Modern technology gives us many things.

Moneygram Hangi Bankalarda Var? (2021 ANLAŞMALI BANKALAR)

Dünya genelinde para transferi denilince akla moneygram gibi önemli bir kuruluş gelir. Moneygram anlaşmalı bankalar 2021 yılı dahilinde ülkemizdeki bankalarda olmakla beraber, hangi bankalarda var sorusuna da yanıt bulacağız. Moneygram sayesinde bir çok bankacılık işlemleri arasında gösterilen para gönderme veya alma işlemleri anlık hızlarda yapılabilir. Moneygram dünya genelinde kullanılsa da, günümüz şartlarında artık bankalarda bu sektöre el atmış bulunuyor ve iban yerine şahsın sadece TC numarası eşleşmesi vasıtası ile kısa sürede para transferi yapabiliyor. Ayrıca bitcoin tarzı coin cüzdanlarının da para transferi açısından hızla büyüdüğünü belirtelim.

Moneygram Para Nasıl Gönderilir?

Bildiğiniz gibi ülkemizdeki bir bankadan farklı bir ülkede yaşayan birine para göndermek istediğinizde, kişinin bilgileri dahilinde aynı banka olması gerekmektedir. Ayrıca para gönderme aşamasında kesintiler söz konusu olmakla beraber bir takım ek bilgiler de talep edilmektedir. Bunun yanında sınırlı miktarlarda para gönderilmesi söz konusudur bankalarda. Swift kodu denilen kodlar aracılığı ile X bankasından sadece yurt dışında bulunan X bankasına para gönderilmesi gerekiyor. Günümüzde ise moneygram adlı şirket, anlaşmalı bankaları devreye alarak, bir il ve ilçelerde hizmet vermeye başlamıştır. Yine sınırlı miktarlarda para gönderimini sağlayan moneygram ile düşük ücretler dahilinde dünya genelindeki bir ülkede hizmet veren moneygram logolu iş yerinden paranızı çekebilirsiniz.

  • Moneygram para gönderme için öncelikle anlaşmalı bir acenta bulmanız gerekiyor. Anlaşmalı acentalar burada
  • Daha sonra anlaşmalı acentalara gitmeden önce yanınızda bulundurmanız zorunlu olan evraklara geçiyoruz. Bunlar ise TC kimlik kartı veya ehliyet belgesi olup, alıcının da karşı tarafta zor durumda kalmaması için ad ve soyad bilgilerinin tam kelimeleri.
  • Sonrasında ise hizmet ücreti ödemeniz gerekecektir. Bu ücret ise anlaşmalı acentalar arasında imzalanan sözleşmeler dahilinde statiktir.

Burada dikkat edilmesi gereken moneygram ile bir banka hesabına para gönderecek iseniz, alıcının banka bilgileri de verilmelidir. Yani kişinin banka hesap numarası ve banka adı da yazılmalıdır. Kişi eğer mobil cüzdana para gönderimi talep ediyorsa o şahsın uluslararası telefon numarası başında ülke kodu şeklinde olanları da yazmanız gerekecektir. Gönderim aşamasından sonra acenta görevlisi sizlere bir fiş verecektir. Bunu alarak karşı tarafa haber vermeniz tavsiye edilir. 8 rakamlı referans kodunu karşı tarafa sunarak, kişinin para çekmesini sağlayabilirsiniz.

Moneygram Para Nasıl Çekilir?

Moneygram kullanan bireyler veya şirketler, paranın nasıl alınacağını merak edebilir. Bu durumda yapılması gerekenleri adım adım sizlere belirtmek istiyoruz. Bu sayede fazla zaman kaybetmeden kolayca ilgili tutarı elden veya banka hesabına çekmek mümkün!

Moneygram para alımlarında hızlıca gönderilen para sizin hesabınıza geçecektir. Bu nedenle yapılması gerekenlere baktığımızda; dünyanın neresinde olursanız olun, öncelikle bir acenta bularak işe koyulun. Size verilen referans numarası dahilinde acenta, sizlerden kimlik belgesi talep eder. İşte hepsi bu kadar para anlık olarak hesabınızda veya nakit olarak ellerinize teslim edilir.

Moneygram Anlaşmalı Bankalar 2021

Ülkemizde moneygram anlaşmalı bankalara baktığımızda bir çok bankanın bu aktif para gönderme görevini üstlendiğini görüyoruz. Bankalar denilince kar mantığı oluşması nedeni ile bu gibi sistemlerde baş rol oynadığı kaçınılmaz. Bu nedenle moneygram anlaşmalı bankalar listemizde aşağıdaki bankaların var olduğunu belirtelim. Bunlar;

  • Denizbank
  • Kuveyt türk

şeklindedir. Daha önceleri Bank Asya vardı ancak geçen yıllarda bankanın kapatılması sonrasında buradaki tüm işlemler durdurulmuştur.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku