Ptt Ev Hanımlarına Yardım Parası Başvurusu 2022

Ev hanımlarına yardım ptt ile 2022 kadınlara maddi destek veriliyor. Devletin ev hanımlarına para yardımı ptt aracılığı ile yapılıyor! Ptt ev hanımlarına maddi destek ptt ile 2022 kadınlara para yardımı yapılıyor. Devletin ev hanımlarına para yardımı ptt aracılığı ile yapılıyor! Ptt ev hanımlarına para yardımı tüm hızıyla devam ediyor. Öte yandan sağlık güvencesi yeşilkart olanlara devlet elektrik yardımı vermektedir.

Ev Hanımlarına Yardım Başvurusu 2022

Son zamanlarda yayılan haberler kapsamında bireyler, PTT ev hanımlarına para yardımı konusu çerçevesinde araştırmalar sürdürmektedir. Kimi yanlış kaynaklardan alınan bilgilerle farklı başvuru aşamalarına yönlendirilmemeleri için bireylerin, kesin bilgiye ihtiyaçları olmaktadır. Yayılan haberlerin niteliği farketmezsizin doğru eylemler çerçevesinde PTT-den yardım parası almak mümkün olmaktadır.

Genel olarak PTT-den yardım parası alabilme kapsamında çeşitli yöntemler mevcuttur. Fakat bu yöntemler çok kolay biçimde halledilerek kısa sürede sonlanabilmektedir. Şayet bir ev hanımı PTT-den gelen para yardımına başvuru yapmak istiyorsa, sadece kimliği yeterli olacaktır. Kimlik haricinde ev hanımlarından başka herhangi bir belge istenmemektedir.

Ev hanımlarına yardım başvurusu için gerek devlet gerekse de, zengin iş adamları aracılığı ile faydalanmak mümkün! Ancak sosyal hizmetler dahil sosyal yardımlaşma vakıflarına şahsen gidilmesi gerekiyor. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir ili ilçelerinde bulunanlar doğrudan belediye yardım çeklerinden faydalanabilirler.

Ptt Ev Hanımlarına Para Yardımı 2022

Ptt-nin ev hanımlarına sunduğu para yardımı, sadece maddi sıkıntı çeken hanımlar kapsamında sürdürülmektedir. Ayrıca bu destek kapsamında ev hanımlarından herhangi bir gelir belgesi ve b. etkenler istenmemektedir. Başvurularınızı, şubelerden yapabileceğiniz gibi, telefon vasıtasıyla da gerçekleştirebilirsiniz. Şayet alacağınız kredi yardımı kapsamında geri ödemeyi sorunsuz biçimde gerçekleştirirseniz, Ptt limit artışı da gerçekleştirmektedir.

Ptt ev hanımlarına para yardımı konusunda oldukça titiz olmakta, her türden ihtiyacı sorunsuz biçimde karşılamaktadır. Belirtilen etkenler kapsamında yardımı, doğru başvuru eylemleri kapsamında neredeyse toplumun her ev hanımı alabilmektedir. Bu kapsamda ev hanımlarının izlemesi gereken başvuru adımları bunlardır:

5000 TL-lik kredi başvurusu

 • Sadece mesaj kısmından kredi yazıp ardından boşluk bırakarak TC kimlik numaranızı yazmanız gerekmektedir. Yazdığınız mesajı 3050-ye göndererek, başvurunuzu değerlendirmeye alabilirsiniz.
 • Ayrıca bu kredi kapsamında kredi notunuzun 1200 üzeri olması gerekmektedir.

Ptt haricinden devlet bankaları da maddi destek veriyor ev hanımlarına. Özellikle bu tutar 15000 TL’ye kadar çıkmış durumda. Zira vakıfbank pandemi döneminde neredeyse başvuran herkese 5000 TL ön onaysız kredi vermiştir. Bununla beraber ziraat bankası ve halk bankası da pandemi destek paketleri arasında halka büyük imkanlar sunmuştur.

Devletin Ev Hanımlarına Yardımı

Devletin ev hanımlarına yardımı, pandemi sonrası daha da artış göstermektedir. Fakat devlet bu kapsamda oldukça özenli olmakta, yardımı gerçekten ihtiyacı olan bireyler çerçevesinde sürdürmektedir. Bu kapsamda devlet, ülke genelinde paraya ihtiyacı olan ev hanımları için yardım kampanyası başlatmıştır. Genel olarak yardım kampanyası kapsamında başvurularınızı E-Devlet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devletten gerçekleştireceğiniz başvurular kapsamında izlemeniz gereken adımlar bunlardır:

 1. İlk olarak https://www.turkiye.gov.tr/ashb-pandemi-sosyal-destek-on-başvurusu bağlantıdan E-Devlet bilgilerinizle giriş yapmalısınız.
 2. TC kimlik numaranızın son rakamı, başvuru yapabileceğiniz hafta içi günleri belirlemektedir. Bu rakamlar aşağıdaki hususlar çerçevesinde belirtilmektedir:
 • Pazartesi günü ödemeler için TC kimlik numarasının son rakamı 0 olmalıdır.
 • Salı günü ödemeler için TC kimlik numarasının son rakamı 2 olmalıdır.
 • Çarşamba günü ödemeler için TC kimlik numarasının son rakamı 4 olmalıdır.
 • Perşembe günü ödemeler için TC kimlik numarasının son rakamı 6 olmalıdır.
 • Cuma günü ödemeler için TC kimlik numarasının son rakamı 8 olmalıdır.
 • Başvuru tarihi kapsamında verilen linkle başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuzun açıklanma süresi 2-3 hafta arası değişiklik göstermektedir.

Genel olarak her daim PTT ev hanımlarına para yardımı yapmakta, bu konuda bilinçli farkındalığını sürdürmektedir. Siz de belirtilen etkenler kapsamında başvurularınızı gerçekleştirerek, ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Ev Hanımlarına Maddi Destek

Ev hanımlarına maddi destek konusunda PTT oldukça bilinçli eylemler sürdürmektedir. Yukarıda belirtilen maddi destekler için yapılan başvuruların olumlu sonuçlanması için ev hanımlarının gelirlerinin olmaması gerekmektedir. Aynı zamanda yardıma gerçekten ihtiyacı olan hanımların bulunabilmesi için ev hanımlarının ailesinin de maddi durumu iyi olmamalıdır.

Başvurular sadece belirtilen hususlar kapsamında olumlu sonuçlanabilmektedir. E-devlet ev hanımlarına yardım başvurusu yapmak isteyenler, TC kimlik no ve edevlet şifresi ile giriş yapıp, sosyal yardımlaşma sekmesinden başvuruda bulunabilir. Zira ev kadınlarına destek 2022 yıllarını kapsamakla beraber daha fazla yardım parası almak isteyenler belediye yardım çeki başvurusunda da bulunabilir. Devletin ve belediyelerin ev kadınlarına yardımı incelendiğinde aşağıdaki yardımlar tam da size göre. Bunlara bakarsak;

 • Belediye yardım çekleri
 • Belediye gıda yardımı
 • Belediye un yardımı
 • Belediye çocuk parası yardımı
 • Belediye bez parası yardımı
 • Pandemi destek paketi
 • Çocuk parası – doğum parası her çocuk için 200 TL
 • Şartlı eğitim yardımı 100 TL
 • Şartlı sağlım yardımı 100 TL
 • Elektrik yardımı 206 TL
 • Çalışan kadınlara kosgeb desteği
 • Çalışan ev kadınlarına bakıcı parası desteği

şeklinde sıralanabilir.

Ev Hanımları İçin Yardım Var Mı?

Sosyal yardım başvurusu yapmak ve onaylanması için sigortasız olmanız gerekiyor. Sigortalı bir işte çalışmayan ev hanımları devletin vermiş olduğu birçok yardımlardan faydalanabilir. Başta çocuk parası olmak üzere şartlı eğitim yardımı, şartlı sağlık yardımı, süt parası, bez parası vb. birçok imkanlardan yararlanabilirsiniz.

Ptt Ev Hanımlarına Kredi Veriyor Mu?

Sigortasız olsanız dahi Ptt ev hanımlarına kredi desteği vermektedir. Ancak kredi miktarı sınırlı olmakla beraber 5000 TL ile 15000 TL arasında ön onaysız kredi alabilirsiniz. Ptt ev kadınlarına kredi başvurusu için şubelere gidilmesi gerekmektedir.

500 TL Para Yardımı Nasıl Alınır?

500 TL para yardımı sosyal güvencesi olmayan ve zor durumda kalan kadınlara verilmekle beraber başvurular Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı il ve ilçelerindeki müdürlüklerine şahsen gidilerek yapılıyor.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın