Özel Hastanelerde Kredi Kartı Geçerli Mi? 2022

Özel hastanelerde kredi kartı geçerli mi, 2022 yılında hastanelerde kart ile ödeme var mı, kredi kartına taksit yapılması özel hastanelerde mümkün mü? Hasta olan bireyler, hastanelerde bazen ödeme güçlüğü çekebiliyor. Özellikle özel hastanelerde taksit yapılıyor mu ve özel hastanelerde kredi kartına taksit en fazla gelen sorular arasında. Özel hastanelerde tedavi ve hastane parasını nakit yerine kredi kartı ile ödemek isteyenler, 2020 yılında kredi kartı geçerli mi sorusuna yanıt arayabilir.

Özel Hastanelerde Taksit Yapılıyor Mu?

Sağlığımızla yaşadığımız sıkıntıları çözmek ve muayene olmak için hastaneleri tercih ederiz. Sigortalı olan bireyler için devlet hastanelerinden muayene ücreti alınmazken sigortasız ya da ek ödeme yapması gereken bireyler için ödeme şekillerini bu başlığımızda sizlere anlatmak istedik. Hastanelere eskiden ödeme sadece nakit olarak kabul edilmekteyken günümüzde gerek teknoloji gerekse sağlık alanında yapılan yeni düzenlemeler ile artık pek çok kişi kolay ve hızlı şekilde hastanelerden faydalanabilmektedir.

Sağlık ile ilgili düzenleme ülkemizde 2004 yılında yürürlüğe girdi. Bu yeni hizmet anlayışı çerçevesinde eskiden sadece nakit olarak ödeme kabul eden devlet hastaneleri kredi kartı ile de ödeme kabul etmeye başladı. Tüm bunlar pek çok kişinin sağlık hizmetlerinden faydalanma durumunu büyük ölçüde kolaylaştırmış ve arttırmıştır.

Özel Hastanelerde Kredi Kartına Taksit

Hastanelerden kredi kartı ya da nakit olarak dilediğiniz gibi ödeme yapmanız mümkündür. Gelişen hızlı şekilde ilerleyen dünyada artık kredi kartı ile ödeme yapmak büyük bir yükümlülük haline gelmiştir. Devlet hastaneleri de çıkarmış oldukları bir yasa çerçevesinde artık devlet hastanelerinin tümünde kredi kartı ile ödeme kabul etmektedir.

Sigortalı olan bireyler muayene işlemlerinde ücret alınmazken, hastaneye ek ücret ödeyecek olan kişiler için kredi kartları kolaylık sağlamıştır. Büyük miktardaki ödemeleri tek seferde yapmak istemeyen vatandaşlar, ödemelerini taksitlendirme yöntemi ile daha kolay şekilde ödeyebilir hale gelmiştir. Özel hastaneler eskiden beri kredi kartı ile ödeme kabul etmekteydi. Artık günümüzde sadece özel hastaneler değil hem özel hem de devlet hastaneleri kredi kartı ile kolayca ödeme almaktadır. Bu da pek çok kişinin hayatını büyük ölçüde kolaylaştırdığı ve ödeme güçlüğü çeken kişilere ödeme imkanı sunduğu bilinmektedir. Sizler de ödemelerinizi kredi kartı ile kolayca yapabilirsiniz, ancak emin olmak için randevu alırken telefonda sormak en doğrusu olacaktır.

Hastanelerde Kredi Kartı Geçerli mi 2022

Hasta olduğunuz zaman ve soluğu hastanede aldığınızda eğer ki, sosyal güvenceniz yok ise cebinizden fazla para çıkabiliyor. Bir muayene giriş ücreti devlet hastanelerinde 75 TL den başlarken, özel hastanelerde 150 TL ile başlıyorsunuz. Üstelik başka servislerden alınan tahlil sonuçları da ücrete tabi olduğundan hastalık anında cebinizden en az 500 TL çıkması 2022 yılında muhtemel tutarlar arasında. Sonuç olarak bakmak istersek özel hastanelerde veznelerde yani fiş kesen kısımlarda pos cihazı bulunur. Pos cihazı ile kredi kartından işlem ücretlerini kesebilirsiniz. Söz konusu tedavi giderleri veya ameliyat masraflarını nakit yerine kartınız ile ödemek mümkündür. Devlet hastanelerinde ise henüz böyle bir girişimin olmadığını belirtelim. Ancak veznedeki birey ile konuşarak konuyu netliğe kavuşturabilirsiniz. Bireyler bu nedenle hastanelerde kredi kartı geçerli mi sorusu sorarlar.

Kredi kartına taksit işlemi ise yapılmadığını belirtelim. Ancak bu da imkansız değildir zira aynı bankanın pos cihazından çekildiğinde kredi kartına taksit yapılabildiğini fark ediyoruz. Çekim yapmadan önce hastanedeki görevli personellerden bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Provizyon alınamadı hatası hakkında.

Çoğu özel hastanelerde artık kredi kartı geçerlidir, pos cihazları üzerinden taksit olmasa da, nakit çekim mevcuttur. Bunu öğrenmek için hastaneye gitmeden önce o hastanenin iletişim numarasını arayarak, ödeme konusu hakkında bilgi talep etmeniz önerilir.

Özel hastaneler kredi kartına taksit yapıyor mu?

Çoğu özel hastaneler hastaların mevcut sağlık ödemelerinde zorluk yaşamaması adına taksit yapıyor. Genelde +9 ve +12 taksit şeklinde özel hastaneler kredi kartına taksit imkanı sunar.

Hastanelerde kredi kartı geçiyor mu?

Devlet hastanelerinde geçmemekle beraber özel hastanelerde kredi kartı geçerlidir. Pos cihazı kullanan çoğu hastanelerde kredi kartı geçiyor. Ancak devlet hastanelerinde sağlık güvencesine göre şekilleniyor.

Sağlık Harcamaları Kaç Taksit?

Özel hastanelerde yapılan tedaviler sonrası ve öncesinde hastalardan ister peşin isterseler de kredi kartına taksit yapılabiliyor. Sağlık harcamaları çoğu bankada +9 taksit şeklinde bazı aracı kurumların kampanyaları devrede ise +12 taksit yapılabilir.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın