OK Google Cihazımı Kur – Tüm Cihazlar – 2024

Ziyaretçilerimizin sıklıkla sorduğu ve bilgi almak istediği OK Google cihazımı kur, OK Google cihazımı kur Mibox4, OK cihazımı kur sorunları nasıl çözülür ve benzeri konulara bu içeriğimizde yer verdik.

OK Google cihazımı kur özelliğini Android cihaz kullanıyorsanız ve Apple dışında bir tablete sahipseniz sistemin sesinizi tanıması için aktif edebilirsiniz. OK Google ya da Hey Google diyerek cihazınıza seslenip Google Asistan ile bağlantı kurabilirsiniz. Google alt yapısına sahip olan birçok cihazda zaten bunun temeli vardır. Ancak Google Asistana ihtiyaç olacak herhangi bir uygulama kullanmadıysanız o halde OK Google cihaz kurulumunun nasıl aktif edileceğini görelim.

OK Google Cihazımı Kur
OK Google Cihazımı Kur

OK Google Cihazımı Kur Nasıl Aktif Olur?

İlk olarak telefonunuza OK Google ya da Hey Google diye seslenin. Herhangi bir cevap gelmediyse OK Google cihazımı kur özelliğini aktif etmeniz gerecektir. Bunun için yapılması gereken tüm işlem basamakları aşağıdaki gibidir:

Google Asistan telefonunuzda 1.0 GB kullanılabilir hafızaya sahip olmanız gerekir. Ayrıca Android 5.0 ve üstü sürümlerden birini kullanmanız gerekir. Akıllı cihazlarda mutlaka Google Play yüklü olmalıdır. Buna ek olarak akıllı telefonlarınızın çözünürlüğünün 720p ve üzeri olması istenmektedir.

OK Google Cihazımı Kur Mibox 4 İçin Nasıl Aktif Olur?

OK Google cihazımı kur özelliği Mibox 4 için oldukça önemlidir. Mibox 4 eski tip televizyonları dahi smart televizyonlara dönüştürebilir. Bu cihazda Google Asistan kullanmak Mibox 4 cihazını daha şık ve teknolojik bir cihaz yapacaktır. Şimdi Google Asistan Kurulumunun nasıl olduğunu hep birlikte görelim:

  • Cihazın içerisinde bulunan Google Play Store uygulamasını açın.
  • Play uygulamasının arama bölümüne “Google Asistan” yazın.
  • Karşınıza Pegi 3 tarafından çıkan uygulamayı cihazınıza kurun.
  • Sonrasında ise OK Google butonunu aktif edin.

Ok Cihazımı Kur Sorunları Nasıl Çözülür?

Google Asistan kurulumu yaparken birkaç ayarın eksikliği nedeniyle karşınıza bazı sorunlar çıkabilir. OK Google cihazımı kur özelliği aktif olmuyorsa birkaç ayarı değiştirerek işe başlayabilirsiniz. Akıllı cihazınızdaki konum ve Bluetooth ayarlarını mutlaka açın. Ayrıca kablosuz ağ ya da mobil veri ayarlarının aktif olup olmadığını kontrol edin. Eğer telefonunuza bildirim gelmiyorsa Google> cihazları tıklayın> cihazlar ve paylaşım adımlarını takip ederek buradaki alanları aktif edin.

YouTube video
YouTube video

Genel adlı kategorimiz ile benzer içeriklere ulaşabilirsiniz.

5/5 - (1 Kişi Değerlendirdi!)
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın