Papara Hesabına Haciz Gelir Mi Güncel

Papara günümüz bankacılığını aşarak her geçen gün kendisine farklı farklı özellikleri dahil ediyor. Haliyle bu özellikler çok fazla kullanılan ve insanlar tarafından çok fazla tercih edilen özellikler olduğundan Papara kullanan kişi sayısı da her geçen gün artıyor. Fakat insanlar tarafından sürekli olarak merak edilen bir konu var; Papara hesabına haciz gelir mi veya Papara hesabına icra gelir mi, Papara bloke kaldırma nasıl oluyor? Tüm bu soruların her birisini bu içeriğimiz sizlere cevapladık.

Papara Nedir?

Papara bir ödeme alış, ödeme gönderiş kurumudur. Yani bankadan herhangi bir farkı yoktur ve tıpkı bir bankaymış gibisine işlem yapar. Papara ile istediğiniz kişiye istediğiniz an sınırsız para gönderebilirsiniz veya herhangi bir kişiden dilediğiniz kadar para alabilirsiniz. Paparada bunun herhangi bir kısıtlaması bulunmuyor fakat tanımadığınız kişilerden çok fazla para alırsanız veya para gönderirseniz hesabınız bloke edilebilir. Bunu yaşamamak adına tanımadığınız kişilerden asla para alışverişini kabul etmeyin.

Papara Hangi Bankaya Bağlı?

Papara hiçbir bankaya bağlı değildir.

Papara Hesabına Haciz Gelir Mi?

Papara, banka mantığında çalışan bir ödeme kurumudur. Papara ile para gönderebilir veya para alabilirsiniz aynı zamanda faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Devlet tarafından sürekli olarak kontrolü sağlanan Papara, BDDK’a bağlıdır. Yani bankalarda yaptığınız işlemler sonucunda nasıl hesabınız kapatılıyorsa, inceleme altına alınıyorsa Papara’da da bu mümkündür. Sonuç olarak papara hesabına icra gelir mi sorusuna ‘’Evet’’ gelir diyoruz.

İcra veya haciz papara hesabınıza gelebilir fakat icralık olduğunuz kurum eğer ‘’Papara’ya bloke talebi verirse’’ gelir. Eğer herhangi bir bloke talebi Papara’ya sizin adınıza gitmemişse Papara hesabınızı normal bir şekilde kullanabilirsiniz.

Papara Bloke Kaldırma

Papara hesabınıza yaptığınız işlemlerden dolayı bloke geldiyse kaldırmak için Papara destek veya Papara müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Onlara hesabınızın neden bloke olduğunu sorabilirsiniz. Eğer bir bloke varsa bu blokeyi kaldırmak için gerekeni yapmalarını söyleyebilirsiniz.

Papara bloke kaldırma işlemi için destek@papara.com mail adresi ile iletişime geçebilirsiniz. Blokenizi kaldırabilmek için sizden evrak isteyebilirler. Eksiksiz bir şekilde evraklarınızı Papara’ya mail üzerinden gönderirseniz hesabınızdaki bloke kalkacaktır.

İçeriği Değerlendir
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın