Modern technology gives us many things.

Edevlet Ptt Evrak Sorgulama ve Takibi

Ptt evrak takibi ve sorgulama işlemleri artık edevlet aracılığı ile gönderi takip linki üzerinden öğrenilebilir.

Ptt evrak takibi sorgulama işlemleri artık edevlet (www.turkiye.gov.tr) aracılığı ile T.C kimlik no ve şifreniz dahilinde öğrenilebilir. Bunun için aşağıdaki adımları yapmanız durumunda; ptt evrak takip sorgula mümkün!

E-devlet Ptt Evrak Takibi

Öncelikle evrak takip numarası belirlenmesi gerekiyor. Bunun için evrak referans numarası nereden alınmış ise önceden elinizin altında olması şart. Hem ptt kendi sitesinden hem de e-devlet aracılığı ile sorgulamak mümkün. Bildiğiniz gibi edevlet uygulaması, artık bir çok banka ve devlet kurumu ile bağlantılı olarak çalışmakta. Örnek vermek gerekirse; banka müşteri numarasını bilmeyen bir vatandaş, edevlet uygulaması ile ilgili banka üzerinden giriş yapabilir. Tabi bunun için TC kimlik ve cep telefon numarası gerekecektir. Ayrıca edevlet şifresi bilinmeli ve buna göre banka ile anlaşması var ise giriş kolaylıkla yapılabilir.

Ptt evrak dosya sorgulama işlemleri genelde ptt kargo tarafından takip edilerek bilgi veriliyor. Yani bir evrak gönderme durumunda bulunacaksanız önceliğiniz ptt kargoya doğru gitmeniz olacaktır. İlgili gönderi gönderilip takip edilmesi istenirse o zaman edevlet ptt evrak takibi kısmından bilgi alabilirsiniz.

Ptt Evrak Takibi ve Sorgulama

Bu gibi işlemleri takip etmek ve sorgulama yapmak için evrak üzerinde veya size verilen bir barkod numarası olacaktır. Bu barkod numarasını, ilgili memura teslim edilirken sizlere veriliyor veya resim çekilmesi isteniyor. Sizler bu bilgiyi alarak 13 haneli kod olacak şekilde ilgili bölüme yazmanız gerekmektedir.

  • 13 haneli ptt barkod numarasını buradan girelim.
  • Sonrasında sağ tarafta bulunan ” sorgula ” sekmesine tıklayarak, ptt evrak takibi sorgulama yapılabilir.

Ptt evrak dosya gönderme ve takip işlemleri için bu bulunmaz bir bilgi fırsatıdır. Özellikle yurt dışından ürün aldığınızda satın alınan ürünün alışveriş durumunu sorgulamak isteyebilirsiniz. Bu durumda yine bizlere ptt yurt dışı gönderi takip sorgulama sayfası ile yardımcı oluyor.

Bizlere verilen evrak takibi işleminde aşağıdaki bilgiler geçmektedir;

  • Göndericinin kişisel bilgileri yani ad soyadı
  • Teslim tarihi
  • Açıklama içeriği
  • Son aktarım bilgileri
  • Teslimat bilgileri

içermektedir. Aynı işlem edevlet sitesi olan www.turkiye.gov.tr adresinden de buradan yapılmaktadır. Burada ise yapılması gereken edevlet şifresi ve tc numarası ile giriş yapmadan kolaylıkla ulaşım imkanı sağlanmıştır. Bunun için gerekli olan sadece BARKOD numarası olup onu girdikten sonra hemen aşağıdaki güvenlik kodu (5 haneli) onu girip, sorgulama yapmanız gerekiyor.

Bunları da beğenebilirsin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku