Maliyeti Az Olan İş Fikirleri Neler? (AZ SERMAYELİ İŞLER)

Az sermayeli olarak ne iş kuracağını merak edenler, maliyeti az olan iş fikirleri hakkında net bilgilere buradan sahip olabilir. Az para ile iş fikirleri arayışında olanlar bu sayede kendi işlerine sahip olabilir ve kısa sürede para kazanabilirler.

Düşük Maliyetli İş Fikirleri

Elindeki az miktar parayı değerlendirerek daha fazla kazanç elde etmek isteyenler için maliyeti en az olan iş fikirleri en çok ilgi duyulan konulardan biridir. Az maliyetle daha fazla ve daha farklı işler başarmak isteyenlerin ilk olarak doğru işlere yönelik yatırımlar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Severek yapılacak bir iş daha mutlu bir şekilde çalışmayı sağlayacaktır.

Az maliyetle yüksek kazançlar sağlanabilecek birçok iş kolu bulunmaktadır. Kişiler kendi ilgi alanları doğrultusunda başarılı olabileceklerine inandıkları işlere yönelerek bu alanda çalışmalara başlayabileceklerdir. Sizlerde aşağıdaki listeleri okuyarak, düşük maliyetli franchise alabilir ve işletme kurduktan sonra ne tür bir dükkan açabilirim sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Bildiğiniz gibi her kesim bir işe başladığında öncelikle maliyetten ödün vermek ister. Düşük maliyetli iş kurmak isteyenlerin sayısı oldukça fazladır önemli olan ne iş kuracağına karar verdikten sonra inanarak başaracağına kendini inandırmalıdır.

Az Para İle İş Fikirleri (Sermayesi Az Olanlar)

Aşağıdaki listelere bakarak sermayesi olmayan veya az olanların rahatlıkla kısa sürede yapabilecekleri iş türlerini sıraladık. Her zaman olduğu gibi bu gibi sektörlerde esas faktör kalıcı olmak ve inanarak başaracağına kendini inandırmaktır.

1.İçerik Yazarlığı

Bir şeyler yazmayı sevenler ayrıca imla ve noktalama konularına hakim olanlar için en az maliyetli işlerin başında içerik yazarlığı yapmak gelmektedir. Hemen hemen hiçbir maliyete gerek duyulmadan yapılacak iş ile web sitelerine ve bloglara içerik üretimi sağlayarak kolaylıkla para kazanılabilmektedir. Özgünlük ve SEO kurallarına da uyulduğu takdirde yüksek miktarda kazanç elde etmek mümkündür.

2.Drone Pilotluğu

Maliyeti az olan iş fikirleri denildiğinde akla ilk gelen bir diğer iş fikri drone pilotluğu olmaktadır. Teknolojinin hızla gelişiyor olması bir çok yeni iş konunun da ortaya çıkmasına imkan sağlamıştır. Kurslara katılarak İHA-0, İHA-1, İHA-2, İHA-3 sertifikası alındığı takdirde drone pilotluğundan kazanç elde edilebilmektedir.

3.Uygulama Geliştirmek

Belli bir yazılım bilgisine sahip olan kişiler ihtiyaç duyulan bir alanda kendi fikirlerini ve çalışmalarını ortaya koyarak uygulama geliştirebilirler. Geliştirilen mobil uygulama gerekli pazarlama taktikleri ve reklam çalışmaları ile tanıtıldığında uygulamaya birçok kişinin ulaşmasıyla bu yönde gelir elde edilebilmektedir.

4.Evcil Hayvan Bakıcılığı

Hayvan severlerin severek yapacağı bir iş olan evcil hayvan bakıcılığı maliyeti az olan iş fikirleri arasında yer almaktadır. Evcil hayvanlar dışarıda gezdirilebilir, onlarla oynayarak keyifli vakitler geçirileceği gibi bu işten belli kazançlar elde edilebilmektedir. Evcil hayvan sahiplerine aktarılacak olan deneyim ve tecrübeler bu konuda oldukça ikna edici olacaktır.

5.Örgü Örüp Satmak

Son zamanlarda el işi örgülere olan talep diğer zamanlara göre oldukça artmış durumdadır. Bu durumu fırsat bilenler için örgü örüp bunu çeşitli kanallar aracılığı ile satmak maliyeti az olan iş fikirleri içerisinde yerini almaktadır. Kişinin severek yaptığı bir iş o işte daha fazla başarı olmayı beraberinde getirecektir.

İş Kurmak İstiyorum Ama Param Yok

Parası olmayanların öncelikle yılmamaları gerekiyor. En basitinden sermayesi olmayanların sıradan bir iş bulması yüksektir. Bunlara örnek verirsek inşaatta çalışmak, inşaat bekçiliği yapmak, gel götür işlerine aracılık etmek, muavinlik etmek, pazarda taşımacılık yapmak vb. iş türlerini sıralayabiliriz.

Eğer ki, iş arayan bayan ise erkek bireylere göre iş bulma olasılığı daha yüksektir. Nedeni de bayanların daima iş arayanlarda daha fazla ön çıkması diyebiliriz. Başta kasiyer olmak üzere, bayan giyim firmalarında rahatlıkla saatler içinde iş bulabilirler.

  • İş kurmak isteyenlerin parasız bir şekilde kurması mantıksızdır. Zira iş kuracaklardan devlet iş türüne göre cebinizden en az 1000 TL çıkacağını ve her yıl bu tutarın daha fazla olacağını belirtelim.
İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın