Metlife Emeklilik ve Hayat İletişim

BES yaptıranların çoğunluğu nakit paraya sıkıştığında biriktirmiş olduğu besteki paraları çekmek yani bes iptali düşünmekte. Bireyler metlife emeklilik bes iptali için metlife hayat iletişim kurmak isteyebilir. Yatırım yapmak aslında geleceğe emin gözler ile bakılması anlamı taşır. Nasıl ki, bir hisse senedinin ucuz olduğu gören borsa yatırımcısı, belirli aralıklar ile lotlar aldığında ve birikim yaptığında buna yatırım gözü ile bakıyor ise bireysel emeklilik sistemi de geleceğe bir kasa gibi bakılmasını sağlamaktır diyebiliriz.

Metlife Emeklilik ve Hayat İletişim Numarası

Emeklilik planı olanlar, bireysel emeklilik sistemine girdikten sonra yatırdıkları paralara ek olarak devlet katkısı yine aynı şekilde o tutarların fonlarda değerlenmesi sonrasında ek getiri kazanmış olacaklar. Bu durum bireylerin bes’e olan ilgisini daha fazla çekmeyi başarmış olmalı ki, bireysel emeklilik yaptıranların sayısında her yıl %25 oranında artış olmaktadır. Gelen istatistik verilerine baktığımızda bireysel emeklilik bir nevi yatırım aracı olarak görülmektedir. Yüksek riskli fonlar üzerinde emeklilik mevduatlarını değerlendirenlerin kazançları, yıl başından itibaren %30 üzeri olmuştur. Bu durum insanların bes’e olan ilgisini daha fazla çekmiştir.

Metlife emeklilik iletişim numarası: 0 850 222 0 638

BES sözleşmesini metlife emeklilik ile yaptıran bireyler, sigorta şirketinin telefon numaraları ve iletişim kanallarının hangileri olduğunu merak edebilir. Anlık bir sorunda hızlı çözüm arayışında olan bes yatırımları, bu nedenle metlife emeklilik ile iletişim halinde olabilir.

Metlife Emeklilik ve Hayat Müşteri Hizmetleri

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi metlife emeklilik müşteri hizmetleri numarası 0 850 222 0 638 olup buradan iletişim kurabilirsiniz. Dilerseniz

  • https://www.metlife.com.tr/destek-merkezi/iletisim/

yukarıdaki bağlantı üzerinden de gerek mail gerekse de, iletişim formundan dilek, öneri ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz. Metlife müşterileri, sorunların daha ağır olduğunu ve kesin çözüm talep etmek istediklerinde ise metlife genel müdürlük bilgilerine erişmek isteyebilir. Bunun için

MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş.

Kavacık Ticaret Merkezi  Rüzgarlıbahçe Mahallesi   Kavak Sokak B Blok No:18  Kavacık Beykoz 34805  İstanbul – Türkiye

Tel: 0-216-538-91-00   Faks: 0-216-538-94-94   E-posta: musterihizmetleri@metlife.com.tr

MetLife İletişim Merkezi 0 850 222 0 638

İçeriği Değerlendir
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın