Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2021

Öğrencilere bankaların kredi vermesi için bireylerin hem kredi notunun hem de gelir durumunu göstermesi gerekmekte. Ancak bazı bankalar düşük limitli kredi onaylarında bu belgeleri talep etmeden bireysel vadesiz hesaplarına 30 bin liraya kadar nakit parayı yatırabiliyor. Bu bankalara baktığımızda başta iş bankası olmak üzere cepteteb, enpara gibi şubesiz bankalar karşınıza çıkar.

Öğrenciye kredi veren bankalar

Eğitim hayatına devam etmek isteyen öğrenciler öğrenci kredisi ile özellikle üniversite ve yüksek okul dönemlerinde dışarıda okuduklarında maddi destek almalıdır. Söz konusu burs ücretleri yeterli gelmemesi üzerine öğrenciler çözümü kredi kartından nakit avans çekerek veya düşük faiz oranları karşılığında bankalardan kredi başvurusu yaparak arayışa girebilir. Her maddi destek konusunda bankalar herkese imkan tanıdıkları gibi öğrencilere de nakit desteği sağlar. Bunlardan biri de düşük faiz oranlı eğitim kredisidir. Gelir belgesiz kredi desteğinde limitler azami düzeydedir çoğu bankaların kredi limitleri öğrenciler için 15000 liraya kadar çıkabiliyor. Son zamanlarda kredi faiz oranlarının yükselmesi sonrasında bu limitin 30000 liraya kadar çıktığı görülmekte.

Ülke şartlarında bildiğiniz gibi para olmazsa olmaz ekonomik gereçlerden bir tanesidir. Bir yere giderken bile nakit paranın olmaması sıkıntılı sürecin başlamasına vesile olmakta. Acil nakite ihtiyacım var cümlesini çevrenizde sürekli duymak mümkün. Bankalar bu konuda nakit ihtiyacı olan kişilere belirli şartlar dahilinde kredi imkanı sunar. Ancak konu öğrenci olması nedeni ile gelir belgesiz yani geliri olmayanlara kredi durumunu aşmak isteyen öğrencilerin sayısı daha fazla. İşte bankalar da kredi faiz oranlarının ne kadar yüksek olması durumuna göre bu kişilere düşük limitli kredi onayı verir. Yani gelir belgesiz 15000 liraya kadar kredi imkanı sunan bankaların var olduğunun altını çizelim.

Öğrenciye kredi veren bankalar 2021

Her bankanın öğrenciye kredi verdiğini ancak belirli şartlar dahilinde onaya aldıkları görülmekte. Söz konusu bu bankaların hangileri olduklarını aşağıda detaylıca belirttik. Akla yatan ve faiz oranları düşük olan bankalar ile çalışmak daha mantıklı gelecektir siz öğrencilere. Bu nedenle kredi onaylanırsa geri ödemelerde sıkıntısız bir plan çıkarmaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde geri ödenmeyen banka kredilerinde hem kredi notunuz düşer hem de bankaların kara listesine girebilir hatta bir daha kredi kartı dahi alamayabilirsiniz. Bu gibi olumsuz durumlara takılmamak için banka kredisi çekerken düşük limitli yani ödemede zorluk çekmeyecek kadar tutar üzerinden başvuru yapmanız önerilir.

Bir çok öğrenci faizsiz eğitim kredisi veren bankalar başlığına dikkat eder. Ancak hiçbir banka faizsiz kredi imkanı sunmaz. Düşük faiz oranlı kredi sunan bankaların 15000 liraya kadar kredi onayı verebildiklerini söylemek mümkün. Ancak bazen öğrencilere yüksek limitli kredi veren bankalar da bulunabilir. Burada yine azami tutar olan 30000 liraya kadar kredi onayı alabilirler. Peki bu bankalar hangileri, şartları neler işte yanıtlar:

Öğrenci kredisi veren bankalar

Aşağıdaki bankaların kredi kampanyalarını inceleyerek konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu sayede sizlerin düşüncesi ile örtüşen kredilere kolayca başvuru yaparak anlık hesabına geçmesini sağlayan bankaların var olduklarını bilin! Öğrenci kredisi başlığında eğitim kredisi ve ihtiyaç kredisi olarak başvuru yapılabilir.

  • ingbank öğrencilere eğitim kredisi : Kredi faiz oranları %1.94 den başlamakla beraber 15000 liraya kadar gelir belgesiz kredi imkanı sunar. Yıllık bazda geri ödeme tutarı 17500 lira civarında. Masrafsız ve sigortasız kredi desteğinde tüm öğrenciler hemen başvuru yapabilir.
  • Cepteteb öğrenci eğitim kredisi: Faiz oranı %1.99 olarak karşınıza çıkar. 15000 liraya kadar gelir belgesi istemeden cepteteb hesabına anlık olarak yansıtır. Nakit parayı dileğin bankamatik üzerinden çekmek mümkün. Üstelik cepteteb ile havale ve eft masrafı olmadığının altını çizelim.
  • QNB Finansbank eğitim kredisi: Faiz oranı %2.03 olmakla beraber 30000 liraya kadar kefilsiz evraksız kredi imkanı sunar. QNB Finansbank olarak öğrencilerin kişisel kredi notuna baktıkları görülmekte. Eğer kredi notunuz yeterli ise bu bankadan kredi başvurusu yapabilirsiniz.
  • İş bankası öğrencilere kredi : Evrak yok, belge yok. Onaylanan kredi işbankası vadesiz hesabına anlık yansır. Kredi faiz oranları %2,45 gibi yüksek bir oran olsa da, acil nakit ihtiyacı olanlar buradan iletişime geçebilir. Onaylanan kredi miktarı hızlıca banka vadesiz hesabına geçer. Dilediğin gibi kullanabilirsiniz. Kredi üst limiti 30000 liraya kadar çıkar.
İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın