banka kartı ile işlem yaparken, bazı anlarda pos ekranında hata kodları çıkar. Bunlardan biri de 057 hata kodu hatta ara sıra 57 hata kodu şeklinde codeler çıkmakta. İşletme sahipleri ise bu hata kodunun nedeni nedir, 057 hata kodu nasıl düzeltilir şeklinde arayış içine girebilir. Bize gelen sorulara baktığımızda ise ;

  • Garanti hata kodu 57 nedir?
  • Pos hata kodu 57 ne demek?
  • Finansbank 057 hata kodu nedir?
  • Pos hata kodu 51 ne demek?

57 Hata Kodu

Kredi kartları bildiğiniz gibi insanlar için önemli ekonomik araçlardan bir tanesi olmayı başardı. Ceplerde nakit olmadığı anlarda devreye alınan kredi kartları bazı durumlarda gerçekten de ihtiyaçlara anlık çözümler getiriyor. Söz konusu yüksek limitli kredi kartlarına sahip olan her birey dilediği ve ihtiyacı olan bir ürünü satın alabilir. Üstelik satın alınan bu ürünleri taksit bazında ayarlayarak, ödeme kolaylığı da sağlar. Bu olumlu etkilerin BBDK tarafından kullanıcılara verilmesi sonrasında kredi kartlarında ciddi bir artış söz konusu olmakta.

057 hata kodu genelde kart blokesi olarak adlandırılmakta. Yani vakti zamanında yapılmayan kredi kartı borçlarının ödenmemesi dahilinde banka tarafından sınırlı blokenin devreye alınması olarak geçmekte. Genelde 57 kodu, pos cihazı üzerinden yapılan ödeme aşamasında kartın işlemi pasif hale getirmesi ve ödeme yani çekim hatasının yaşanmasıdır. Bankanın bu kartı işleme geçici olarak kapatması olarak da belirtilmekte. Kısaca müşterilerin kart ödemelerini yapmaması sonucuna bağlı olarak bankanın kendini güvene alması olarak nitelendirmesidir.

Pos Hata Kodu 57

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kartın işleme kapatılması yani bloke olması durumunda pos hata kodu kodu 57 yazısı ekranlara çıkacaktır. Bu kodun amacı yani uyarı kısmında aslında kartın işlem görüleceğini ancak mevcut müşterinin borcunu ödememesine karşın bankanın uyarısı anlamına gelmekte. Kredi kartlarında hata kodu 057 yazısını alanlar, kredi notunun düşmesine de neden olan bir davranıştır. İlerleyen zamanlarda kredi başvurusu yapmak isteyip de onaylanmadığını görmek istemiyorsanız kesinlikle mevcut borçlarınızı zamanında ödemeye özen göstermelisiniz.

Kısıtlanan bir kredi kartı durumu belirtisi olan hata kodu 57 rakamını egale etmek için ise bankanın iletişim kanallarından müşteri temsilcisini arayarak, konu hakkında çözüm arayışına girmeniz önerilir. Asgari ödeme tutarını kapatan şahısların bu hatayı alamayacaklarını belirtelim. Bu nedenle 057 hata kodu alan pos ekranlarına geçmemesi için kredi kartı asgari ödeme tutarını yatırmanız önerilmektedir.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın