Kredi Notu Sorgulama Tc İle

Tc no ile kredi notu sorgulama yapmak isteyenler aşağıdaki yönergeler sayesinde ücretli veya ücretsiz bir şekilde kendi kişisel kredi notunu (findeks) sorgulayabilir. Kredi notu öğrenme aşamasında findeks ücretli olup, ilk sorgulama için sizlerden ücret talep etmiyor. Bunu öğrenmek isteyenler aşağıdaki bilgilere bakabilir.

Kredi Notu Sorgulama Findeks

Öncelikle findeks.com.tr adresine giriyorsunuz sonraki adımlarda ise kişisel bilgilerinizi girip sorgulama linkine tıklıyorsunuz. Findeks kaliteli bir servis olup, kullanıcıların tamamı bankalar ve müşterilerdir. Bankalar bireylerin kredi notuna bakma aşamasında findeks alt yapısını kullanır ve sorgulama başına kullanıcılardan ücret talep eder. Bu ücret 7 ile 10 TL arasında değişmektedir. Ancak findeks ile kredi notu sorgulama aşamasında ücretler nakit olarak tahsil edilmektedir.

Findeks üyelik aşamasında Bireysel ve Ticari müşteriler ile üyelik açtırmak mümkün. Ticari faaliyetleri olanlar daha uygun ve avantajlı fiyatlar ile bu servisi kullanabilirler. Bireysel üyelik açarken, firma sizlerden TC ve cep telefonu numarası, eposta, eğitim durumu dahil bir takım bilgileri talep edecektir. Resmi bir kurum olan findeks ile kredi notuna kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bu sayede bankaların size neden kredi vermediğine bakabilirsiniz. Zira kredi notu ne kadar düşük ise bankaların size karşı güveni de o kadar düşük olacak ve başvurduğunuz bir çok krediden olumsuz yanıt alacaksınız.

Tc No İle Kredi Notu Öğrenme

Findeks raporu ücretli bir bilgi olup findeks sitesi sizlerden ücret talep ederek bunu vermektedir. Tc ile findeks kredi notu sorgulama yapılması mümkündür. Bunun için üyelik açtırmanız gerekmektedir. Üyelik ücretsizdir ancak kredi notu öğrenme ücretli bir servistir.

Her ne kadar ücretli bir servis olan findeks kredi notunu verse de bazı bankalar bu işlem için ücret talep etmez. Özellikle Akbank direkt bankacılık bu alanda kendi müşterilerine bir çok avantaj sunmakta. Sizlerde akbank müşterisi iseniz findeks kredi notuna kolaylıkla bakabilirsiniz.

Banka şubesinde bir çalışan yakın arkadaşınız var ise onun ekranından da kendi kredi notu puanına bakabilirsiniz. Bunun için en yakın banka şubesine gitmeniz gerekiyor. Kredi başvurularında yapılması gereken en önemli etken kredi notunu ortalamanın altına düşmesini engellemektedir. Bunun için kredi kartı ödemelerini özellikle asgari ödeme tutarının tamamını her ay kapatmanız yararlı olacaktır.

İçeriği Değerlendir
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın