Özürlü Maaşına Kredi Veren Bankalar 2021

Özürlü (engelli) maaşına kredi veren bankaların 2021 yıllarını kapsayacak ve düşük faiz uygun ödeme koşulları ile kredi alabileceğinizi söylemek mümkün. Ancak her banka bu krediyi vermediği gibi bazı bankaların buna iştirak ettiğini belirtelim. Bu nedenle özürlü maaşı alanlara kredi konusu detaylıca incelenmelidir.

Engelli Maaşına Kredi Verenler

2022 maaşı yani 3 ayda bir ödenen 3 aylıklar olarak tabir ettiğimiz yaşlılık maaşı artık her ay ödenmeye başlanıyor. Bu sayede engelli ve hasta yakınları artık maaşların her ay ödenmesine bağlı olarak ekonomik açıdan rahatlayacak. Ancak bazen ihtiyaçların artması bireylerin bankalara ihtiyaç duyma aşamasına gelmekte. Bu nedenle bankalardan düşük faizli kredi almak isteyebilir ama her banka da olduğu gibi herkese kredi vermemekte. Banka kredi alma şartlarını sağlayan bireylere öncelik verdiği için krediye uygun olmanız gerekiyor. Engelli, hasta, özürlü veya 2022 maaşı alan her birey bu kredilere başvuruda bulunabilir.

Engelli parası alanlar aynı bankadan kredi başvurusunda bulunabildiği gibi diğer bankalara da giderek başvuru yapabilir. Ancak online kredi başvurularında faizsiz kredilerden veya düşük faizli kredi kampanyalarından yararlanabilirsiniz. Genele bakıldığında Ziraat bankası engelli kredisi ile ön plana çıkmaktadır. Başvuru yapmak isteyenler önceliği bu bankaya vererek gerekli işlemleri başlatabilirler. Sizler için önemli olan faizsiz kredi olması nedeni ile banka kredilerine başvuruda düşük faizli olmasına dikkat ediniz. Aksi takdirde aşırı bir yük binebilir faizli kredilerde.

2022 Engelli Maaşına Kredi Verenler

Genele bakıldığında banka kredisi onaylama aşamasında çoğu kişiden belirli miktarın üzerinde ise gelir belgesi talep etmekte. Geçmiş zamanlara baktığımızda bankalar engelliye veya 2022 maaşlarına kredi vermiyordu. Ancak son yıllarda banka kapsamına alınan torba yasalar ile beraber engelliye, özürlüye ve 2022 3 aylık maaş alanlara da kredi imkanı sunmaya başladı. Engelli bireylerin ekonomik sorunlarına kalıcı çözüm getiren bankalar bu nedenle düşük limitli kredi başvurularını onaylamakta. Engelli aylığının her ay ödenmesine bağlı olarak, alabileceğiniz kredi tutarı da maaşına 10 katı kadardır. Yani en düşük engelli aylığı 700 civarı olduğunda 7000 TL’ye kadar kredi çekebilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz gibi bu durum her engellinin kesin kredi alabileceği anlamına gelmediğini belirtelim. Bir kişi bankalardan kredi alabiliyorsa, o kişi geçmişte bankalar ile etkili bir şekilde çalıştığını gösterir.

Banka kredilerinde olumlu sonuçlanması için gelirin 3 de birinin geri ödeneceği anlamı var. Bu nedenle 1200 TL maaş alanın bankaya maksimum ödeyeceği taksit tutarı 400 TL ile sınırlıdır. Dolayısı ile 400×10 kat dediğimizde 4000 TL kredi çekilebilir. Totale baktığımızda kredi üst limiti engelliler için 5000 TL kesin olup, 15000 TL’ye kredi imkanı da verilmiştir. Engelli maaşına kredi veren bankaların listesine baktığımızda Ziraat bankası, TEB, Garanti bankası, Denizbank, Halkbank, İş bankası gibi devlet ve özel bankalardan bazılarıdır. Ancak sizlere şunu diyebiliriz engellilerin kredi alması bir elin parmaklarını geçmez. Bu nedenle engelli yakınlarının engelli kişinin üzerinden kredi alırken gelir kriterine bakması şart kılınmıştır.

Ziraat Engelli Kredisi Başvurusu

Ziraat bankasının engelsiz destek paketi kredisi adı altında sunduğu bu krediye tüm engelliler veya özürlü bireyler hatta 3 aylık maaş alanlar 2022 adı altında yapabilir. Kredi desteğini alarak, mevcut durumunuzu düzeltebilir veya her hangi bir ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Bildiğiniz gibi ziraat bankası bir devlet bankası olup, devletin engellilere sunduğu ayrıcalıklardan bir tanesi de kredi destek paketleridir. Ziraat bankasının bu desteği ile beraber engellilere sağladığı avantajlara baktığımızda

  • BES (bireysel emeklilik sistemi)
  • Uygun faizli ihtiyaç kredisi
  • Ziraat sigorta indirimleri
  • 48 ay vade uygun faizli araç kredisi

Ziraat engelsiz destek paketi başvuruları online olarak veya bankanın atm cihazlarından hatta en yakın ziraat şubesinden yapılabilir.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın