Moneygram Hangi Bankalarda Var? (2024 ANLAŞMALI BANKALAR)

Dünya genelinde para transferi denilince akla moneygram hangi bankalarda gibi önemli bir kuruluş gelir. Moneygram anlaşmalı bankalar 2024 yılı dahilinde ülkemizdeki bankalarda olmakla beraber, moneygram nerede sorusuna da yanıt bulacağız. Moneygram sayesinde bir çok bankacılık işlemleri arasında gösterilen para gönderme veya alma işlemleri anlık hızlarda yapılabilir. Moneygram dünya genelinde kullanılsa da, günümüz şartlarında artık bankalarda bu sektöre el atmış bulunuyor ve iban yerine şahsın sadece TC numarası eşleşmesi vasıtası ile kısa sürede para transferi yapabiliyor. Ayrıca bitcoin tarzı coin cüzdanlarının da para transferi açısından hızla büyüdüğünü belirtelim.

Moneygram Para Nasıl Gönderilir?

Bildiğiniz gibi ülkemizdeki bir bankadan farklı bir ülkede yaşayan birine para göndermek istediğinizde, kişinin bilgileri dahilinde aynı banka olması gerekmektedir. Ayrıca para gönderme aşamasında kesintiler söz konusu olmakla beraber bir takım ek bilgiler de talep edilmektedir. Bunun yanında sınırlı miktarlarda para gönderilmesi söz konusudur bankalarda. Swift kodu denilen kodlar aracılığı ile X bankasından sadece yurt dışında bulunan X bankasına para gönderilmesi gerekiyor. Günümüzde ise moneygram adlı şirket, anlaşmalı bankaları devreye alarak, bir il ve ilçelerde hizmet vermeye başlamıştır. Yine sınırlı miktarlarda para gönderimini sağlayan moneygram ile düşük ücretler dahilinde dünya genelindeki bir ülkede hizmet veren moneygram logolu iş yerinden paranızı çekebilirsiniz.

  • Moneygram para gönderme için öncelikle anlaşmalı bir acenta bulmanız gerekiyor. Anlaşmalı acentalar burada
  • Daha sonra anlaşmalı acentalara gitmeden önce yanınızda bulundurmanız zorunlu olan evraklara geçiyoruz. Bunlar ise TC kimlik kartı veya ehliyet belgesi olup, alıcının da karşı tarafta zor durumda kalmaması için ad ve soyadı bilgilerinin tam kelimeleri.
  • Sonrasında ise hizmet ücreti ödemeniz gerekecektir. Bu ücret ise anlaşmalı acentalar arasında imzalanan sözleşmeler dahilinde statiktir.

Burada dikkat edilmesi gereken moneygram ile bir banka hesabına para gönderecek iseniz, alıcının banka bilgileri de verilmelidir. Yani kişinin banka hesap numarası ve banka adı da yazılmalıdır. Kişi eğer mobil cüzdana para gönderimi talep ediyorsa o şahsın uluslararası telefon numarası başında ülke kodu şeklinde olanları da yazmanız gerekecektir. Gönderim aşamasından sonra acenta görevlisi sizlere bir fiş verecektir. Bunu alarak karşı tarafa haber vermeniz tavsiye edilir. 8 rakamlı referans kodunu karşı tarafa sunarak, kişinin para çekmesini sağlayabilirsiniz.

Moneygram Para Nasıl Çekilir?

Moneygram kullanan bireyler veya şirketler, paranın nasıl alınacağını merak edebilir. Bu durumda yapılması gerekenleri adım adım sizlere belirtmek istiyoruz. Bu sayede fazla zaman kaybetmeden kolayca ilgili tutarı elden veya banka hesabına çekmek mümkün! Başta PTT olmakla beraber denizbank ve Kuveyt Türk bankalarından birine giderek, ilgili referans kodunu vererek, sizden talep edilen belgeler dahilinde size gelen parayı hemen çekebilirsiniz.

Maliyeti az olan iş fikirleri

Moneygram para alımlarında hızlıca gönderilen para sizin hesabınıza geçecektir. Bu nedenle yapılması gerekenlere baktığımızda; dünyanın neresinde olursanız olun, öncelikle bir acenta bularak işe koyulun. Size verilen referans numarası dahilinde acenta, sizlerden kimlik belgesi talep eder. İşte hepsi bu kadar para anlık olarak hesabınızda veya nakit olarak ellerinize teslim edilir.

moneygram masraf komisyon kesintisi tutarları
moneygram masrafı

Moneygram ile size para gelmiş ise öncelikle aşağıda bulunan banka ve ptt aracılığı ile hangisinden geleceğini çok iyi bilmelisiniz. Karşı taraf hangisinden göndermiş ise doğrudan o banka üzerine giderek, işlemleri yapmak daha kolay olacaktır. Her para transferi ve çekim işlemlerinde bir komisyon olduğunun altını çizerek belirtelim. Günümüz şartlarında moneygram komisyon masraf hakkında her bankanın ücret tablosu farklı olabilir. Yukarıdaki görsele tıklayarak, moneygram banka kesinti komisyon masraflarını güncel bazda görebilirsiniz. Kuveyt Türk bankası moneygram komisyon masrafı kesintisi olduğunu belirtelim. Düşününce bu masrafların oldukça yüksek olduğunu görüyoruz. Bu nedenle sizlere tavsiyemiz kripto para gönderimi araştırmanızı öneriyoruz.

Moneygram Anlaşmalı Bankalar 2024

Ülkemizde moneygram anlaşmalı bankalar baktığımızda bir çok bankanın bu aktif para gönderme görevini üstlendiğini görüyoruz. Bankalar denilince kar mantığı oluşması nedeni ile bu gibi sistemlerde baş rol oynadığı kaçınılmaz. Bu nedenle moneygram hangi bankalarda 2024 listemizde aşağıdaki bankaların var olduğunu belirtelim. Bunlar;

  • Denizbank
  • Kuveyt Türk
  • PTT

şeklindedir. Daha önceleri Bank Asya vardı ancak geçen yıllarda bankanın kapatılması sonrasında buradaki tüm işlemler durdurulmuştur. Yukarıdaki 3 kurumsal bankalardan birine giderek, moneygram hakkında daha fazla bilgi alabilir ve tüm işlemlerinizi anlık hızlarda yapabilirsiniz.

İçeriği Değerlendir
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın