Özel Hastane Muayene Ücretleri 2023 (Doğru Bilgi)

Ziyaretçilerimizin sıklıkla sorduğu ve bilgi sahibi olmak istediği özel hastane muayene ücretleri, özel hastane mi yoksa devlet hastanesi mi? özel hastane check up fiyatları benzeri konulara bu içeriğimizde yer verdik.

Sağlık en temel ihtiyaçlardan birisidir. Sağlık her şeyden daha önemli bir konudur. İnsan hayatı ile ilgili bir konu olunca ertelenmez ve fedakarlığa değer bir husus oluşuyor. Özel hastanelerin hizmet kalitesine güvenen vatandaşlar, devlet hastaneleri yerine özel hastanelere yönlenebiliyor. Yeni yıla yaklaşırken tüm hizmet kalemlerine zamlar geldi. Özel hastane fiyatları tüm detayları ile beraber bu yazımızda yer alıyor.

Özel hastane muayene ücretleri
Özel hastane muayene ücretleri

Özel Hastane Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Fiyatlar hastanelere göre değişkenlik gösterebiliyor. SGK anlaşmalı özel hastane muayene ücretleri de dahil ortalama olarak fiyatlar şekilde oluştu;

  • Açık safra kesesi ameliyatı 750- 900 TL
  • Apandisit ameliyatı  2.000- 3.500 TL
  • Fıtık ameliyatı  1.800- 3.000 TL
  • Menüsküs ameliyatı 1.100 TL
  • Normal doğum 600 TL

Sigorta geçmediği durumlarda bu fiyatlar katlanmaktadır. Örneğin özel bir hastanede sezaryen doğum ameliyatı 4.500 TL’lerden başlamaktadır. Protez fiyatı ise 20 bin TL’den 40 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Özel Hastane mi Yoksa Devlet Hastanesi mi?

Devlet hastaneleri daha makul fiyatlar ile sigorta kapsamında hizmet vermektedir. Genelde yoğundurlar. Özel hastaneler ise biraz daha konfora odaklı olup müşteriye daha özel bir hizmet sunma amacı ile hareket eder. Fiyatlar da bir o kadar yüksektir.

Son dönemde tam donanımlı şehir hastanelerinin artması ile özel hastaneler ciddi bir risk yaşamaktadır. Özel hastane konforu ve teknolojisinde olabilen bu şehir hastaneleri yeni tercih trendi oluşturmuştur.

Karar verirken alınacak hizmet, ödenecek ücret noktasın bir değerlendirme yapılmalıdır. En önemli konu aslında doktor olup, araştırmalar sonrası bulunan işin ehli bir doktor var ise onun çalıştığı hastane tercih edilebilir.

Özel Hastane Chech Up Fiyatları

Özel hastanelerde muayene, check up fiyatları ve diğer hizmetler için fiyatlandırma değişir. Check up işlemi için özel hastanelerin fiyat tablosu hizmet kalitesi, uygulanacak işlemler, alınacak tahlillere göre yine ücrette farklılık söz konusu olacaktır lakin özel bir hastanede ortalama check up fiyatları 250 – 3000 TL civarında diyebiliriz.

Özel Hastanelerde İndirim Nasıl Alınır?

Bazı özel hastaneler SGK ile anlaşmalıdır ve bu şekilde ücret aşağı yönlü düşer. Ayrıca özel sağlık sigortaları kapsamında paketin içeriğine göre özel hastane indirim yapılabilmektedir.

YouTube video
YouTube video

Ozon Tedavisi Fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

5/5 - (1 Kişi Değerlendirdi!

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın