Nereden Para Bulabilirim? 2021 Yeni Yöntemler

Para arıyorum veya nereden para bulabilirim sorusuna yanıt arayanların sayısı oldukça fazladır. 2021 yılı yeni yöntemler dahilinde banka kredilerinden hariç olarak nasıl para bulacağınızı buradan öğrenebilirsiniz. Üstelik çok kısa sürede aradığınız nakit parayı elinize geçirebilir ve harcama yapabileceksiniz.

Nereden Para Bulunur?

Ekonomik koşullar gereği binlerce insanın aklında ortak bir soru var: Nereden para bulabilirim? Her ne kadar sıkça duyulan bir soru olsa da, doğru yanıtı verebilmek neredeyse olanaksız. Ayrıca sunulan yanıtların doğruluğu kişiden kişiye değişirken arz ve talebe göre aydan aya bile değişebiliyor. Bu da bu soruyu tam bir sorunsala döndürmüş durumda. Yine de esin kaynağı olabilecek bazı yanıtları sizler için derlemeye çalıştık…

Eğer sokakta yürürken gözünüze yerde duran ve tenezzül edilip bırakılmış madeni paralar takılıyorsa, bu ulusal değerleri yerde bırakmamanızı öneririz. Devede kulak gibi kalacak olsa da, bozukluklar küçümsendiğinden daha değerli olabilir. Yıllık sofra ekmeğine veya gazeteye ne kadar harcadığınızı hesapladığınızda ne demek istediğimizi daha rahat anlayacaksınız… Şansa bağlı bu durumdan geçelim ek gelir yaratabilecek diğer olasılıklara…

Kredi Harici Para Nereden Bulunur?

Kullanmadığınız ve atıl vaziyette bıraktığınız eşyalarınızı nakde çevirebilirsiniz. Hem bit pazarları hem ikinci el ürün alım satımı yapan mağazalar (spotlar) hem de internet siteleri ve uygulamaları değerlendirebileceğiniz yerlerdir. Evinizde veya işyerinizde hiçbir anlam barındırmayan ve işlevi de bulunmayan ürünleri ihtiyaç sahiplerine ya da ilgi duyanlara ulaştırarak getiri sağlayabilirsiniz. Okuduğunuz ve bir kenara kaldırdığınız kitapları da sahaflara satabilir ve nakit ihtiyacınızın bir kısmını karşılayabilirsiniz.

Öğrenci, emekli, işsiz veya ev hanımı olarak ek gelir arıyorsanız, en iyi olduğunuz alana yüzünüzü dönebilirsiniz. Özellikle sosyal medya ve iş ilanları üstünden yarı zamanlı işlerle ilgilenebilir veya kendi ürünlerinizi hazırlayıp satabilirsiniz. El lezzeti olan birisi olarak yemek yapabilir ya da öğrenci olarak tatil günlerinde bir kafede çalışabilirsiniz.

Ek İş Yaparak Para Kazanma

Evde para kazanmaya dönük ilanları araştırarak düzenli bir ek gelir elde etmeniz de mümkündür. Evde tekstil ürünlerinin kaba temizliği, nikah şekeri paketlemesi ve benzeri işleri yaparak haftalık giderlerinizin bir kısmını karşılayabilirsiniz. Özellikle de evde birden fazla kişi aynı anda bu tip bir işte meşgul olacaksa, daha fazla iş alarak daha fazla kazanç sağlayabilirsiniz.

Para bulabilmenin bir başka yolu ise yakın çevreden borç almaktır. Bu ihtimal, ihtiyaç duyulan meblağa göre değişecektir. Şayet ihtiyaç duyulan meblağ 1000 TL ve üstündeyse, ayrıca acil bir durumsa, en iyi yol bankalar olacaktır. İhtiyaç kredileri, birçok durumda kolaylıkla alınabilen bir hizmettir ve özellikle de hesabınızın olduğu bankalardan çok hızlı bir şekilde alınması muhtemeldir.

Söz konusu para bulmak önceki yıllara oranla daha da zorlaşmıştır. Ancak çalışmak isteyip de iş bulamayanlara önerimiz kesinlikle yönlerini batıya kaydırmalarıdır. Özellikle Tekirdağ tarafında çoğu firmaların fabrikaları bulunmakla beraber aynı gün iş bulmak çok kolay!

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın