Ptt Kart Şifremi Unuttum Nasıl Sıfırlarım? Şifre Yenileme Nasıl Olur?

Postane müşterileri ptt kart şifremi unuttum aşamasında çok zorluk çekmekte. Şifrelerini unutan ptt müşterileri bu nedenle nasıl şifre yenileme yapılacağını veya sıfırlarım konusunu öğrenmek isteyebilir. Bu aşamada aşağıdaki adımları uygulayarak, kolayca ptt kart şifre alma yapılabilir.

Ptt Kart Şifremi Unuttum

Ptt hesabı olan vatandaşlar, banka kartlarını yeniden kullanıma açmak için bir takım işlemleri yerine getirmeleri gerekmekte. Özellikle ptt kart şifresini unutan müşteriler, nasıl şifre alacaklarını veya şifrelerini ne şekilde sıfırlayacaklarını tam olarak bilmemekte. Bu nedenle ptt müşteri hizmetleri, gerekli bilgilendirme yaparak ptt kart şifresi alma aşamasında çok basit yöntemler dahilinde kolayca bu şifreyi alabileceklerini belirtmişlerdir.

Ptt diğer adı ile postanede bir çok işlem yapıldığını biliyoruz. Para yatırma- gönderme, havale – eft işlemleri, fatura ödeme merkezi, bir çok tahsilatlar, kargo dahil her türlü işlemleri buradan yapabiliyoruz. Ancak postane (ptt) şubelerine giderken, uzun kuyrukların günümüz şartlarında bile var olduğunu görüyoruz. Bunun nedenlerine baktığımızda ilgili ptt kurumunun farklı türdeki ödemeleri de yapan bir kurum olmasıdır. Çocuk parası, doğum parası veya süt parası gibi ödemeler, 2022 maaşı, yaşlılık maaşı ve engelli parası gibi sıralanabilir. İşte bu nedenlerden dolayı bir çok müşteri ptt kart başvurusu yaparak, gerekli gördüğü işlemleri sıraya girmeden veya şube içine uğramadan, şube dışındaki bankamatikler üzerinden işlemleri yaparak, zamandan kazanç sağlıyor. Ancak bazen istenmeyen durumlar da yaşanabilir. Örnek: ptt kart şifremi unuttum!

Ptt Kart Şifre Alma

Ptt (postane) kartı şifresinin nasıl alınması konusuna bakarsak, ptt’nin her hangi bir şubesine gitmek çözüm olabilir. Ancak zamandan kazanmak isteyenler hızlıca ptt müşteri hizmetlerini arayarak da buna ulaşabiliyor. Dilerse sms yani mesaj ile ptt şifresi de sıfırlanabilir. Ptt kartına ilk kez başvuru yapanlar ve onaylanan bireyler ise yeni şifre almak için bir takım şartları aşmaları gerekiyor.

Postaneye giderken yanınızda tc kimlik kartı götürmeniz şarttır. Aynı şekilde ehliyette olabilir. Hesap sahibi kim ise onun şahsen ptt şubesine gitmesi gerekecektir. Başkasının hesabı üzerinden şifre değiştirmesi olmadığının altını çizelim. Ptt müşteri hizmetleri telefon numarası 444 1 788 olmakla beraber en hızlı kart şifresi değiştirme yöntemlerinden biridir. Son olarak kişilerin yeni kart şifresi talebinde bulunabilmeleri için SMS yollamaları gereklidir. Bunun için yollanacak mesajda önce sifre yazıp bir boşluk bırakıp ardından istenilen dört haneli şifreyi de yazarak yine boşluk bırakıp ardından kartın arkasında bulunan 7 rakamı yazıp 3290 numarasına mesaj yollamaları gerekmektedir. Bu işlemin ardından PTT kart şifreniz değişecek ve bu durum size mesaj ile bildirilecektir.

Ptt kart şifre değiştirme

Bildiğiniz gibi şifresiz ptt kartı kullanmak ne yazık ki mümkün değildir. Ptt kart şifresini unuttuğunuzda veya hatalı girerek şifreni bloke ettiğinizde kartı kullanıma yeniden açmak isteyenler, ptt müşteri hizmetleri telefon numarasından iletişime geçerek bunu yapabilir.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın